W całej swojej legendarnej karierze, Robin Williams był czczony zarówno jako geniusz komediowy, jak i mistrzowski aktor dramatyczny. Na zawsze zostanie zapamiętany ze swoich elektryzujących występów w Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Pani. ogień wątpliwości, Klatka dla ptaków, Polowanie z dobrej wolii wiele innych filmów. Tragicznie, w 2014 roku, po zmaganiach z pogarszającym się zdrowiem psychicznym i skomplikowanymi objawami fizycznymi, Williams zmarł samobójstwem w wieku 63 lat. Przedwczesna śmierć aktora wstrząsnęła Hollywood i zrujnowała fanów, ale także pozostawiła pogrążoną w żałobie żonę, Susan Schneider Williamsoraz Troje dzieci Williamsa z poprzednich małżeństw.

Dwa lata po jego śmierci napisał Schneider Williams serdeczny list naukowcom pracującym nad postępem badań nad zaburzeniami neurologicznymi. W nim ujawniła, że ​​Williams ukrył przed nią jedną rzecz podczas swojej choroby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który bolesny objaw Williams znosił sam.

PRZECZYTAJ NASTĘPNIE: Neil Diamond mówi, że Parkinson oznacza, że ​​nigdy więcej tego nie zrobi.

Robin Williams
Lester Cohen / WireImage przez Getty Images

Jesienią 2013 roku Williams zaczął doświadczać „ognistej burzy objawów”, wspominał Schneider. W tamtym czasie wydawały się niezwiązane i obejmowały „zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, zgagę, bezsenność i bezsenność oraz słaby węch— I dużo stresu. Miał też lekkie drżenie w lewej ręce, które przychodziło i odchodziło ”- napisała.

Z biegiem czasu gwiazda zaczęła również odczuwać wyraźne zmiany w swoim zdrowiu psychicznym, wykazując okresowe „skoki” niepokoju, urojeń, paranoi, bezsenności i strachu. W maju tego roku zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, chociaż jego rodzina dowiedziała się później to była błędna diagnoza.

„Dopiero do raportu koronera, trzy miesiące po jego śmierci, dowiedziałbym się, że to rozlane LBD [Lewy body dementia] to go zabrało – wyjaśnił Schneider Williams. Wszyscy czterej lekarze, z którymi spotkałem się później i którzy przejrzeli jego dokumentację, wskazali, że jest to jedna z najgorszych patologii, jakie widzieli.

PRZECZYTAJ NASTĘPNIE: To był pierwszy znak choroby Parkinsona, który zauważył Michael J. Fox.

Robin Williams i Susan Schneider Williams
Kevork Djansezian / Getty Images

Schneider Williams mówi, że na koniec każdego dnia para dzieliła się swoimi wzlotami i upadkami. „Omawialiśmy nasze radości i triumfy, nasze lęki i niepewność oraz nasze obawy” – wyjaśniła w swoim liście. Oznaczało to, że w miarę upływu czasu i pogarszania się objawów aktora spędzali długie godziny na dyskutowaniu o tym, jak na niego wpłynęły.

Jednak Schneider Williams wierzy, że była jedna rzecz, którą jej mąż powstrzymywał przed nią w miesiącach poprzedzających jego samobójstwo: szczególny objaw, do którego, jak sądzi, nie mógł się zmusić.

„W trakcie walki Robina doświadczył prawie wszystkich ponad 40 objawów LBD, z wyjątkiem jednego. Nigdy nie powiedział, że ma halucynacje” – napisała. „Rok po jego odejściu, rozmawiając z jednym z lekarzy, który przejrzał jego dokumentację, stało się jasne, że najprawdopodobniej miał halucynacje, ale zachował to dla siebie”.

Robin Williams
Abby Brack / WireImage przez Getty Images

Dopiero po jego śmierci Schneider Williams zdała sobie sprawę, że jej mąż jest prawdopodobny miał cierpiał na halucynacje. W swoim liście podzieliła się jednym bolesnym wspomnieniem, które sugerowało, że wyszkolony w Julliard aktor bagatelizował swoje objawy ze względu na swoją rodzinę.

„Kiedy byliśmy w gabinecie neurologa… Robin miał okazję zadać kilka palących pytań. Zapytał: „Czy mam Alzheimera? Demencję? Czy jestem schizofrenikiem?” Odpowiedzi były najlepsze, jakie mogliśmy uzyskać: nie, nie i nie. Nie było żadnych oznak tych innych chorób “- przypomniała sobie. „Teraz jest dla mnie oczywiste, że najprawdopodobniej zachował dla siebie głębię swoich objawów” – napisał Schneider Williams.

Aby uzyskać więcej wiadomości zdrowotnych wysyłanych bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszego codziennego biuletynu.

Robin Williams i żona
Gilbert Carrasquillo / FilmMagic przez Getty Images

Chociaż mówi, że brak jaśniejszych odpowiedzi był bolesny, wdowa po Williamsie wątpi, czy diagnoza mogła uratować życie aktora. „Nawet jeśli czuliśmy pewien poziom komfortu znając imię i ulotną nadzieję na chwilowe pocieszenie z lekami, terrorysta i tak go zabije” – napisała. „Nie ma lekarstwa i zapewniony był stromy i szybki upadek Robina. Czułem się, jakby tonął w swoich objawach, a ja tonąłem razem z nim”.

Schneider Williams zasiada obecnie w Radzie Dyrektorów Amerykańska Fundacja Mózgui pracuje nad podniesieniem świadomości na temat zaburzeń neurologicznych, które odebrały życie jej mężowi. Kończąc swój list, zwróciła się wyraźnie do badaczy, błagając ich, aby kontynuowali swoją ważną pracę: „W tym miejscu wkraczasz w tę historię. Mam nadzieję, że dzięki dzieleniu się naszym doświadczeniem zainspirujesz się do przekształcenia cierpienia Robina w coś znaczącego poprzez swoją pracę i mądrość ”- napisała. „Wierzę, że kiedy uzdrowienie wyjdzie z doświadczenia Robina, nie będzie walczył i nie umrze na próżno.

„Jestem pewien, że czasami postęp wydawał się boleśnie powolny. Nie poddawaj się. Uwierz, że we wszystkich obszarach chorób mózgu nadciąga kaskada lekarstw i odkryć, a ty będziesz częścią tego procesu” – napisał Schneider Williams. – Gdyby tylko Robin mógł cię poznać. Kochałby cię.

PRZECZYTAJ NASTĘPNIE: „Szalony” sposób, w jaki Mark Ruffalo odkrył, że ma guza mózgu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.