Supermasywne gry” Kamieniołom jest już dostępny na konsolach i PC. Najbardziej znany ze swoich Antologia ciemnych obrazów serial, który obecnie posiada Człowiek z Medanu, Mała nadziejaoraz Dom z popiołów, Najnowszy tytuł Supermassive nie jest częścią tej serii i jest raczej duchowym następcą wydania studia z 2015 roku Do świtu.ZWIĄZANE Z: Horrory dla jednego gracza do grania ze swoim partnerem

Podobnie jak w przypadku wszystkich gier Supermassive, Kamieniołom cechy mnóstwo wyborów dla gracza, który walczą o przetrwanie z okropnościami czającymi się w Hackett’s Quarry. Jak z Do świtunie każdy wybór zapewni jasną drogę do przetrwania, a w ferworze łatwo wybrać niewłaściwą decyzję i po kilku sekundach tego żałować. W zestawie spoilery.

GAMERANT WIDEO DNIA

11 Abi musi wstrzymać oddech tak długo, jak to możliwe (rozdział 3)

W rozdziale 3 gracze przejmą kontrolę nad Abi w intymnej scenie między nią a Nickiem. Po pocałunku Nick zostanie zaatakowany przez potwora. Nie ma sposobu, aby temu zapobiec, więc nie martw się zbytnio.

Jednak podczas ucieczki Abi ukryje się przed potworem za skałami. Pojawi się monit dla graczy o przytrzymanie przycisku, aby Abi wstrzymała oddech i „pasek oddechowy”, który powoli się wyczerpie. Pasek oddechu prawdopodobnie wywoła niepokój graczy, ale bez względu na wszystko, trzymaj ten przycisk wciśnięty dopóki potwór się nie odwróci. Potrwa to do ostatniego możliwego momentu, ale niepowodzenie tego zdarzenia spowoduje, że Abi zostanie zainfekowana i chociaż jej to nie zabije, zmienia kilka znaczących części reszty historii.

10 Nie rzucaj brudem na dużego mężczyznę (Rozdział 3)

Pod koniec rozdziału 3, szukając swojego przyjaciela Nicka, Ryan napotka dużego mężczyznę w kombinezonie, ciągnącego rannego Nicka przez las. Ryan będzie miał możliwość zastrzelenia dużego mężczyzny i powinien to zrobić, chociaż nie jest to konieczne.

Jednak w następnej scenie Jacob zostanie złapany w pułapkę samotnie w lesie, a ten sam duży mężczyzna w kombinezonie przybędzie i uwolni go. Leżąc na ziemi Jacob może rzucać brudem w oczy mężczyzny, aby odwrócić jego uwagę. Nie rób Zrób tak. Mężczyzna następnie posmaruje twarz Jacoba krwią z fiolki. Obrzydliwe, ale to ochroni Jacoba przed potworami w dalszej części gry.

9 Nie strzelaj do krzaków (rozdział 4)

W następnej scenie gracze ponownie będą kontrolować Ryana, który zajmuje się ranami Nicka. Ryan usłyszy szelest w pobliskich krzakach i nie otrzyma odpowiedzi na wołanie.

Nieważne co, niestrzelać w krzaki. Gracze zostaną dwukrotnie poproszeni o zrobienie tego i powinni zignorować oba monity. To Jacob w krzakach, a strzelanie do nich za każdym razem będzie… spowodować jego śmierć. Zamiast tego po prostu nie naciskaj żadnych przycisków podczas tych podpowiedzi, a Jacob w końcu wyjdzie, wstrząśnięty, ale poza tym bez szwanku.

8 Nie otwieraj zapadni (Rozdział 4)

W następnej scenie Emma samotnie eksploruje las, kręcąc vloga o upiornych opuszczonych miejscach, na które się natknie. W końcu natrafia na stary domek na drzewie i wspina się do środka.

ZWIĄZANE Z: Kamieniołom ma gwiazdorską obsadę

Nad sobą Emma zauważa zapadnię i sarkastycznie pyta kamerę, czy powinna je otworzyć i „umrzeć okropną, bolesną śmiercią”. Gracze powinni potraktować to jako ostrzeżenie i absolutnie nie otwórz zapadnię. Spowoduje to uwolnienie potwora zamkniętego po drugiej stronie, który zeskoczy na Emmę i natychmiast ją zabije.

7 Użyj piły łańcuchowej (Rozdział 5)

Pod koniec rozdziału 5 Ryan i Dylan natrafiają na starą chatę radiową. Ryan będzie dalej oglądał, podczas gdy Dylan będzie próbował uruchomić radio. W tym celu Dylan musi ponownie przymocować luźny drut do biegnących po suficie, ale kiedy sięgnie do krokwi, potwór złapie go za ramię i ugryzie.

Aby uratować Dylana, Ryan będzie musiał odciąć mu ramię. Mając do wyboru użycie strzelby lub piły łańcuchowej, wybierz piłę łańcuchową.

6 Zastrzel Nicka (Rozdział 6)

Po raz kolejny grając jako Abi, gracze będą eksplorować halę bilardową w poszukiwaniu rzeczy, które sprawią, że nadal ranny Nick będzie wygodny. On i Abi będą mieli kolejną intymną rozmowę, tylko ta zakończy się tym, że Nick zaatakuje Abi i rzuci ją przez pokój.

Gracze będą mieli decyzję do podjęcia wkrótce potem. Gdy Nick wpatruje się groźnie w Abi, złapie pobliski karabin. Utrzymanie wszystkich przy życiu może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale chociaż Nick po prostu stoi, podczas gdy Abi celuje w niego z broni, gracze muszą zastrzel go. Nie zrobienie tego spowoduje, że Nick będzie zamienić się w potwora i zabić Abi. Zastrzelenie go zapobiegnie śmierci Abi, ale nie ma sposobu, aby w tej scenie Nick zamienił się w potwora. Zamiast tego można go później uratować.


5 Znajdź strzykawkę i użyj jej na Travisie (Rozdział 7)

Grając jako Laura, gracze będą mieli możliwość zbadania posterunku policji, na którym jest przetrzymywana. Na górze w trzecim gabinecie znajdą strzykawkę.

Po powrocie do celi Laura musi ukryć strzykawkę, aby Travis nie widział jej, gdy ją sprawdza. Zignoruj ​​monit o kradzież pistoletu Travisa, a kiedy wejdzie on do celi Laury, wykonaj QTE i użyj strzykawki na Travis. Spowoduje to, że straci przytomność, nie zabijając go i jest jedyną drogą do zapobieżenia śmierci Laury w dalszej części gry.

4 Nie pozwól Laurze strzelać (Rozdział 8)

Grając jako Ryan, gracze będą eksplorować piwnicę Domu Hacketta z Laurą. Po znalezieniu niektórych przedmiotów kolekcjonerskich gracze w końcu przejdą tunelem, z którego wydobywa się czerwone światło.

ZWIĄZANE Z: Najlepsze finałowe dziewczyny z horrorów

Tutaj gracze napotkają potwora, tylko ten jest uwięziony w klatce. Po pierwsze nie otwieraj klatki, a później, gdy Laura pójdzie zastrzelić potwora, Zatrzymaj ją. Potworem jest Nick, całkowicie przemieniony po postrzeleniu go przez Abi w rozdziale 6. Zastrzelenie go tutaj zabije go, ale jest sposób na uratowanie go później, jeśli przeżyje tę scenę.

3 Nie wyciągaj noża (rozdział 9)

Po pełnej napięcia scenie w Hackett House, w której Laura zabija Constance Hackett, mężczyzna w kombinezonie – teraz ujawniony jako Bobby Hackett – dźgnąć Ryana w bok. Ryan ucieknie, aw następnej scenie zbada swoją ranę. Gracze otrzymają dwa monity o wyciągnięcie noża oraz powinien zignorować oba. Nóż będzie potrzebny później.

Po kolejnej sekwencji intensywnych bitew Laura mówi Ryanowi, że czuje, jak jej infekcja postępuje, i oferuje, że ugryzie go, aby pomóc mu przetrwać ranę kłuta. Gracze powinni zaakceptuj jej ofertę aby utrzymać Ryana przy życiu.

2 Nie płyń do brzegu (rozdział 10)

Zakładając, że gracze zabili Chrisa Hacketta po tym, jak zamienił się w potwora (nie ma powodu, aby tego nie robić), zaczną rozdział 10 grając jako Max, którego klątwa została zdjęta. Po krótkiej eksploracji Max dotrze do doku, a gracze będą musieli wybrać między dopłynięciem do brzegu lub pozostaniem w dokach.

Aby utrzymać Maxa przy życiu, nie płyń do brzegu. Max przepłynie przez wodę, ale… natychmiast zmierz się z atakiem potwora. Odwrócony tyłem do wody, Max nie będzie dokąd uciekać i zostanie natychmiast zabity.

1 Nie podnoś broni w Silas (Rozdział 10)

Podczas gdy Laura i Ryan uciekają samochodem z kamieniołomu Hacketta samochodem z Travisem, potwór zaatakuje ich samochód, zmuszając ich do wyruszenia na piechotę przez las.

W końcu trio odnajdzie Silasa, chociaż nie jest on tak groźny, jak oczekiwano. Zamiast tego jest zwinięty pod korzeniami martwego drzewa i wydaje się ich nie zauważać. Travis będzie nalegał, by Laura zastrzeliła Silasa, ale gracze powinni… zignoruj ​​monit o podniesienie broni. Travis zamiast tego spróbuje wziąć broń, a gracze powinni oblać QTE który pojawia się, gdy on i Laura walczą o to. Spowoduje to przypadkowe zabicie Travisa, ale jego śmierć nie wpłynie na zakończenie gry. Alternatywnie, ukończenie QTE spowoduje, że Silasa zabije Laurę. Po śmierci Travisa gracze mogą bezpiecznie zastrzelić Silasa i odblokować „Dobre zakończenie” gry.

Kamieniołomzostał wydany 10 czerwca 2022 roku na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i PC.

JESZCZE: Kompletny przewodnik po kamieniołomie: przedmioty kolekcjonerskie, zakończenia i nie tylko

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.