Chociaż wciąż nie znamy wszystkich drobiazgowych szczegółów na temat smartwatchy nowej generacji Samsunga, ostatnie zgłoszenia FCC wskazują, że można spodziewać się co najmniej jednej dużej aktualizacji: szybszego ładowania.

Zgłoszenia FCC nie ujawniają zbyt wielu funkcji, ale są dobrym wskaźnikiem, że produkt zbliża się do premiery. Opiłki zostały po raz pierwszy zauważone przez 9do5Google i wskaż, że będą trzy modele o nazwie SM-R900, SM-R910a SM-R920. Potwierdzają również podstawowe specyfikacje łączności, takie jak fakt, że zegarki będą obsługiwać Bluetooth, Wi-Fi 2,4 i 5 Ghz oraz płatności zbliżeniowe. Ale jeśli chodzi o linię Samsung Galaxy Watch 5, najbardziej przyciągającą wzrok rzeczą jest to, że zegarki mogą ładować się z prędkością 10 W. Dla kontekstu, Galaxy Watch 4 obsługuje tylko połowę tego.

The Zegarek Samsung Galaxy 4 poważnie rozczarowany, jeśli chodzi o żywotność baterii. Pomimo tego, że Samsung obiecuje 40 godzin pracy na baterii, linia Galaxy Watch 4 ma problemy z wyjściem poza cały dzień, jeśli włączysz wszystkie dzwonki i gwizdki, takie jak zawsze włączony wyświetlacz. I w Pogranicze testowanie, tylko się pogorszyło gdy Asystent Google w końcu dotarł dla Wear OS 3 w zeszłym miesiącu.

Dodanie szybkiego ładowania może pomóc Samsungowi uniknąć podobnych skarg, jeśli nowe zegarki wymagają również codziennych doładowań – zwłaszcza, że ​​Galaxy Watch 4 potrzebuje około dwóch godzin, aby przejść od zera do 100 procent. Jest to funkcja, która istnieje już w wielu innych smartwatchach. Fossil dodał kilka lat temu szybkie ładowanie do swoich zegarków Wear OS, a Apple wprowadził szybkie ładowanie w swoich Seria 7 oglądać w zeszłym roku.

Galaxy Watch 4 Classic (u góry po lewej) i Galaxy Watch 4 (na dole po prawej)

Krążą też pogłoski, że Samsung zrezygnuje z „klasycznego” modelu w ofercie Galaxy Watch 5.
Fot. Dieter Bohn / The Verge

Oprócz skarg użytkowników istnieje wiele powodów, dla których Samsung może priorytetowo traktować lepsze działanie baterii. Na początek śledzenie snu. Samsung – i Apple – mają tendencję do pozostawania w tyle w porównaniu z Fitbit i innymi trackerami fitness, ponieważ ich smartwatche często nie mogą przetrwać nocy bez szybkiego ładowania przed snem. Śledzenie snu nie jest dla wszystkich priorytetem numer jeden, ale jest to coraz bardziej popularna funkcja i obszar, którym Samsung wydaje się być zainteresowany. W lutym rozszerzył swoje funkcje śledzenia snu o program coachingowy. To powiedziawszy, trudno jest zrobić plusk, jeśli urządzenie do monitorowania snu nie może tego zrobić do rana.

Innym powodem może być prawie potwierdzona wersja „Pro” Galaxy Watch 5. Ten zegarek jest podobno sportowy bateria 572 mAh; i ładowanie, które przy prędkościach 5 W, byłoby podobne do żółwia według dzisiejszych standardów. Mówi się, że standardowe modele Galaxy Watch 5 mają tym razem większe baterie. Dwugodzinny czas ładowania Galaxy Watch 4 był już idealny, a wydłużenie czasu ładowania poza ten czas byłoby poważnym błędem.

Samsung zwykle wprowadza na rynek swoje urządzenia do noszenia późnym latem, więc nie potrwa to zbyt długo, dopóki nie dowiemy się więcej o ofercie Galaxy Watch 5. I ważne, żeby Samsung zrobił to dobrze. W zeszłym roku było trochę swobody z Galaxy Watch 4, biorąc pod uwagę, że był – i nadal jest – tylko Dostępny jest smartwatch Wear OS 3. Za kilka miesięcy tak się nie stanie.

Nie tylko Google uruchomienie własnego Pixel Watch (co podobno nie mają szybkie ładowanie) później tej jesieni, ale niektóre istniejące zegarki Wear OS 2 również są oczekuje się uaktualnienia do Wear OS 3 przed końcem roku. Użytkownicy Androida wkrótce otrzymają bardziej opłacalne opcje, niż kiedykolwiek mieli na froncie do noszenia. SAMSUNG niekoniecznie musi osiągnąć kilkudniowy czas pracy na baterii, ale nie stać go na faceplant na szybkie ładowanie. Nie, jeśli chce wyprzedzić grupę.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.