Wiem, co niektórzy z was myślą: „Paul, zamknij się, zamknij się, zamknij się!” Piszę o niezwykle potężnej nowej broni DPS i myślisz, że Bungie o niej usłyszy i ją osłabi.

Cóż, mam dla ciebie kilka wiadomości. Bungie absolutnie widziała już twoje potrójne, jednofazowe Stormchaser, czyści Caiatl i zrobią to, co zrobią, niezależnie ode mnie. Ale twój przeciętny gracz może nie wiedzieć o chwale Stormchasera, więc chcę się upewnić, że wszyscy dostaną to w swoje ręce, prawdopodobnie zanim to nastąpi jest nerfed w pewnym momencie w przyszłości. Ale miejmy nadzieję, że potrwa to przynajmniej tak długo, jak w bieżącym sezonie.

Stormchaser to nowy, łukowo liniowy karabin fuzyjny z lochu Duality, z niespodzianką. Różnica polega na tym, że jest to jedyna „agresywna rama” liniowa fuzja trzech rund serii w grze. W rezultacie nie tylko zadaje około 40% więcej obrażeń niż zwykła liniowa fuzja z tymi samymi dodatkami, ale wręcz deklasuje każdy inny legendarny i egzotyczny w ciężkim automacie z dość dużym marginesem, poza jednym bardzo, bardzo konkretnym rzutem na inną broń.

Zwrócę się do mojego przyjaciela Pogoń, który przeprowadził testy, które pokazują, jak szalony jest Stormchaser. Oto lista rankingowa DPS teraz, gdy Stormchaser jest w miksie:

 1. Cataclysm with Bait and Switch i Fourth Time to urok (lądowanie przy każdym strzale) – 3,43 miliona
 2. Stormchaser z Vorpalem – 2,43 miliona
 3. Kataklizm z przynętą i przełącznikiem – 2,14 miliona
 4. Symulant snu — 1,69 miliona
 5. Oczy jutra – 1,44 miliona
 6. Hezen z Lasting Impression i Wolfpack Rounds – 1,52 miliona
 7. Szept robaka — 1,27 miliona
 8. Ksenofagium – 1,25 miliona
 9. Hezen z ostatnim wrażeniem – 1,21 mln
 10. Gjallarhorn – 1,16 mln
 11. Hezen z Vorpalem – 1,12 miliona
 12. Tysiąc głosów – 1,03 miliona
 13. Palmyra z wybuchowym światłem — 716,000
 14. Pasożyt x20 – 416 000

Tak więc, jak widać, podczas gdy pierwsze miejsce jest technicznie rzecz biorąc, kataklizm liniowej fuzji Vow raid, potrzebujesz dokładnie Przynęta i Zmiana, Czwarty raz to Rzut Uroków, aby osiągnąć tak wysoki poziom. Musisz aktywować Przynętę i Zmianę, trafiając strzałami wszystkimi trzema broniami, a następnie musisz trafić każdy strzał, aby wywołać czwarty raz. Tymczasem Stormchaser potrzebuje tylko Vorpal, aby osiągnąć tak wysoki poziom, a rutynowo zobaczysz ponad 100 000 obrażeń na pojedynczą serię na celu bossa. To jest… ekstremalnie szalone. Dalsze testy pokazują, że prawie wszystkie wzmocnienia, które można uzyskać w Stormchaser, przewyższają te same wzmocnienia w Cataclysm. Przez większość czasu Stormchaser jest o 30-40% wyższy:

Więc chcesz jeden. Skąd to masz? Raz miejsce, loch Duality, ale dwa miejsca w nim, drugie i trzecie spotkanie. Nie spada od pierwszego. Drugie spotkanie w Krypcie jest najlepszym wyborem, ponieważ pula łupów jest mniejsza niż ostatniego bossa, a ja już mam tam dwóch Vorpalów z niewielką ilością farmy. Ten segment nie wymaga nawet walki z bossem, a jedynie usuwania reklam na zegarze i nie psucia dzwonków. Więc tak, gorąco polecam farmienie w tym celu, a nawet jeśli nie masz czasu na pełne przebiegi lochów, możesz A) hodować te sekcje wielokrotnie, indywidualnie, teraz ze sposobem, w jaki działa farma lochów i B) jest ich mnóstwo LFG bez grup mikrofonowych, które cały czas je uruchamiają. Mechanika nie jest wystarczająco skomplikowana, w której musisz porozmawiać, jeśli masz jakieś pojęcie o tym, co robisz.

Myślę, że archetyp Stormchaser, z którego jest jedynym, prawdopodobnie zostanie osłabiony, więc nie jest to tak bardzo odstający, mniej więcej milion obrażeń ponad wszystkie inne egzotyki i legendy poza Bait i Switch Cataclysm. Ale do tego czasu zdobądź jeden i zwariuj, to jest odlot.

Chodź za mną na Twitterze, Youtube, Facebook oraz Instagram. Zapisz się do mojego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu podsumowującego zawartość, Bóg toczy.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller oraz Trylogia Zrodzonych na Ziemi.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.