Gdy zbliża się postsezon PFL, wszystko albo nic dla Aleksandra Martineza oraz Gliniany Kołnierz w PFL 4gdzie zwycięzca awansuje do play-offów, a przegrany wraca do domu.

W końcu to Martinez zachował swoje marzenia o wygraniu nagrody w wysokości miliona dolarów.

Martinez (10-2) podjął w piątek wieczorem wspólną decyzję przeciwko Collardowi (21-10), aby wygrać główny turniej wagi lekkiej PFL 4, który odbył się w Atlanta’s Overtime Elite Arena. Decyzja nie była jednak pozbawiona kontrowersji, ponieważ Collard wydawał się przewyższać Martineza obrażeniami w trzeciej i decydującej rundzie, podczas gdy Martinez wyprzedzał Collarda w zakresie kontroli czasu.

Sama walka toczyła się w szaleńczym tempie, a Collard wcześnie wykorzystał impet, konsekwentne ciosy, nieustępliwą presję i atak kopania strzałów w ciało. Collard utrzymał ten impet w rundzie 2, rzucając Martineza na matę idealną lewą ręką, która okazała się najbardziej niszczycielskim uderzeniem w walce. Jednak Martinez przechylił akcję z powrotem na swoją korzyść, chwytając za plecy Collarda w następującej potyczce i blokując duszenie z tyłu nagiego, które prawie doprowadziło Collarda do porządku.

Co zaskakujące, Collardowi udało się wypatrzeć ucieczkę, przygotowując scenariusz, w którym zwycięzca bierze wszystko, gdy czołgi lekkie zmierzają do finałowej rundy.

Collard nadal znajdował się w stałym domu dzięki swojej pracy z ciałem i kombinacji uderzeń w rundzie 3, podczas gdy Martinez uciekał się do obalenia i najwyższej kontroli, z niewielką ilością ataku, aby to pokazać. Strategia rodaka z Paragwaju zadziałała jednak, ponieważ Martinez poprawił swój rekord w sezonie 2022 PFL na 2-0 i awansował do swojej pierwszej drabinki playoff PFL.

W co-headliner, broniąc mistrza PFL w wadze półciężkiej Antonio Carlos Junior kontynuował polowanie na drugą nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów, zdobywając miejsce w playoffach PFL dzięki solidnej jednomyślnej decyzji (30-27, 30-27, 30-27) Bruce Suto.

Carlos Junior (15-5) zdobył obalenia we wszystkich trzech rundach i wykorzystał dużą ilość klinczowania się na klatce, aby zdobyć przewagę i przechytrzyć Souto (15-5) w walce, w której bardzo brakowało momentów akcji. „Shoeface” w końcu znalazł swoje najlepsze ofensywę w ostatnich sekundach walki, kiedy wypuścił serię lewych rąk z najwyższej pozycji. Występ był ostatecznie wystarczający, aby zachować jego niepokonany bieg w PFL i zwiększyć swój rekord do 4-0 (bez jednego konkursu) od czasu opuszczenia UFC na początku 2021 roku.

Carlos Junior ma teraz zmierzyć się z innym weteranem UFC Omari Achmedow w półfinale drabinki playoff wagi lekkiej PFL.

Może nie było ładnie, ale Olivier Aubin-Mercier zrobił to, co musiał, aby przebić swój bilet do play-offów – i zostać pierwszym najlepszym człowiekiem Raush Manfio w klatce PFL.

W kolejnej apatycznej walce, która przyciągnęła buczenie z tłumu Atlanty, Aubin-Mercier (15-5) zgarnął karty wyników, aby przejąć jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28) w sprawie panującego mistrza wagi lekkiej PFL. Żaden z zawodników nie oddał nawet 30 trafień w 15-minutowej walce, jednak Aubin-Mercier po prostu przepracował swojego przeciwnika, prowadząc taniec z próbami obalenia i półaktywną grą kopnięć, podczas gdy Manfio w dużej mierze nie występował w ataku.

„To była dość kiepska walka”, przyznał Aubin-Mercier ze śmiechem, gdy spadł na niego deszcz, „ale gangsterzy robią, co chcą, więc nie obchodzi mnie to”.

Pomimo przegranej, Manfio (16-4) nadal ma szansę na awans do play-offów PFL w zależności od wyniku walki 24 czerwca pomiędzy Antoniego Pettisa oraz Stevie Ray.

Pettis jest już zablokowany w fazie playoff, jednak Ray może przeskoczyć Manfio, zdobywając byłego mistrza UFC w pierwszej lub drugiej rundzie.

W nocnym otwieraczu kart głównych, Jeremy Stephens Wygrał swoją pierwszą wygraną pod parasolem PFL, choć to nie wystarczyło, aby utrzymać przy życiu jego marzenia o milionie dolarów. 34-walki weteran UFC podjął niejednolitą decyzję (29-28, 28-29, 29-28) w irlandzkiej wadze lekkiej Myles Cenaale nie zakwalifikował się do play-offów PFL po przegranej decyzji z Collardem w swoim kwietniowym debiucie.

Pomimo posiadania uciekł się do golenia głowy i brody, aby przybrać na wadze, świeżo łysy Stephens (29-20) zaczął mocno w piątek, polując na Price (11-9) wokół klatki ciężkimi ciosami i paradą kopnięć w łydki, aby zdobyć rundę otwierającą. Ale Price zaczął odwracać losy w rundzie 2, mieszając próby obalenia, a nawet rozbijając Stephensa twardą kombinacją dwóch uderzeń. Druga runda była ostatecznie rundą swingową, ponieważ trzecia należała wyłącznie do Price’a, który spędził większość czasu kontrolując Stephensa z najwyższej pozycji.

Niezależnie od tego, występ Stephensa przerwał serię siedmiu walk bez zwycięstwa i był jego pierwszym zwycięstwem od czasu nokautu w kategorii piórkowej UFC w 2018 roku Josh Emmett.

Pełne wyniki PFL 4 można zobaczyć poniżej.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.