Od wielu lat, Zestaw Backer jest zaufanym zapleczem dla projektów crowdfundingowych, obsługującym logistykę wysyłkową i organizacyjną dla kampanii Kickstarter. Teraz firma z San Francisco buduje własną platformę crowdfundingową, bezpośrednio konkurując z gigantem crowdfundingowym z Brooklynu, Kickstarterem. Crowdfunding przez Backerkit wyszedł z trybu ukrycia we wtorek, a jedna z jego pierwszych kampanii na żywo będzie prowadzona zgodnie z jednym z największych sukcesów konkurenta: Gry Cefalofairtwórca entuzjastycznie przyjętej gry planszowej Ponury.

Od 2015 roku Cephalofair Games zebrało na Kickstarterze ponad 17,9 miliona dolarów. Jego najnowsza kampania, dotycząca gry o nazwie Frosthaven, jest największą pojedynczą kampanią planszową w historii Kickstarter i czwartym najbardziej finansowanym projektem na tej platformie. Założyciel Cephalofair, Isaac Childres, mówi, że ma już dość Kickstartera, a słomą, która przełamała grzbiet wielbłąda, było niedawne wejście Kickstartera w technologię blockchain.

Nie zgadzaliśmy się ”z decyzja do sądu blockchain, Childres napisał we wtorek w swoim biuletynie firmowym. „Dlatego wyjaśniliśmy, że nasz nadchodzący projekt będzie finansowany społecznościowo, ale niekoniecznie będzie to projekt Kickstarter. I zaczęliśmy poważnie szukać innych opcji ”.

W grudniu 2021 r. Kickstarter jednostronnie ogłosił, że przeniesie swoją platformę na technologię blockchain. The reakcja społeczności twórców była szybka. Kickstarter od tego czasu pompował hamulce, spowalnia, ale nie zatrzymuje przejścia do nowatorskiego protokołu opartego na kryptografii”dowód stawki“Technologia. Jest również dostępny na rynku nowy dyrektor naczelny.

„Kickstarter dał nam jasno do zrozumienia, że ​​chcą być na czele przejścia do: Sieć3”, ”Childres napisał”, a Cephalofair Games po prostu nie o to chodzi. Kickstarter nie dostarczył jeszcze w ciągu 7 miesięcy od ogłoszenia żadnego konkretnego przykładu tego, jak przejście na blockchain sprawi, że finansowanie społecznościowe będzie lepsze dla twórców lub sponsorów, i prawie wszystko, co widzieliśmy w tym czasie z przestrzeni kryptograficznej, jest powszechne oszustwo, kradzież i ruina finansowa. Jesteśmy dość niezdecydowani, aby poruszać się w jakikolwiek sposób, który kojarzyłby się z nami lub umożliwiał cokolwiek z tego ”.

Sięgnięta po komentarz Kate Bernyk, starszy dyrektor ds. komunikacji w Kickstarterze, wskazała firmie Polygon swoją firmę ogłoszenie, również poinformował we wtorek, że sfinalizował tworzenie planowanego Community Advisory Council. Jego zadaniem będzie pomoc w „orientowaniu” „mapy drogowej” Kickstartera dla przyszłego rozwoju – głosi komunikat.

„Twórcy muszą wybrać platformę, która najbardziej im odpowiada” – dodał Bernyk. „Kickstarter to platforma oparta na projektach i otrzymujemy, że to, co działa w jednym projekcie, może być inne niż w innym. Naszym celem jest misja, a nie udział w rynku. Skupiamy się na tym, aby nasza platforma jak najlepiej służyła tysiącom twórców, którzy używają jej do ożywiania swojej pracy”.

Backerkit tradycyjnie zajmował się kampaniami twórców po Kickstarterze, pomagając w organizowaniu wysyłki, produktów dodatkowych, zarządzaniu społecznością i wszelkiego rodzaju dzwonkach i gwizdkach, które towarzyszą współczesnym kampaniom gier planszowych. Childres określił tę wytrwałość i elastyczność we wspieraniu swoich klientów jako główny powód wprowadzenia zmian.

„Wiedzieliśmy, że są właściwymi ludźmi, aby to zrobić, ponieważ nieustannie wprowadzają innowacje” – napisał Childres. “Oni są zawsze zwracając uwagę, analizując wszystko w przestrzeni crowdfundingowej, aby określić, jak sprawić, by ich usługa była tak użyteczna i usprawniona, jak to tylko możliwe ”.

Ten sentyment wydaje się być wzmocniony przez własne oświadczenie Backerkita o jego celach i procesach.

„Nieustannie jesteśmy zdumieni inwentarzem twórców obejścia, który pozwala nawiązać kontakt z ich istniejącymi sponsorami i nawiązać kontakt z nowymi” – napisał Backerkit w swoim ogłoszeniu. „Twórcy zasługują na platformę, która obejmuje te strategie, zachęca do eksploracji i tworzy narzędzia, które pomagają twórcom wdrażać nowe, skuteczne techniki. Dlatego wierzymy w ścisłą współpracę z twórcami, obserwowanie ich pracy i słuchanie ich opinii. Naszym celem jest zapewnienie, że Twoje doświadczenia z Crowdfunding przez BackerKit będą za każdym razem lepsze ”.

Finansowanie społecznościowe przez Backerkit obejmie również znacznie więcej firm typu tabletop. Jego wstęp zawiera nadchodzący projekt z Wzniosły pogrzebGry Leder (Przysięga: Kroniki Imperium i Wygnania), Wtorkowe Igrzyska Rycerskie (Statek-matka) i Większe niż gry (Strażnicy wieloświata), pośród innych.

Backerkit nie jest osamotniony w pogoni za dolarami na tabletop crowdfunding. Seryjny przedsiębiorca Marcin Świerkot, założyciel wydawcy gier planszowych Przebudzone Królestwaniedawno wprowadził swoją platformę crowdfundingową Gra znaleziona poza wersją beta. Jego celem w tym roku jest 25% zarobków Kickstarter w 2022 roku, czyli 67,5 miliona dolarów zarobionych na kampaniach tabletop w 2023 roku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.