Trudno to zignorować wielki wyciek Street Fighter 6 który pojawił się na początku tego miesiąca, który pozornie ujawnił listę startową gry wkrótce po upuszczeniu pierwszego zwiastuna rozgrywki. Chociaż wszyscy nie są pewni, czy to, co widzieliśmy, jest prawdziwą okazją, grafika przedstawiająca to, co wygląda jak pełna obsada pierwszego dnia, z pewnością wydaje się przekonująca.

Teraz nie chcemy zagłębiać się tak bardzo w szczegóły wycieku, ale zamiast tego chcemy porozmawiać o możliwym efekcie domina, który możemy zobaczyć po premierze. Potencjalna lista wycieków Street Fighter 6 idzie w parze z nowicjuszami, a to – wraz z kilkoma innymi potencjalnymi oznakami – może wskazywać na to, że dodatki po premierze zostaną wydane jako pakiety o tematyce wyłącznie Street Fighter 2, Street Fighter 3 i tak dalej, jak sposób na przywrócenie starszych wojowników.

Oczywiście jest to czysta spekulacja, ponieważ obecnie nie wiemy, w jaki sposób Capcom zamierza obsłużyć DLC do Street Fighter 6. Nie trzeba dodawać, że wyciekły spis może nadal być fałszywy, choć zdecydowanie wygląda na to, że jest prawdziwy nie tylko na podstawie jakość samej treści, ale także ze względu na Capcom pozornie się do nich adresuje.


Krótko mówiąc, podobno lista startowa Street Fighter 6 zawiera 14 powracających postaci i aż 8 nowych graczy (w tym Luke’a). Jest to podwójna liczba zupełnie nowych wojowników, które widzieliśmy w początkowej obsadzie Street Fighter 5, i podwójna liczba debiutantów Street Fighter 4 – chociaż możesz odblokować nowo dodanych bossów Seth i Gouken, grając w tę grę.


Nie widzieliśmy tak wielu oryginalnych wojowników w podstawowym składzie Street Fightera od Street Fighter 3: New Generation, który zawierał tylko dwóch starszych rywali (Ryu i Ken) i 9 nowicjuszy. Dlaczego to wszystko jest ważne?


Cóż, patrząc na ostatnio wydane przedsięwzięcie Capcom Street Fighter pod kątem potencjalnych wskazówek, okazuje się, że Street Fighter 5 miał minimalną liczbę nowych graczy z przodu, a następnie dodał ich więcej w sezonach popremierowych. Co więcej, niektóre sezony były ciężkie dla oryginalnych wojowników – jak na przykład sezon 2, w którym tylko jedna postać, Akuma, znalazła się w zestawieniu wśród 5 zupełnie nowych wojowników – i wydawało się, że tylko niewielka garstka z nich zakończyła się wielkimi hitami. bijatyka społeczności gier.

Nowicjusze Luke i Jamie w Street Fighter 5.Capcom wyraźnie stara się naprawić błędy Street Fighter 5 dzięki Street Fighter 6, ponieważ firma wyszła z bramy, kładąc nacisk na kod sieciowy, ilość treści, które zobaczymy w grze, oraz zdolność graczy do wyrażania siebie – wszystkie główne narzekania fanów dotyczące SF5. W tym samym duchu możemy zobaczyć, jak Street Fighter 6 zmienia sposób wydawania rozszerzeń, koncentrując się głównie na posiadaniu ulubionych powracających wojowników, jako tych, za których płacimy, zamiast wielu nowicjuszy, którzy stają się bardziej hazardem.


Jedną z rzeczy, które społeczność szybko zauważyła w Street Fighter 6, jest nacisk, aby nie tylko odnowić niektóre wypróbowane i prawdziwe mechanizmy gry z poprzednich gier, ale także złożyć hołd poprzednim grom z serii. Widzimy to nie tylko w atakach, ale nawet w różnych pozach postaci, które potwierdzono, że pochodzą prosto z gier takich jak Street Fighter 2.

Drive Impact wygląda, jakby był mocno zainspirowany Focus Attack Street Fighter 4, podczas gdy parowania są wyraźnie zapożyczone z serii Street Fighter 3 (i Street Fighter 5). W grze są też odmiany Street Fighter Alpha 3, a nawet trochę Capcom vs. SNK 2. Naprawdę wydaje się, że Capcom bierze ulubione przez fanów fragmenty klasycznych tytułów, ulepsza je i wykorzystuje je jako narzędzia do budowania całkowicie nowej tożsamości w Street Fighter 6, jednocześnie celebrując całą serię.


A jednak potencjalna lista startowa gry nie wydaje się podążać za tym przykładem. Powracający zawodnicy składają się głównie z przedstawicieli Street Fighter 2, a tylko czterech z nich jest odstających.


Dee Jay podobno powraca i nie był w grze od czasu Super Street Fighter 4 – choć technicznie też jest przedstawicielem Street Fighter 2, choć z jednego z późniejszych rozszerzeń. Pozostali trzej to Juri (Street Fighter 4) oraz Ed i Rashid, obaj oryginalni wojownicy Street Fighter 5.


Ta obsada wydaje się podejrzanie dobrana, zwłaszcza biorąc pod uwagę nieobecność popularnych postaci, takich jak Ibuki (Street Fighter 3) i Sakura (Street Fighter Alpha). Żaden z rywali Street Fighter 3 i Street Fighter Alpha nie wydaje się bardzo dziwny, a nawet wtedy mamy tylko dwie postacie ze Street Fighter 5 i jedną ze Street Fighter 4.
Legendarna postać Chun-Li powraca z nowym wyglądem.


Wydaje się, że pozostawia to sporo miejsca, aby zanurzyć się w tych kultowych grach w przyszłości, a na podstawie niektórych rzeczy, które już widzimy w Street Fighter 6, możliwe jest, że otrzymamy rozszerzenia, które rażąco wracają do gier, które się składają dziedzictwo franczyzy.


2022 to również 35. rocznica serii Street Fighter, co może być również potencjalną wskazówką dotyczącą tematycznych rozszerzeń postaci, ponieważ firma niewątpliwie chce uhonorować ich dziedzictwo. Byłoby całkiem sprytnie zobaczyć ogłoszenie pod koniec tego roku, ujawniające mapę drogową, która pokazuje przepustki postaci do Street Fighter 3, Street Fighter 4, Street Fighter 5, Street Fighter Alpha i być może kilka sylwetek wojowników z pierwszego pakietu, który będą dostępne po uruchomieniu.


Street Fighter 6 ma zostać wydany w 2023 roku. Capcom na razie milczy na temat nowego frontu informacyjnego, ale podejrzewamy, że w tym roku zobaczymy więcej w czasie Evo lub później.By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.