Zmiana rozmiaru tabletu Nvidia Shield i rysika

Hadlee Simons / Android Authority

Nvidii Tarcza TV urządzenia od dawna są wstrzymywane jako najlepsze gadżety do przesyłania strumieniowego Android TV wokół i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Zawierają dobry poziom mocy i mnóstwo przydatnych funkcji oprogramowania, podczas gdy Nvidia zapewnia wieloletnią aktualizację, która z łatwością pokonuje każdy telefon z Androidem na rynku.

Nie był to jednak pierwszy produkt firmy Nvidia Shield. Entuzjaści Androida od dawna pamiętają, że tablet Nvidia Shield był pierwszym urządzeniem firmy Shield. Wyposażony w procesor Tegra K1, wyświetlacz 1920 x 1200, rysik i konfigurację z czterema głośnikami, pierwszy i jedyny tablet Nvidii był mniej więcej tak dobry, jak w 2014 roku.

Od tej pierwszej próby minęło osiem długich lat, ale może nadszedł czas na tablet Shield w 2022 roku.

Większość elementów do gry jest tutaj

Kontroler TV NVIDA Shield IO w ręku

Dzisiejszy krajobraz tabletów różni się od 2014 roku na dwa kluczowe sposoby, jeśli chodzi o gry. Po pierwsze, transmisja strumieniowa gier odnotowała znaczny wzrost jako alternatywa dla lokalnych gier. W 2014 roku aplikacje Sony Remote Play i aplikacje innych firm na komputery PC były jedynymi sposobami przesyłania strumieniowego gier w telefonie za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

Nvidia ma również w ofercie własną, długo działającą usługę gier w chmurze, nazwaną Geforce Now. Platforma umożliwia zdalne przesyłanie strumieniowe własnej biblioteki gier za pośrednictwem własnych potężnych serwerów Nvidii. Co najlepsze, Geforce Now obsługuje wiele witryn z grami, takich jak Steam, Epic Game Store i Ubisoft Connect. Bez względu na wybraną usługę, dzisiejsze tablety doskonale nadają się do gier przenośnych.

Android ma obsługę gier, usług przesyłania strumieniowego i kontrolera.

Obsługa kontrolerów to kolejny obszar, w którym nastąpił duży postęp od początków Androida. Platforma Google obsługuje kontrolery od Honeycomb i Ice Cream Sandwich, ale obsługa gier to już inna historia.

Na szczęście w dzisiejszym Sklepie Play nie brakuje gier kompatybilnych z kontrolerami, z takimi hitami jak Alien: Isolation, Apex Legends Mobile, Call of Duty: Mobile, Dead Cells, GRID Autosport i Stardew Valley na czele. Nie zaszkodzi, że nowsze kontrolery, takie jak piloty Nintendo Switch i PS5 DualSense, również są kompatybilne z platformą.

Dzisiejsze telefony do gier oferują również całkiem solidne oprogramowanie do zmiany map, umożliwiające używanie przycisków na ramieniu urządzenia w grach, które w rzeczywistości nie obsługują gamepada. Więc z pewnością mamy bardziej przyjazne środowisko dla kontrolerów.

Świat (i Google) znów troszczą się o tablety

Urządzenia z Androidem 12L

Joe Hindy / Android Authority

Innym powodem, dla którego Nvidia wskoczyła na modę łupkową, jest to, że tablety z Androidem przeżyły odrodzenie w ciągu ostatnich kilku lat, w dużej mierze dzięki pandemii. Kategoria urządzeń zniknęła pod koniec 2010 roku, wraz z globalnym rynkiem rzut 1,5% rok do roku w 2019 roku do 144 milionów sztuk, rok przed pandemią. Ten spadek nie brzmi tak źle, ale IDC zgłoszone dostawy tabletów 229,6 mln sztuk w 2014 roku.

Dla porównania globalne dostawy tabletów trafił 163,5 miliona jednostek w 2020 r. i 168,5 mln sztuk w 2021 r. Ta dynamika może spowolnić po tym, jak w czwartym kwartale 2021 r. nastąpił roczny spadek, ale żelazo wciąż jest wystarczająco gorące, aby Nvidia mogła uderzyć własnym tabletem Shield. W końcu konsumpcja mediów, jedna z mocnych stron linii Nvidia Shield, była jednym z kilku kluczowych czynników napędzających to odrodzenie.

Rynek tabletów odnotował rekordowy wzrost, podczas gdy Google (w końcu) dopracowuje stronę oprogramowania.

Ponowne zainteresowanie tabletami zbiega się również z odmłodzonymi wysiłkami Google, aby skupić się na współczynniku kształtu. Ujawniono uchwyt platformy Android 12L w październiku 2021 r., celując w tablety, składane i inne urządzenia z Androidem z dużymi ekranami, z których wszystkie są wprowadzane do Androida 13. Na konferencji programistów I / O 2022 potwierdził również, że zaktualizuje 20 aplikacji firmowych za pomocą tabletu skoncentrowane interfejsy. Myślę, że lepiej bardzo późno niż wcale, ale mamy nadzieję, że Google utrzyma tę dynamikę.

Czytaj więcej: Google jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o zegarki i tablety, ale jest jeszcze więcej do zrobienia

Tak więc wraz z rozkwitem krajobrazu tabletów i wprowadzeniem przez Google prac nad oprogramowaniem, istnieją tutaj solidne podstawy dla przyszłych wydań tabletów w ogóle.

Sekretny sos Nvidii na tabletki

Porównanie Nvidii DLSS w Fortnite, włączanie i wyłączanie

Nvidia ma również kilka wewnętrznych mocnych stron, które dobrze pasują do przyszłego tabletu. Po pierwsze, urządzenia Shield TV obsługują również skalowanie wideo w górę przez sztuczną inteligencję, zwiększając rozdzielczość filmów do 4K, dzięki czemu można uzyskać bardziej szczegółowy obraz. Podobna technologia super rozdzielczości wideo jest również dostępna na smartfonach takich jak OnePlus oraz Xiaomi (choć generalnie celuje w niższe rozdzielczości wyjściowe), więc spodziewamy się, że zobaczymy tę technologię na nowym tablecie Nvidii.

Kolejną technologią Nvidii, którą warto wdrożyć w przyszłości, jest DLSS (głębokie uczenie superpróbkowanie). Technologia jest dostępna na komputerach PC z kartami graficznymi Nvidia RTX, wykorzystując dedykowany układ uczenia maszynowego do zwiększania rozdzielczości gier wideo.

DLSS ma tę zaletę, że zapewnia ostrzejszy obraz, nie wymagając dużej mocy, w porównaniu z natywną pracą w docelowej rozdzielczości. Technologia był dyskutowany dla przyszłego modelu Nintendo Switch i z pewnością wydaje się, że jest to dobry sposób na dostarczanie ulepszonych efektów wizualnych na tablecie bez ogromnej utraty wydajności i żywotności baterii.

Nvidia ma również kolejne pióro w swojej czapce, jeśli zdecyduje się wprowadzić na rynek nowy tablet. Tablety Shield i urządzenia Shield TV mają dostęp do niewielkiej biblioteki ekskluzywnych gier Shield przeniesionych z konsoli i komputera. Te gry to Borderlands 2, Half-Life 2, Metal Gear Rising: Revengeance, Resident Evil 5 i Tomb Raider.

Wyzwania stojące przed ponownym uruchomieniem tabletu Shield

Widok wyświetlacza z przodu tabletu Nvidia Shield

Hadlee Simons / Android Authority

Być może największą przeszkodą do pokonania dla tabletu Shield w 2022 roku jest chipset. Nvidia używa Tegra X1 jako swojego ulubionego procesora Android TV od 2015 roku, podczas gdy Nintendo używa chipsetu również w swojej linii konsol Switch.

Nie trzeba dodawać, że Tegra X1 jest teraz stara i została pokonana przez konkurencyjne żetony, takie jak Qualcomm już od kilku lat. Niestety, firma nie wydała żadnego prawdziwego chipsetu od czasu Tegra X1, a układy Tegra X2 i następcy bardziej skupiały się na przestrzeni motoryzacyjnej.

Jedną z istotnych przeszkód na drodze nowego tabletu Shield jest wybór procesora.

Wydaje się jednak, że Nvidia pracuje nad odpowiednim chipsetem Tegra zorientowanym na urządzenia mobilne, ponieważ Nintendo prawdopodobnie będzie chciało nowego procesora Tegra do wszystkiego, co pojawi się po Switchu (przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności). Na pewno mogliśmy więc zobaczyć, jak firma przejmuje ten procesor dla własnych produktów, zwłaszcza jeśli chce wdrożyć DLSS, co wymaga określonego sprzętu Nvidii.

Kolejną przeszkodą na drodze do zróżnicowanego doświadczenia jest biblioteka gier. Jasne, Nvidia ma swoje doświadczenie w Geforce Now, ale jest ono również dostępne dla innych urządzeń z Androidem. Firma wcześniej oferowała porty gier na komputery PC i konsole za pośrednictwem swojego domu deweloperskiego Lightspeed Studios, więc te istniejące gry byłyby mądrym dodatkiem. A co z przyszłymi portami tytułów?

Niestety firma powiedział Urząd Androida w zeszłym roku, że priorytetowo traktuje „strumieniowanie, dzięki któremu możemy teraz dostarczyć użytkownikom Shield w pełni funkcjonalne gry komputerowe w wysokiej rozdzielczości zamiast przenoszenia”. Wygląda więc na to, że nie możemy liczyć na więcej portów, jeśli firma wypuści nowy tablet Shield. Nie byłaby to konieczność dla urządzenia, ale z pewnością byłby to kolejny punkt sprzedaży.

Czego będzie potrzebował przyszły tablet Shield?

Zmieniono rozmiar ekranu tabletu Nvidia Shield na liczniku

Hadlee Simons / Android Authority

Nvidia będzie musiała ponownie uruchomić tablet Shield, jeśli ma nadzieję osiągnąć krytyczny i / lub komercyjny sukces. Oryginalny tablet Shield z pewnością daje nam kilka wskazówek w tym zakresie. Być może najważniejszą cechą sprzętową tabletu Shield, jaką mamy nadzieję zobaczyć na nowym urządzeniu, jest konfiguracja głośników z czterema głośnikami. Nacisk na cieńsze ramki oznacza, że ​​prawdopodobnie nie zobaczymy pary podwójnych głośników skierowanych do przodu, jak widać na oryginalnym urządzeniu powyżej, ale posiadanie pary głośników na górze i na dole byłoby nadal bardzo mile widziane i zwiększało zużycie treści referencje w wielkim stylu.

Oryginalna podkładka dostarczana z rysikiem i dedykowanym gniazdem na rysik, ale nie jestem pewien, czy musimy widzieć obie te opcje na nowym urządzeniu. Jednak widzieliśmy, jak różne tablety są uruchamiane z obsługą rysika i oficjalnym rysikiem własnej firmy (w zestawie lub jako osobny zakup), więc Nvidia ma sens oferować tę obsługę, aby zaspokoić kreatywny i produktywny tłum .

Związane z: Najlepsze niedrogie tablety, które możesz kupić

Zastanawiamy się również nad rozmiarem ekranu przyszłego tabletu Shield, z oryginalnym 7-calowym wyświetlaczem. Obecna era cienkich ramek oznacza, że ​​Nvidię może sobie pozwolić na spakowanie większego ekranu o tym samym rozmiarze. Firma będzie jednak bezwzględnie musiała zaoferować obsługę wysokiej częstotliwości odświeżania, zarówno w przypadku gier, jak i ogólnie bardziej płynnych wrażeń. To wsparcie znalazłoby się również w Geforce Now, które osiąga szczyt przy 120 klatkach na sekundę.

Mówiąc o Geforce Teraz, uważamy, że prawdopodobnie rozsądnym posunięciem byłoby dla Nvidii zaoferowanie właścicielom zrestartowanego tabletu Shield bardziej premium w tym zakresie. Na przykład firma może zaoferować roczny dostęp do poziomu RTX 3080, który oferuje opcje ray tracingu premium, 4K HDR i 120 klatek na sekundę.

Potężny sprzęt skoncentrowany na mediach z odrobiną darmowego Geforce Now byłby potężną kombinacją.

Kolejną koniecznością dla przyszłego tabletu Shield jest odpowiednie chłodzenie, aby zapewnić stały poziom wydajności. W końcu widzieliśmy chipsety takie jak Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200 słabnąć w wielkim stylu patrząc na wydajność w czasie. Sam format tabletu może pomóc, ale Nvidia powinna idealnie podążać śladami telefonów do gier, takich jak Seria Red Magic 7 i oferują wentylator chłodzący, który zapewnia najlepszą możliwą wydajność podczas długich sesji grania.

Wreszcie, Nvidia będzie musiała sprawdzić, czy oferuje oddzielny kontroler, obudowę w stylu Switcha z odłączanymi elementami sterującymi, czy też obudowę Steam Deck ze zintegrowanymi elementami sterującymi. Zgadujemy, że firma zaoferowałaby oddzielny kontroler, aby obniżyć koszty dla tych, którzy chcą tylko samego tabletu. Tak więc dołączenie etui folio zdolnego do podparcia tabletu – jak widzieliśmy w przypadku oryginalnego urządzenia – wydaje się rozsądnym pomysłem. Z drugiej strony chcielibyśmy zobaczyć Razer Kishi-stylowy kontroler teleskopowy dla urządzenia lub podejście do sterowania w stylu Switch.

Dobry czas na ponowne uruchomienie

Elementy zebrały się w większości w nowym tablecie Nvidia Shield, a rynek ponownie obejmuje łupki, Google koncentruje się na tworzeniu lepszego oprogramowania na Androida na większe ekrany i więcej znanych gier w Sklepie Play (oprócz większej liczby tytułów obsługiwanych przez kontrolery ).

Czy chcesz zobaczyć nowy tablet Shield?

402 głosy

Własne mocne strony Nvidii również wzmacniają argumentację za nowym tabletem, ponieważ urządzenia telewizyjne firmy Shield cieszą się kluczowym, długoterminowym wsparciem, najwyższej klasy możliwościami multimedialnymi oraz dostępem do strumieniowego przesyłania gier i wybranej biblioteki ekskluzywnych tytułów. Wrzućmy firmową technologię graficzną DLSS i możemy przyjrzeć się bardzo wyjątkowej propozycji tabletu.

Firma graficzna musi jeszcze pokonać kilka przeszkód, takich jak wybór procesora. Ale argumenty przemawiające za nowym tabletem Nvidia Shield z pewnością przewyższają argumenty przeciwko niemu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.