Dwadzieścia lat temu 41-letni Tom Strada znalazł się jako makler obligacji dla Cantora Fitzgeralda na 104. piętrze północnej wieży World Trade Center o 8:46 we wrześniu. 11 2001 był golfistą i asystentem pro w Meadow Brook Country Club.

Tam poznał swoją przyszłą żonę Terry, kelnerkę w klubie. Opisuje ich pierwsze spotkanie w kuchni jako miłość od pierwszego wejrzenia i czule mówi o związku dwóch rodzin Long Island z grą, zarówno rekreacyjnie, jak i jako fani gwiazd Phila Mickelsona, Grega Normana i innych. Ale w zeszłym tygodniu przemawiała mniej czule do Mickelsona i innych amerykańskich graczy w liście do nich od organizacji, której przewodniczy, 911familiesunited.org, za ich zaangażowanie w kontrowersyjną, wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską serię LIV Golf. Zarzuciła grupie „pranie sportowe„I zdradza Stany Zjednoczone.

W poniedziałek na US Open Mickelson został zapytany o list, o którym The Post jako pierwszy poinformowałi powiedział, po części, że miał „najgłębsze współczucie i empatię” dla Stradów i innych rodzin z 11 września.

Dzień później, w wywiadzie telefonicznym dla The Post, Terry Strada powiedział, że słowa Mickelsona były „rozczarowujące, puste i głaszczące”. Była również zaskoczona sposobem, w jaki Mickelson odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas czasem drażliwa 25-minutowa konferencja prasowa.

Tom i Terry Strada
Tom i Terry Strada
Rodzina Stradów
Były major Westbury Ernest Strada, po lewej, ze swoim synem Tomem.
Były major Westbury Ernest Strada, po lewej, ze swoim synem Tomem.
Rodzina Stradów

„Sposób, w jaki pośpieszył reporterowi [asking if there was a question in there] był bardzo niegrzeczny ”- powiedział Strada. „Byłem zszokowany i rozczarowany, że unika odpowiedzi na pytanie. Ma świadomość, że myje sport i próbuje tego uniknąć. Ale jest w to zamieszany ”.

Mycie sportów to pomysł, że LIV Golf jest wykorzystywany do odwracania uwagi od długiej listy okrucieństw związanych z prawami człowieka w Arabii Saudyjskiej, która obejmuje masową egzekucję 81 mężczyzn w marcu. W 2018 r. w konsulacie saudyjskim w Turcji doszło do zabójstwa dziennikarza Washington Post Jamala Khashoggiego, co według służb wywiadowczych zlecił książę koronny Mohammed bin Salman. I 15 z 19 porywaczy we wrześniu. 11 pochodziło z Arabii Saudyjskiej.

Bin Salman tymczasem kontroluje Fundusz Inwestycji Publicznych, który finansuje LIV Golf. Norman jest pełniąc funkcję dyrektora generalnego i komisarza ligi. Mickelson przyznał, że Saudyjczycy są zaangażowani w mycie sportu, ale powiedział, że LIV Golf przemawia do niego ze względu na „oczywiste, niewiarygodne zaangażowanie finansowe dla wszystkich zaangażowanych graczy i wszystkich zaangażowanych”.

Fani oglądają Phila Mickelsona ze Stanów Zjednoczonych, gdy gra swoje uderzenie z drugiej koszulki
Phil Mickelson spotkał się z ostrą krytyką ze strony ocalałych z 11 września i rodzin za udział w LIV Golf.
Obrazy Getty
Tom Strada ze swoim najstarszym synem Thomasem, który ma teraz 27 lat.
Tom Strada ze swoim najstarszym synem Thomasem, który ma teraz 27 lat.
Rodzina Stradów

Mickelson wraz z Dustinem Johnsonem i Brysonem DeChambeau podpisali podobno dziewięciocyfrowe kontrakty z ligą.

„Zakrzywiłem się [when I heard that they were starting this league]”, ”Said Strada, którego troje dzieci, Justin, 20 lat, Kaitlyn, 24 i Tom, 27, wszyscy dorastali grając w golfa. „Byliśmy też wielkimi fanami Phila Mickelsona i Grega Normana. Zawsze nam się podobało [Mickelson’s] charyzma i osobowość. Zawsze mu kibicowaliśmy ”.

Nigdy więcej.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek Strada powiedziała, że ​​Mickelson wie, co robi i że on i inni gracze uczestniczący w lidze wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską powinni się „wstydzić”.

“Zobaczyć [them] związany z tym jest rozczarowujący. To też głaszcze ”- powtórzył Strada w The Post. „Golf to gra honoru i szacunku. Teraz pomagają Królestwu wybielić historię ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.