BOSTON – Bardzo, bardzo wcześnie w odcinku „Saturday Night Live” pojawił się szkic przedstawiający zmarłego Johna Belushi jako nieświadomego gościa w domu Billa Murraya i Jane Curtin, którzy nie znali coraz bardziej późnej pory ani jej nie obchodzili.

„Cóż, cieszymy się, że mogłaś wpaść”, ziewający Murray mówi do Belushiego, „ale robi się dość późno i lepiej już pójdźmy spać”.

Belushi zaczyna przeszukiwać swoje albumy. „Nie masz żadnych innych akt poza tymi?” On pyta. “Myślę, że zamierzam pożyczyć ten.”

Curtin następnie krzyczy, gdy spiker spoza ekranu intonuje: Przyszło bez ostrzeżenia. Po prostu byli uprzejmi. Nie zdawali sobie sprawy, że utkną z…

RZECZ, KTÓRA NIE ZOSTAŁA!

Lata później, w 2018 roku, w pierwszych chwilach po trzeciej drużynie NBA mistrzostwo w czteroletnim odcinku, złoty Stan GM Bob Myers został zapytany, jak ma nadzieję, że podróże Warriors w regularnych sezonach będą tak świeże, jak ich oczekiwany wynik w mistrzostwach.

– Musicie się lubić – powiedział wtedy. „Musicie się naprawdę lubić. Musicie się szanować. W niektóre dni musisz zrozumieć, że tego nie masz, a twoi koledzy z drużyny muszą cię odebrać. To gość, który zostaje zbyt długo. Próbujesz znaleźć ludzi, którzy są przyzwoitymi ludźmi w najgorszych momentach. Czasami potrzebujesz po prostu przestrzeni. I to niczyja wina. Musicie na siebie krzyczeć; musicie powiedzieć sobie nawzajem, jak się czujecie. Jest zaciekłość, jest podział, jest wszystko.

„Ale dopóki się nie złamiesz. Musisz patrzeć na to prawie jak na rodzinę – że bez względu na to, co się stanie, jesteśmy z krwi i będziemy przez to przechodzić. Ale to jest wyzwanie, bo tak naprawdę nie jesteście z krwi, ale jesteście tak blisko, jak tylko możecie, bo jesteście ze sobą cały czas. Czasami widujesz ludzi częściej niż własną rodzinę. Więc próbujesz znaleźć ludzi, którzy są przyzwoitymi ludźmi w najgorszych momentach, to wszystko, co możesz zrobić. Ponieważ przychodzą najgorsze chwile ”.

A to było cztery lata temu!

W tym momencie Myers nie miał pojęcia, że Kevin Durant szedłby, że musiałby handlować Andre Iguodala żeby za to zapłacić, czy to Clay Thompson zerwałby ACL w daremnej obronie tytułu Warriors przeciwko Toronto w 2019 roku, albo że rok później Thompson zerwie Achillesa, że ​​15-50 będzie prawdziwym rekordem Warriors w regularnym sezonie, albo że Draymond zielony straci zapał, gdy straty się nagromadzą, lub że Dubowie będą musieli wchłonąć D’Angelo Russell wziąć ulotkę Andrzeja Wigginsa.

I było tam 80 milionów dolarów z pensji i podatków od luksusu dla Kelly Oubre. (Nie ma szans na Oubre, który jest solidnym dzieckiem i dobrym graczem. Czasami coś po prostu nie działa, wiesz?)

Ale to wszystko się wydarzyło. Mimo tego, że większość rdzenia zespołu wyglądała na po złej stronie 30, aby walczyć o mistrzostwo. Były Słońca oraz Nożyce i LeBron i Denver oraz Utah oraz Memphis i Luka na Zachodzie, wszyscy głodni, wszyscy starający się powstrzymać Wojowników przed powrotem na szczyt.

Ale oto znowu.

W ciągu roku, w którym NBA w zasadzie powiedziało „wiesz, skończyliśmy z COVID-19” i mniej więcej wróciliśmy do normy, dobrze, że Warriors znów są na topie, odmawiając wyjazdu.

Hall of Famer Chris Webber ma świetne powiedzenie o zespołach mistrzowskich. Często nie są najbardziej utalentowani ani najlepiej wyszkoleni. Są po prostu, zwykle, najbardziej uparci.

„Jesteśmy bardzo uparci”, powiedział Green w czwartek po tym, jak Golden State zdobył swój czwarty tytuł NBA od 2015 roku, zwyciężając Boston 103-90 w grze 6. „I zostało przetestowane. Doznajesz kontuzji. Kilka razy dostajesz w usta. A to wymaga niesamowitej odporności, wspólnoty i zaufania do siebie.”

Upór był głównym elementem twórczości Larry’ego Birda i Magica Johnsona, Isiaha Thomasa i Michaela Jordana oraz Tima Duncana i Kobe Bryanta. Bez względu na to, ile wygrali, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, nigdy nie nasyceni. I nigdy, przenigdy nie odrzucili pozornie niefortunnego pomysłu w poszukiwaniu większej wygranej. Detroit, w trakcie obrony tytułu, rozpoczynając Dennisa Rodmana przed Markiem Aguirre? Pewny.

Houston, chcąc zdobyć drugi pierścień, handlując za starzejącego się Clyde’a Drexlera? Zrób to. Chicago sprowadza Rodmana, znanego Byki hejter, do Drugiego Miasta, aby rozpocząć drugi trzytorfowy? Dlaczego nie? San Antonio, sprowadzając Stephena Jacksona z powrotem na drugą trasę po tym, jak spalił prawie wszystkie mosty w mieście, po więcej wygranych? Absolutnie.

A jeśli to oznacza Stephen Curryrehabilitując skręconą stopę na początku play-offów, schodzi z ławki i Jordania Poole zaczyna? Zrobione i gotowe.

Warriors, podobnie jak wielkie drużyny mistrzowskie, które je poprzedziły, są upartą grupą.

– Podoba mi się to słowo – powiedział Curry. „Narracje, które słyszysz w tym sezonie, zwłaszcza te sprzed dwóch lat, kiedy mieliśmy najgorszy wynik w lidze i wiele kontuzji, a potem drapanie i drapanie, próbując dostać się do turnieju rundy wstępnej, tylko po to, aby dostać miejsce do gry. Zdecydowanie mieliśmy taką mentalność, tę wiarę i wiarę w to, co możemy zrobić. Powtarzaliśmy to przez cały rok – nasze mistrzowskie DNA. I przywództwo mnie, Draymond, Andre, Loon (Kevon Looney), Glina. Wszystko to miało znaczenie.

„I nosisz to przez trzy lata, nie wiedząc, jak to się skończy. Wszystko, co możesz zrobić, to kontrolować to przekonanie, a za kulisami, jak pokazujesz się każdego dnia, uosabiasz to. A potem, kiedy przychodzi czas na skorzystanie z okazji, wszystko klika”.

Warriors nie podpalają już przeciwników najlepszymi strzałami Splash Brothers ani nie duszą ofensyw w oryginalnym Death Lineup. W jakiś sposób stworzyli swój dwutorowy, oryginalny rdzeń, pracę zespołową nowej generacji. James Wiseman oraz Jonathan Kuminga oraz Mojżesz Moody nie przebiły się do regularnych minut rotacji na odcinku, ale posmakowały. Poole stanowił chaotyczny, niezastąpiony pomost między starą gwardią a młodą armatą. Thompson w końcu wrócił na parkiet po ponad 900 dniach rehabilitacji. Steve Kerr i jego pracownicy mogli wykonać swoją najlepszą pracę trenerską podczas tego mistrzostwa.

Nie chodzi o to, że wszystko lub wszyscy wyszli. Kent Bazemore nie. Oubre nie. A Golden State nie dostał Patty Millsktóry podpisał się z Brooklyn. Ale w play-off wrzucili właściwy bieg, ich obrona znów się stłumiła, gdy Wiggins stał się objawieniem strzegącym Bostonu. Jayson Tatum.

„Zamierzam być właścicielem tego zespołu przez długi czas”, powiedział właściciel większościowy Joe Lacob na podłodze TD Garden, czekając na wywiad telewizyjny, „i zamierzam wygrać jak najwięcej mistrzostw. Chodzi o wygrywanie. Otóż ​​to. To wszystko, na czym mi zależy. Zrobimy wszystko, co trzeba. Prawda jest taka, że ​​mamy naprawdę mądrych ludzi, którzy pracują w tej organizacji i zazwyczaj będziemy to rozgryźć i będziemy naprawdę dobrzy. To znaczy, wciąż mieliśmy świetnych graczy, którzy wracali (po sezonie 15-50). I wierzyliśmy w umowę Wigginsa. Wiem, że wielu ludzi tego nie robiło. Ale myśleliśmy, że będzie pasował. Musieliśmy odzyskać wszystkich naszych graczy. Naprawdę, nie mieliśmy wszystkich z powrotem aż do play-offów w tym roku. Jedenaście minut tego, co próbowaliśmy zebrać w ciągu ostatnich kilku lat. Steph został ranny. Wszyscy ci faceci zostali ranni ”.

Jeśli Curry został ponownie kontuzjowany, kiedy Al Horford upadł na nogę w słabnących momentach gry 3, później nie pokazał tego zbyt wiele. Ale jego twarz rozpłynęła się w ostatnich sekundach szóstego meczu, gdy łzy spływały mu po twarzy. Jest niezastąpionym człowiekiem – „Steph ostatecznie jest powodem, dla którego ten bieg się wydarzył” – powiedział Kerr – i jednym z największych zwycięzców w historii ligi. I jest tak samo konkurencyjny i chciwy jak jego poprzednicy, którzy zdominowali ligę, tak jak on, po raz kolejny, robi.

„Dwa miesiące temu doznałem kontuzji” – powiedział Curry. „Posuwaliśmy się w rankingu defensywnym. Trochę pokuśtykaliśmy w postseason. I wyraźnie powiedzieliśmy, że musimy osiągnąć szczyt we właściwym czasie – nie wiedząc, jak będzie wyglądać nasza rotacja, nie wiedząc, jak będzie wyglądać nasza chemia, ponieważ tego wymagała sytuacja. I niech mnie diabli, jeśli tego nie zrobimy. To szaleństwo o tym myśleć. Cała ta rozmowa się opłaciła. Manifestuj swoje przeznaczenie w określony sposób, a upór tego, kim jesteśmy, ma większe znaczenie niż to, co ktokolwiek o nas mówi. Dlatego tu jesteśmy.”


Powiązane czytanie

Weissa: Młodzi Celtics przegrywają finały NBA na rzecz wojowników, którzy byli gotowi na ten moment

Powiązane słuchanie

(Zdjęcie świętujących Steph Curry i Jordan Poole: Kyle Terada / USA Today)

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.