Stawka nie mogła być wyższa dla Boston Celtics w pozycji do gry 6 z NBA Finały przeciwko żołnierze złotego Stanu w czwartek wieczorem. Dzięki wygranej utrzymają swoje nadzieje na mistrzostwo i przeprowadzą decydujący mecz 7. Po przegranej ich sezon dobiegnie końca, a Warriors wygrają swój czwarty ring w ciągu ostatnich ośmiu lat pod wodzą trenera Steve’a Kerra.

W pewnym momencie Boston miał przewagę 2-1 w serii i wyglądało na to, że wszystko idzie po jego myśli. Jednak dwa słabe występy z rzędu w czwartej kwarcie sprawiły, że Celtics są na krawędzi eliminacji. Szczególnie deflacyjny dla Celtics jest fakt, że trzymali Steph Curry bez goli zza łuku w grze 5 i nadal nie byli w stanie odejść z wygraną. Wydaje się mało prawdopodobne, że Curry będzie miał dwa słabe wyniki strzeleckie z rzędu. Dobrą wiadomością dla Celtics jest to, że okazali się biegli w odbijaniu się po porażkach w tym sezonie. Bezpośrednio po przegranej w play-offach przegrywają 7-1, a ich jedyna przegrana to mecz 5 przeciwko Golden State. Poza tym mogą grać przed swoimi fanami w domu, więc być może dostaną od nich wsparcie.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Game 6 między Bostonem a Golden State.

Boston Celtics w Golden State Warriors

  • Kiedy: czwartek, 16 czerwca | 21:00 czasu polskiego
  • Gdzie: TD Garden — Boston, Massachusetts
  • TELEWIZJA: ABC | Transmisja na żywo: fuboTV (Wypróbuj za darmo)
  • Szanse: BOS-170; GS +145; O / U 210 (przez Caesars Sportsbook)

Polecana gra | Boston Celtics vs. żołnierze złotego Stanu

Fabuły

Wojownicy: Kiedy Steph Curry zmagał się w grze 5, elementy wokół niego wzrosły. Andrzeja Wigginsa miał swoją najlepszą grę w postsezonie z 26 punktami i 13 zbiórkami, Clay Thompson spadła o 21 punktów i Jordania Poole oraz Gary Payton II łącznie za 29 punktów z ławki. Czy Golden State otrzyma podobne wkłady od tych gości z Game 6? Bo jeśli tak, fani Warriors powinni przygotować się na wystrzelenie szampana. Warriors wpadli w tarapaty w tym sezonie, kiedy zbyt mocno polegają na Currym w ofensywie, ale jeśli otrzymuje pomoc, są niezwykle trudni do obalenia. Dodatkowo możemy prawdopodobnie założyć, że Curry będzie strzelał z boiska przynajmniej trochę lepiej niż w grze 5.

Celtics: Jeśli Boston zamierza przedłużyć swój sezon, będzie musiał zająć się piłką. Celtics mieli 18 przegranych, które doprowadziły do ​​22 punktów dla Golden State w grze 5, a to po prostu nie przebije drużyny tak niebezpiecznej i wybuchowej jak Warriors. Wymiany piłki na żywo są szczególnie trudne w starciu z Warriors, ponieważ są zabójcze w okresie przejściowym. To był trend przez cały sezon. Zasadniczo, gdy Celtics dbają o piłkę, wygrywają. Kiedy tego nie robią, przegrywają.

Boston będzie również potrzebował wielkiego występu od Jayson Tatum, który do tej pory miał mniej niż 30 punktów w każdym meczu finałowym. Tatum został wybrany w tym sezonie do pierwszej drużyny All-NBA i po prostu musi tak grać. Tatum musi być agresywny od skoku i nadać ton Celtics. Jeśli Boston może zająć się piłką i zdobyć wyjątkową grę od Tatum, to być może ta seria posunie się daleko. Jeśli nie, to Warriors prawdopodobnie będą świętować przed wiernymi z Bostonu.

Przewidywanie, typy

Można by pomyśleć, że ich sezon wisi na włosku i gra przed domowymi fanami, że Celtics będą w stanie zebrać wystarczająco dużo energii i skupienia, aby wygrać i przedłużyć serię. Na to przynajmniej powinna liczyć większość fanów spoza Kalifornii. W końcu nie ma lepszych dwóch słów w sporcie niż „Gra 7.”. Finały NBA nie przeszły do ​​siódmego meczu od 2016 roku, kiedy LeBron James prowadził Kawalerowie wrócili z 3-1, aby pokonać Warriors, ale mogli w tym roku. Wybierz: Celtics -4

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.