• Według nowych badań większość ludzi nie może dokładnie ocenić, jak zdrowa jest ich dieta.
  • Większość uczestników diety żywieniowej przeceniała swoje diety, z których większość otrzymała ocenę „F”.
  • Jeśli jednak uważasz, że Twoja dieta jest niezdrowa, według danych prawdopodobnie masz rację.

Twoje nawyki żywieniowe są prawdopodobnie mniej zdrowe niż myślisz, sugeruje nowe badanie.

Zgodnie z badaniami przedstawionymi na coroczne spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Żywienia odbyła się 14 czerwca do 16.

Naukowcy z USDA i University of Central Arkansas przeanalizowali dane od 9757 dorosłych Amerykanów, których poproszono o wypełnienie ankiety żywieniowej i ocenę swojej diety w skali od „słabej” do „doskonałej”.

Następnie badacze ocenili nawyki żywieniowe uczestników i ocenili ich od A do F na podstawie wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania które przyznają punkty za spożywanie owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i białka oraz za unikanie przetworzonej żywności, rafinowanych zbóż i cukru oraz tłuszczów nasyconych.

Odkryli, że 85% uczestników błędnie oceniło swoją dietę, prawie wszyscy oceniając ją jako zdrowszą niż była w rzeczywistości.

„Większość dorosłych przecenia jakość swojej diety, czasami w znacznym stopniu”, powiedziała w komunikacie prasowym Jessica Thomson, główna autorka badań i badań epidemiolog z USDA.

Około 71% uczestników oceniło swoją dietę jako dobrą, bardzo dobrą lub doskonałą – ale tylko około 12% diet uczestników oceniło wysoko pod względem zdrowotności. A 70% diet uczestników otrzymało najniższą możliwą ocenę, F, chociaż tylko 6% osób oceniło swoją dietę jako najniższą jakość.

Ale jeśli uważasz, że Twoja dieta jest niezdrowa, według danych prawdopodobnie masz rację. Naukowcy zauważyli, że ludzie mieli większą rację, jeśli ocenili swoje nawyki żywieniowe jako niskiej jakości.

Zgodnie z prezentacją badania różnica między idealną zdrową dietą a tym, co ludzie faktycznie jedli, polegała zazwyczaj na braku produktów pełnoziarnistych, warzyw, roślin strączkowych, owoców morza i białka roślinnego oraz zbyt dużej ilości sodu i tłuszczów nasyconych.

Jednak to, co ludzie mieli rację, jeśli chodzi o zdrową dietę, to znaczenie białka, a większość osób biorących udział w badaniu była na dobrej drodze do uzyskania wystarczającej ilości białka.

Poprzednie dowody wykazał, że narzędzia do oceny diet, takie jak: oznaczanie kalorii może być bardzo niedokładnepowodując, że nawet dietetycy nie doceniają tego, ile jedzą.

Według Thomsona nie jest jasne, dlaczego ludziom tak trudno jest dokładnie ocenić własną dietę i czy brakuje im właściwych informacji lub są po prostu skłonni do myślenia życzeniowego.

„Dopóki nie będziemy lepiej rozumieć, co ludzie biorą pod uwagę przy ocenie zdrowotności swojej diety, trudno będzie określić, jaka wiedza i umiejętności są niezbędne do poprawy samooceny lub postrzegania jakości swojej diety” – powiedziała w komunikacie prasowym. .

Nie ma jednego rozmiaru pasującego do zdrowej diety, ale istnieją wytyczne

Diety w badaniu zostały uszeregowane według tego, jak ściśle przestrzegały Amerykańskie wytyczne dietetyczneChociaż żadne pojedyncze jedzenie ani dzień jedzenia nie uczyni ani nie złamie zdrowotności diety.

Wzorce żywieniowe związane z długotrwałym zdrowiem i dobrym samopoczuciem obejmują: diety bogate w pokarmy roślinne, takie jak warzywa, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i owocektóre sugerują, że może pomóc w zapobieganiu chorobom takim jak rak, zapewniając dłuższe i zdrowsze życie.

Przetworzona żywność jest konsekwentnie powiązana z gorszymi wynikami zdrowotnymi takie jak wyższe ryzyko


choroba serca

rak i stan zapalny.

Przykłady diet uwzględnionych wśród najzdrowsze sposoby odżywiania zawierać


dieta śródziemnomorska

dieta nordycka, dieta niebieskich stref i dieta flexitarian.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.