Dobroć BMW M2 jako w dużej mierze niefiltrowany samochód kierowcy zasłużył sobie na miejsce wśród Największe hity marki M. Wiele radości z jazdy przeniosło się na nowo przeprojektowany 2 serie, w szczególności bardziej krzepki niż kiedykolwiek model M240i. Ale gdzie to pozostawia M2 nowej generacji? Nadal nie wiemy zbyt wiele o tym samochodzie, ale BMW zaprosił nas do jazdy prototypami po 2,6-milowym torze wyścigowym Salzburgring w Austrii, aby dowiedzieć się więcej.

Odpalenie prototypu M2 wywołało ten sam dudniący sześciocylindrowy pomruk, który słyszeliśmy w naszym długoterminowy M3, a elementy sterujące obu samochodów mają podobne satysfakcjonujące działanie. Instrukcja — tak, drążek zmiany biegów jest potwierdzony, wraz z automatycznym dopasowaniem obrotów — wsuwa się w jego bramki z pozytywnym, choć lekko gumowatym odczuciem. Tymczasem automat ZF przedziera się przez swoje biegi z szybkością, którą możemy winić tylko za to, że nie jest tak angażująca. Warunki pogodowe oznaczały, że nie mogliśmy wystarczająco mocno naciskać na M2, aby ocenić poziom sprzężenia zwrotnego lub powiedzieć, o ile bardziej krytycznie skręcają w zakręty niż wcześniej, co, jak powiedzieli inżynierowie M, było ich celem. Ale ogólne wrażenie przypomina schludne, bardzo responsywne sportowe coupe, które, podobnie jak poprzedni samochód, otacza Cię z prędkością. Tam, gdzie większy M4 wykazuje stabilność graniczącą ze stabilnością wielkiego samochodu turystycznego, M2 wydaje się żywszy i chętniej obraca się pod wpływem mocy. Jego żartobliwość pozostaje nienaruszona.

Niestety, po kilku okrążeniach rozpoznawczych w zakamuflowanych mułach wyposażonych zarówno w ośmiobiegową automatyczną, jak i sześciobiegową manualną skrzynię biegów, Matka Natura skróciła nasz czas. Krople zaczęły spadać, gdy tylko opuściliśmy pit lane, który tworzył szkicową powierzchnię tuż przy nietoperze. Stały deszcz szybko ustąpił miejsca ulewie, a samochody wkrótce zaczęły wzbijać strugi rozprysków nawet przy umiarkowanych prędkościach. Gdy przez tor przepływały małe rzeki, powiewała czerwona flaga, a tor stał się zimny.

Jednak to dało nam czas na pogawędkę z inżynierami M ukrywającymi się na padoku. Byli skromni co do niektórych szczegółów samochodu przed jego oficjalnym debiutem jeszcze w tym roku (wejdzie do sprzedaży wiosną przyszłego roku), ale byli szczerzy co do wysokiego poziomu istoty następnego M2: to junior M4. Pod jego przysadzistą karoserią kryją się w zasadzie wnętrzności najnowszych wersji M4 coupe oraz sedan M3, w tym ich sześciocylindrowy rzędowy S58 z podwójnym turbodoładowaniem, skrzynie biegów i osprzęt napędu na tylne koła oraz hamulce. Nawet naprzemienne 19-calowe przednie i 20-calowe tylne opony Michelin Pilot Sport 4S M2 będą miały specyfikację M4.

Podobnie jak w nowej serii 2, rozstaw osi M2 będzie o około dwa cale dłuższy niż w modelu ostatniej generacji 106,0 cali i będzie o około dwa cale szerszy niż i tak już szeroki w ramionach 2022 M240i 72,4 cala. Dla porównania, obecny M4 ma 112,5 cala między osiami i ma 74,3 cala szerokości. Powiedziano nam, że pełzanie technologii i dodatkowa sztywność konstrukcyjna przyniosą niewielki wzrost masy własnej w porównaniu z poprzednim M2 CS, które ważyły ​​3544 funtów na naszej wadze. Moc silnika powinna być zbliżona do 444 koni mechanicznych tego samochodu — solidna, ale odpowiednio nieśmiała w stosunku do 473 KM M4. Nie ma jeszcze słowa o przyszłym modelu M2 Competition, ale warianty o wyższej wydajności z pewnością nadejdą na czas. Spodziewaj się czasów 60 mil na godzinę w średnim zakresie trzech sekund oraz ponad 1,0 g przyczepności na zakrętach. Na szczęście osłabienie doświadczenia z systemem napędu na wszystkie koła nie wydaje się być częścią planu.

Wykończenie wnętrza M2 prawdopodobnie naśladuje prostotę serii 2, na której jest oparty, a jego lekko wypolerowana obudowa powinna sprawić, że będzie wyglądać jak M240i w schemacie CrossFit. Ceny będą musiały pozostać wystarczająco oddalone od punktu startowego M4, wynoszącego 72 995 USD, prawdopodobnie na północ od 60 000 USD. Poza tym musimy tylko poczekać. Ale nasza zbyt krótka wstępna prezentacja dała nam wiele powodów do oczekiwania od jednego z najlepszych produktów BMW M.


klub lekkoatletyczny

Społeczność miłośników samochodów zapewniająca najwyższy dostęp i niezrównane wrażenia. DOŁĄCZ TERAZ

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.