White Sox ogłosili, że umieścili łapacz Yasmani Grandal na 10-dniowej liście kontuzjowanych, z mocą wsteczną do 12 czerwca, z powodu skurczów dolnej części pleców. Odejście z IL, aby zająć swoje aktywne miejsce w składzie, to początek Lance Lynn, który jest w kolejce do debiutu w sezonie. Aby wywalczyć miejsce w 40-osobowym składzie dla Lynn – który był w 60-dniowym IL – klub umieścił odciążenie Ryan Burr w sprawie zrzeczenia się zwolnienia.

Grandal opuścił wczorajszy mecz z Rangersami z powodu problemu z lewym ścięgnem podkolanowym, ale diagnoza skurczów pleców jest niespodzianką. Chicago wybrany Seby Zavala do składu MLB wczoraj jako ubezpieczenie, a on uważa, że ​​ma kopię zapasową Reese McGuire tak długo, jak Grandal nie będzie. Dwukrotny All-Star będzie mógł powrócić do połowy przyszłego tygodnia, ale zespół nie przedstawił jeszcze żadnego harmonogramu jego powrotu do zdrowia.

Jeszcze przed kontuzją kampania 2022 była koszmarem dla Grandala. Zazwyczaj jeden z najlepszych łapaczy ofensywnych w grze, 33-latek miał bardzo trudne pierwsze miesiące sezonu. W ciągu 201 występów na tablicy, osiąga 0,185 / 0,294 / 0,237 po zaledwie parze home runów. Grandal wciąż rysuje spacery z doskonałym klipem wynoszącym 13,4%, ale przez cały rok zdobył tylko pięć dodatkowych trafień z bazy, ponieważ jakość jego odbitej piłki gwałtownie spadła. To dość szokujący spadek dla gracza, który osiągnął .240 / .420 / .520 w 93 meczach w zeszłym sezonie, a przejście na IL prawdopodobnie da Grandalowi szansę na mentalny reset, gdy będzie szukał swojej poprzedniej formy.

McGuire, przejęty od Blue Jays tuż przed dniem otwarcia, również nie wywarł zbyt dużego wpływu na ofensywę. Uderza .235 / .280 / .286 w 110 wyjazdach do tablicy w mundurze Chicago, cofając się od .253/.310 / .343, które zamieścił w Toronto w zeszłym roku. Leworęczny uderzacz, połączy się z praworęcznym Zavalą, by na razie stworzyć tandem łapczy dla menedżera Tony’ego La Russy.

Lynn jest wymieniona jako osoba rozpoczynająca testament w dzisiejszym meczu z Tygrysami. La Russa zasugerował wczoraj prawdopodobnie zostanie aktywowany we wtorek, ale po raz pierwszy przejmie piłkę dzień wcześniej niż przewidywano. 35-letni prawy zawodnik był poza sezonem po operacji prawego kolana w kwietniu, ale teraz jest gotowy do powrotu na skocznię. To powinno być znaczącym wzmocnieniem dla drużyny z Chicago, która ma rozczarowujący rekord 27:31, ponieważ Lynn była jedną z najskuteczniejszych broni w grze w ciągu ostatnich kilku lat. W zeszłym sezonie rzucił 157 rund piłki ERA 2,69, zdobywając przy tym dwuletnie przedłużenie kontraktu.

W międzyczasie Burr mógł widzieć, jak jego czas w organizacji dobiega końca. Jako draft do Diamondbacks, został przejęty przez ChiSox jako drugoligowy gracz w 2017 roku, a sezon później osiągnął najwyższy poziom. W ciągu ostatnich czterech lat sprawdzał się na poziomie MLB, występując 66 razy. Prawy ma ERA 4,08 w 75 rundach, w tym doskonałą ocenę 2,45 przy 36 klatkach 2/3 w poprzednim sezonie. Jednak podczas swojej kadencji w MLB odnotował przeciętny 20,6% wskaźnik strajków i podwyższony odsetek chodzenia o 12,2%.

Wydaje się jednak, że głównym impulsem do uwolnienia Burra jest kwestia zdrowia. 28-latek od kilku tygodni znajduje się na liście pomniejszych kontuzji ligi z nieujawnioną kontuzją. Gracze na MiLB IL nadal liczą się do 40-osobowego składu drużyny, ale kontuzjowani gracze nie mogą zostać umieszczeni na całkowitych zwolnieniach. Aby usunąć Burra z 40-osobowego składu, Chicago musiało go zwolnić lub odwołać i umieścić go na 60-dniowym IL MLB. Ten drugi sposób działania wymagałby jednak wypłacenia mu pensji głównej ligi, a Soxowie zdecydowali, że woleliby narazić go na zwolnienia.

Podczas gdy Burr nie przegapił wielu nietoperzy na poziomie MLB, wywołał uderzenia w ziemię na ponad połowie piłek w grze przeciwko niemu i osiągnął średnią około 95 mil na godzinę w swojej szybkiej piłce. To może zaintrygować inną drużynę na tyle, by go złapać i umieścić na liście 40-osobowej drużyny lub na liście kontuzjowanych w głównej lidze. Jeśli Burr usunie zwolnienia, będzie wolnym agentem.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.