BROOKLIN, Msza św. – Kiedy komisarz PGA Tour Jay Monahan zajął swoje twarde stanowisko wobec graczy, którzy zapisali się do gry z LIV Golf Invitational Series i zawiesili ich w rywalizacji w imprezach PGA Tour, wszyscy czekali, aby zobaczyć, jaki będzie następny ruch świat golfa.

Wszyscy czekali, aby zobaczyć w zeszłym tygodniu, co zamierza zrobić USGA, z US Open następnym w kalendarzu.

Czy USGA nie przyjęłoby takich osób? Phil MickelsonDustin Johnson i inni prominentni gracze w US Open, które rozpoczyna się w czwartek w The Country Club?

Odpowiedź brzmiała nie. Po tym, jak Monahan i PGA Tour ogłosiły zawieszenie, USGA nie zrobiło nic, aby zmienić swój plan i nie poszło w jego ślady. Powitali wszystkich graczy, którzy zakwalifikowali się na jego polu – w tym Mickelson i Johnson, były mistrz.

Na tym polega podstawa Monahan i PGA Tour: jeśli organy zarządzające głównymi mistrzostwami nie zamierzają dostosować się do PGA Tour i zakazać graczy zaangażowanych w LIV tour, Monahan może mieć poważne problemy.

Prezes USGA Mike Whan
Prezes USGA Mike Whan
AP

Ponieważ jeśli gracze sprzymierzeni z LIV Golf nie będą kwalifikować się do gry w głównych mistrzostwach, może to być zerwanie umowy dla graczy skaczących na trasę LIV.

Jeśli będą mogli grać, zawieszenia PGA Tour – nawet jeśli utrzymają się na boisku, jeśli gracze pozwą (co jest oczekiwane) – będą miały z nich usunięte dużo skrobi.

Władzom, które są w Augusta National, które rzuca się w oczy milczeniem, naprawdę nie ma pilnej potrzeby odpowiedzi na LIV, ponieważ kolejni Mistrzowie nie mają aż do kwietnia 2023 roku.

Podobnie jak w PGA of America, która prowadzi PGA Championship i Ryder Cup, ponieważ następna PGA odbędzie się dopiero w maju 2023 roku, a Ryder Cup nie będzie rywalizowany do września 2023 roku.

Po US Open kolejnym ważnym turniejem będzie British Open w lipcu. Czy usłyszymy od organu zarządzającego Royal & Ancient banowania graczy?

W środę, w przeddzień 122. US Open, dyrektor generalny USGA Mike Whan był niezobowiązujący, co organizacja może zrobić w przyszłości z konkurentami LIV, ale czytając między wierszami, nie wydawało się, że planuje ich zakazać.

„Zdecydowanie czujemy się odpowiedzialni za tę grę i czujemy odpowiedzialność wobec konkurentów, którzy w nią grają” – powiedział Whan. „Usiedliśmy i odbyliśmy długą rozmowę na tydzień przed US Open, [asking,] „Czy gdzie grał ktoś inny i z jakim promotorem to grali, dyskwalifikuje ich na to wydarzenie?” Zdecydowaliśmy się na to nie, z całą świadomością, że nie wszyscy zgodzą się z tą decyzją.

„Czy nam się to podoba, czy nie, w lutym 30 facetów grało dla tego samego promotora w Arabii Saudyjskiej [at the Saudi International] z akceptowalnym wydaniem z PGA Tour, a od lat DP World Tour [formerly known as the European Tour] miał tam wydarzenie, ten sam promotor.

„Jestem pewien, że są gracze, którzy obaj przeszli przez nasze kwalifikacje i być może grają, sponsorowani przez tych różnych [sponsors]. Więc zadaliśmy sobie pytanie, tydzień wcześniej, jeśli grasz gdzieś, gdzie nie masz zezwolenia na grę, czy zostaniesz zdyskwalifikowany na US Open 2022? A my powiedzieliśmy nie.

„Musieliśmy też zadać pytanie, jeśli masz zamiar umieścić tego rodzaju klauzulę, kto wchodzi, musimy wrócić do 9300 osób [who attempted to qualify for the U.S. Open]. … Staje się dość śliskim zboczem, aby spróbować zastosować to na 9300 osobach.

Whan jest blisko z Monahanem.

– Jay i ja jesteśmy przyjaciółmi – ​​powiedział. „Byłam na Pamiątce i właściwie to on mnie przyprowadził, żeby porozmawiać o dystansie [issues in the game]. Właściwie nie rozmawialiśmy o tym [LIV]. Pod koniec dnia robimy razem wiele rzeczy.”

Ale najwyraźniej nie zawieszają razem graczy.

„Ktoś zapytał mnie pewnego ranka: „Czy rozmawiałeś z Martinem Slumbersem?” [CEO of the R&A]? ” Whan powiedział. „Cały czas rozmawiam z Martinem Slumbersem. Nie mówimy o naszych kryteriach terenowych. Wszyscy prowadzimy mistrzostwa. Wszyscy różnią się sposobem, w jaki prowadzimy te mistrzostwa.”

To może nie być dobra wiadomość dla PGA Tour.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.