Zdecentralizowane finanse (defi) mocno ucierpiały w wyniku niedawnego załamania na rynku kryptowalut, ponieważ całkowita zablokowana wartość (TVL) w 118 różnych łańcuchach bloków spadła poniżej 100 miliardów dolarów do dzisiejszych 74,27 miliardów dolarów. TVL in defi spadł dziś o ponad 70% w porównaniu z rekordowym poziomem (ATH) z 2 grudnia 2021 r., który wyniósł 253,91 miliarda dolarów. Co więcej, od grudnia 2021 r. topowe tokeny platformy inteligentnych kontraktów również straciły 70% na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, spadając z 823 miliardów dolarów do dzisiejszych 245 miliardów dolarów.

Defi nadal jest atakowany przez rzeź rynkową, żetony najlepszych inteligentnych kontraktów na platformie odnotowują znaczące straty

Podczas gdy duża liczba kryptowalut, w tym wiodący pod względem wyceny rynkowej zasób kryptowalut, bitcoin (BTC), znacznie straciła na wartości, tokeny platformy inteligentnych kontraktów i zdecentralizowane finansowanie (defi) ogólnie bardzo ucierpiały.

Podczas gdy Opad LUNA i UST Terry zagruntować płomienie, problemy z Celsjuszem, Stolica Trzech Strzał (3AC), a brak zaufania do algorytmicznych stablecoinów nadal podtrzymuje ryczące ogniki defi. Sześć dni temu Bitcoin.com zgłoszone o tym, jak defi i smart kontraktowe monety zostały uderzone przez znaczące ciosy, a w tym czasie wciąż było 104 miliardów dolarów o wartości zablokowanej w niezliczonych protokołach defi.

Obecnie całkowita wartość zablokowana (TVL) w defi wynosi 74,27 miliarda dolarówspadła o 70,74% od rekordowego poziomu sprzed 197 dni temu 2 grudnia 2021 r. Protokół defi Makerdao dominuje w zestawie z 10,43% pod względem wartości TVL aplikacji wynoszącej 7,75 miliarda dolarów z 74,27 miliarda dolarów.

Całkowita wartość zablokowana (TVL) w zdecentralizowanych finansach, według danych defillama.com z 17 czerwca 2022 r.

W ciągu ostatnich 24 godzin cała TVL w 118 różnych sieciach blockchain spadła o 6,03%. TVL Makerdao stracił 15,19% w ciągu ostatnich siedmiu dni, a drugi co do wielkości protokół pod względem wielkości TVL, Aave, stracił w zeszłym tygodniu ponad 40%.

Dziś ethereum dowodzi największy TVL rozmiar spośród wszystkich blockchainów z 47,33 miliarda dolarów lub 64,18% zablokowanej sumy. Drugim co do wielkości blockchainem defi, jeśli chodzi o wielkość TVL, jest Binance Smart Chain (BSC) z 6,06 miliardami dolarów lub 8,22% z 74,27 miliardów dolarów zablokowanych dzisiaj.

Całkowita zablokowana wartość (TVL) we wszystkich sieciach według danych defillama.com z 17 czerwca 2022 r.

Tron jest trzecią co do wielkości siecią blockchain pod względem wielkości TVL z 3,99 miliarda lub 5,42% agregacji zablokowanych w 118 łańcuchach. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w mostach krzyżowych z Ethereum spadła o ponad 60% w ciągu ostatniego miesiąca, według Dune Analytics metryka.

Całkowita wartość zablokowana (TVL) w niezliczonych mostach międzyłańcuchowych z Ethereum, zgodnie z danymi Dune Analytics z 17 czerwca 2022 r.

Tokeny często lewarowane w defi, monety platformy inteligentnych kontraktów również straciły ponad 70% od grudnia. W tym czasie kapitalizacja rynkowa wszystkich tokenów platformy inteligentnych kontraktów była 823 miliardów dolarów a dziś unosi się tuż nad nim 245 miliardów dolarów.

Ethereum (ETH) jest wiodącym tokenem platformy inteligentnych kontraktów, ponieważ zarządza 131,50 miliardami dolarów z 245 miliardów dolarów. ETH spadła o 39,3% w ciągu ostatnich siedmiu dni, a większość inteligentnych tokenów kontraktowych odnotowała znaczne straty w ciągu ostatniego tygodnia.

Avalanche (AVAX) zrzuca 34%, moneta binance (BNB) stracił 25%, cardano (ADA) spadła o 22,5%, polkadot (DOT) spadł o 20,7%, a solana (SOL) straciła 22,3% w ciągu siedmiu dni. Jedną z niewielu monet z inteligentnymi kontraktami, które nie spadły w zeszłym tygodniu, jest chia (XCH), ponieważ wzrosła o 1,2% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Tagi w tej historii

7 dni straty, ada, Lawina, Cardano, Ogniwo łańcucha, aktywa kryptograficzne, kryptowaluty, Definicji, zdefiniuj inteligentną umowę, Definiowanie TVL, defillama.com, Analiza wydm, Ethereum, Połączyć, Straty, Kapsle rynkowe, Miesięczny, Polkadota, inteligentne monety kontraktowe, Tokeny inteligentnych kontraktów, Solana, tron, TVL, wartość zablokowana, wartości, Co tydzień

Co sądzisz o wartości zablokowanej w defi spadającej do świeżych minimów i stratach, jakie odnotowały tokeny platformy smart kontraktów w ciągu ostatniego roku? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalut od 2011 roku. Pasjonuje go Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 r. Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5000 artykułów o destrukcyjnych protokołach, które pojawiają się dzisiaj.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.