To był wielki dzień wypłaty dla Board of Control for Cricket in India (BCCI), ponieważ lukratywne prawa medialne dla indyjskiej Premier League zgarnęły spodziewane miliardy dla zarządu krykieta. Po tym, jak w poniedziałek rozstrzygnięto los wszystkich ważnych pakietów A (prawa telewizyjne) i B (prawa cyfrowe), nadawcy zrezygnowali z zakupu pakietu C, który ma wybraną umowę o prawach niewyłącznych.

Viacom18 firmy Reliance zdobył prawa do pakietu C, wygrywając ofertę w wysokości 3258 rupii rupii. W rezultacie Viacom, który również zdobył prawa do pakietu B, wypłacił 20 500 crore rupii (50 crore rupii za mecz za 410 meczów), ostatecznie zapłacił 23 758 crore rupii za cały pakiet praw cyfrowych.

„Viacom18 zdobywa prawa cyfrowe dzięki zwycięskiej ofercie w wysokości 23 758 kr. Indie przeżyły cyfrową rewolucję, a sektor ma nieskończony potencjał. Krajobraz cyfrowy zmienił sposób, w jaki ogląda się krykieta. Był to duży czynnik rozwoju gry i wizja Digital India ”- potwierdził w tweecie sekretarz BCCI Jay Shah.

Liczba ta jest nieco większa niż kwota, którą Disney Star zapłacił (23 575 crore rupii) za zachowanie swoich praw do transmisji telewizyjnych, co potwierdził sekretarz BCCI Jay Shah w swoim tweecie.

Wielkim nagłówkiem z tej aukcji praw medialnych IPL było pojawienie się technologii cyfrowej jako starszego brata, która przebiła kwotę zapłaconą za prawa telewizyjne. Wartość każdego meczu IPL w oparciu o te liczby wynosi obecnie nieco ponad 115 crore Rs.

Pakiet D, który obejmował prawa dla reszty świata, został wygrany za cenę 1058 rupii CR

W końcu to BCCI śmiało się do banku, zgarniając łączną sumę 48 390 rupii za pakiety A, B, C i D.

„Cieszę się, że mogę ogłosić, że STAR INDIA zdobywa prawa do telewizji indyjskiej dzięki swojej ofercie w wysokości 23 575 rupii rupii. Oferta jest bezpośrednim świadectwem zdolności organizacyjnych BCCI pomimo dwóch pandemicznych lat. Od momentu powstania IPL jest synonimem wzrostu i dziś to dzień dla Indii krykieta, w którym marka IPL osiągnęła nowy szczyt dzięki e-aukcjom, co dało wartość CR 48 390 INR. IPL jest teraz drugą najbardziej cenioną ligą sportową na świecie pod względem wartości na mecz! Shah napisał na Twitterze.

„Teraz nadszedł czas, aby nasze stowarzyszenia stanowe, franczyzy IPL, współpracowały z IPL, aby poprawić wrażenia fanów i zapewnić, że nasz największy interesariusz –„ fan krykieta ”jest pod dobrą opieką i cieszy się wysoką jakością krykieta w światowej klasy obiektach. BCCI wykorzysta dochody wygenerowane z IPL, aby wzmocnić naszą krajową strukturę krykieta, zaczynając od podstaw, aby wzmocnić infrastrukturę i ulepszyć obiekty w Indiach oraz wzbogacić ogólne wrażenia z oglądania krykieta ”- dodał.

Jest to prawie trzykrotność kwoty, jaką otrzymała w poprzednim 5-letnim cyklu za prawa medialne, ponieważ Star zapłaciła 16 347,50 rupii we wrześniu 2017 r., aby wygrać prawa globalne (telewizyjne i cyfrowe).

Lansowany

W 2008 roku Sony Pictures Network zdobyła prawa medialne IPL na okres 10 lat z ofertą w wysokości 8200 crore rupii. Globalne prawa cyfrowe IPL na okres trzech lat zostały przyznane firmie Novi Digital w 2015 r. za 302,2 crore.

Turniej został w tym roku rozszerzony z ośmiu drużyn do dziesięciu, a od sezonu 2022 uwzględniono Gujarat Titans i Lucknow Super Giants. Gujarat Titans wygrali turniej w swoim pierwszym sezonie w zeszłym miesiącu.

Tematy poruszane w tym artykule

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.