W dniu, w którym Vegas Golden Knights wprowadzony ich nowy główny trener dla swoich fanów, zakończyli również ważną wymianę. Kanadyjczycy z Montrealu i Złoci Rycerze mają każdy ogłoszony umowa: Shea Weber dla Jewgienij Dadonow. Pierre LeBrun . w Atletyce Potwierdzony że żaden z graczy nie jest wymieniany z zatrzymaną pensją.

Chociaż ten handel jest transakcją jeden za jednego, nie jest to proste. Weber, kapitan Canadiens, przeszedł na emeryturę z powodu odniesionych obrażeń i… nie oczekiwany aby kiedykolwiek szykować się na kolejną grę NHL. Można się więc zastanawiać, dlaczego Złoci Rycerze byliby zainteresowani jego pozyskaniem. Ale motywacja dla Złotych Rycerzy jest prosta: ponieważ oczekuje się, że Weber pozostanie w długoterminowej rezerwie dla kontuzjowanych przez resztę czterech lat, które pozostały mu w kontrakcie, jego limit 7,8 mln dolarów w każdym z tych lat skutecznie się nie liczy. przeciwko czapce Vegas. LTIR jest nieco bardziej skomplikowany niż w rzeczywistości, ale w łatwych do wyjaśnienia terminach tak się w zasadzie stanie.

Tak więc Złoci Rycerze pozbyli się hitu Dadonowa w wysokości 5 milionów dolarów, co jest transakcją, którą już próbowałem do obrotu w terminie, w zamian za kontrakt Webera, który musi zostać złożony na LTIR. Zespoły korzystające z LTIR nie mogą gromadzić miejsca na czapki w trakcie sezonu, co oznacza, że ​​Złoci Rycerze będą mieli większe trudności, aby przejść na szalę wydatków w terminie, tak jak New York Rangers byli w stanie zrobić w tym roku dzięki zgromadzonemu zapasowi miejsca na czapki . Ale biorąc pod uwagę agresywne stosowanie LTIR przez Vegas w przeszłości, prawdopodobnie zespół zawiera tę umowę zakładając, że już używałby LTIR, niezależnie od obecności Webera.

Po tym wszystkim wyjaśniono, że ta transakcja pomaga Vegas złagodzić kryzys, który może zrujnować ich poza sezonem. Wcześniej omówiliśmy jak Złoci Rycerze faktycznie przekroczyli limit wynagrodzeń i pilnie potrzebowali znaleźć sposób na oczyszczenie przestrzeni. Dzięki tej wymianie Złoci Rycerze zobowiązują się do bycia „zespołem LTIR” przez pozostałą część kontraktu Webera, aby pozbyć się hitu Dadonowa bez konieczności wymiany jakichkolwiek typów lub perspektyw.

Dla Kanadyjczyków GM Kent Hughes już wyraził zainteresowanie w przeniesieniu umowy Webera, wskazując, że byli blisko transakcji z Arizona Coyotes w terminie. Kojoty skończyło się na przejęciu Bryan Małyzamiast tego kontraktu, nixując możliwość tej transakcji. Teraz Hughes znalazł inną drogę do handlu kontraktem Webera i zamiast wymieniać perspektywy lub drafty, takie jak Jets potrzebne do wymiany Little z Arizoną, Canadiens po prostu musieli zmierzyć się z niechcianym uderzeniem Dadonova, aby ułatwić transakcję.

W Dadonovie Canadiens pozyskują zawodnika, któremu pozostał rok na kontrakcie przy trafieniu w pułapkę 5 milionów dolarów. Dadonov był jednym z lepszych graczy Vegas w zeszłym roku, jadąc w dwóch ostatnich miesiącach sezonu w strzelaniu do 20 goli i 43-punktowej kampanii. Canadiens zdecydowanie mogą zdecydować się na grę z Dadonowem w przyszłym roku, aby pomóc im w zdobyciu bramki, ale możliwe jest również, że ich front office zdecyduje się rzucić Dadonovem na inne drużyny szukające strzelca. Oczywiście, gdyby Dadonowa można było łatwo załatwić, by uzyskać wysokiej jakości zwrot, Złoci Rycerze prawdopodobnie zrobiliby to sami. Ale Canadiens mają możliwość zatrzymania 50% transakcji Dadonova, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym atutem, czego Złoci Rycerze prawdopodobnie nie byliby w stanie zrobić.

W świecie, w którym wielu szuka „zwycięzcy” i „przegranego” w każdej transakcji, ta transakcja wygląda na taką, która powinna przynieść korzyści obu stronom. Złoci Rycerze dostają coś, czego desperacko pragną: ulgę w ograniczeniu limitów, a kosztem, który nie wysysa jeszcze większej ilości aktywów z ich wyczerpanych zasobów do wyboru i perspektyw. Kanadyjczycy, w zależności od stanu zdrowia Carey Cenaoczywiście sprawiają, że nie muszą już używać LTIR, aby zachować zgodność z limitami, i dodają gracza, który może pomóc ich napastnikom przez rok pozostały w jego umowie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości USA Today Sports Images

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.