BROOKLIN, Msza św. – Od zeszłego tygodnia, kiedy wielu czołowych golfistów ujawniło schizmę w męskiej profesjonalnej grze, rozgrywając uznany PGA Tour, aby dołączyć do początkującego, wspieranego przez Arabię ​​Saudyjską Tor golfowy LIVsport czekał, aż zagoszczą w nim mocarni brokerzy.

Największe nagrody w golfie, wydarzenia, które kształtują spuściznę, generują najwyższe dolary sponsorskie i są odnotowywane w kalendarzu każdego gracza, to najważniejsze mistrzostwa: Turniej Masters, US Open, British Open i PGA Championship. Ale żadna z tych czterech imprez nie jest zarządzana przez profesjonalne tournée, czy to stare, czy nowe. Są one nadzorowane przez cztery odrębne podmioty, czasami określane jako cztery rodziny golfa (wstaw tutaj żart o zorganizowanej przestępczości).

Te organizacje są teraz podporą w walce o przyszłość męskiego profesjonalnego golfa. Kiedy PGA Tour zemściło się w zeszłym tygodniu, zawieszając 17 graczy, którzy sprzymierzyli się z LIV Golf, pojawiało się pytanie, czy szefowie głównych mistrzostw z Augusta National Golf Club (Masters), United States Golf Association (US Open), czy R&A (British Open) i PGA of America (PGA Championship) wybiorą stronę. Ponieważ od dawna są sprzymierzeni z uznanymi trasami w Stanach Zjednoczonych i Europie, czy zlekceważyliby alternatywną serię LIV Golf Invitational i wykluczyliby jej graczy z wydarzeń?

W środę pojawiła się częściowa odpowiedź i nie mogła ona pocieszyć tak renomowanych graczy jak Phil Mickelson, Bryson DeChambeau oraz Dustin Johnsonktórzy nalegali, że nadal mogą grać w głównych turniejach, jednocześnie akceptując setki milionów dolarów rozdawane przez LIV Golf, którego głównym udziałowcem jest Private Investment Fund, państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej.

Podczas gdy wszyscy gracze zrzeszeni w LIV Golf, którzy już zakwalifikowali się do tegorocznego US Open w Country Club pod Bostonem, zostali przyjęci, Mike Whan, dyrektor naczelny USGA, powiedział w środę, że jego organizacja rozważy sposoby, które mogą utrudnić grę Gracze LIV Golf do rywalizacji w wydarzeniu w przyszłości.

Whan został zapytany, czy mógłby zobaczyć sytuację, w której graczom LIV Golf będzie „coraz trudniej” dostać się do US Open.

– Tak – odpowiedział.

Poproszony o rozwinięcie tematu, Whan powiedział: „Czy mógłbym przewidzieć dzień? Tak, mogłem przewidzieć dzień ”.

Whan ostrzegł, że USGA nie będzie działać pochopnie, ale bez wątpienia „przewartościuje” swoje kryteria kwalifikacyjne.

„Pytanie brzmiało, czy możesz wyobrazić sobie dzień, w którym niektórym ludziom, którzy robią różne rzeczy, trudniej będzie dostać się do US Open?” powiedział. “Mógłbym.”

W Whan pojawiły się inne oświadczenia, które nie brzmiały jak rekomendacje dla serii LIV Golf Invitational, która utrzymała swój turniej inauguracyjny ostatni weekend poza Londynem i nadal? brakuje wsparcia większości czołowych i szeregowych graczy PGA Tour. Ale ucieczka niespodziewanie zwabiła niektórych czołowych graczy, z których większość wyznała swoją lojalność wobec PGA Tour z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zaledwie kilka tygodni lub dni wcześniej.

„Jestem zasmucony tym, co dzieje się w profesjonalnej grze” – powiedział Whan. Kontynuował: „Słyszałem, że to jest dobre dla gry. Przynajmniej z mojego zewnętrznego widoku w tej chwili wygląda na to, że jest to dobre dla kilku osób grających w tę grę, ale zmagam się z tym, jak to jest dobre dla gry ”.

Whan, który był długoletnim komisarzem LPGA do czasu przejęcia USGA zeszłego lata, również skomentował, że każdy z liderów golfa powinien spójnie pracować przy ocenie roli, jaką odegra LIV Golf.

„Musimy zobaczyć, czym to się stanie – czy to wystawa czy wycieczka?” powiedział. „Mówiłem to wiele razy, widziałem, jak wiele rzeczy zaczyna się w grze, może nic z takim hałasem lub taką ilością funduszy, które za tym stoją, ale widziałem również wiele z tych rzeczy, które nie bądź z nami kilka lat później.

„Jedno wydarzenie nie zmienia sposobu, w jaki myślę o przyszłości tego sportu”.

I co ważne, kiedy zapytano Whana, czy zawieszenia nałożone przez PGA Tour zwróci jego uwagę, gdy USGA ponownie oceni swoje kryteria dotyczące przyszłych turniejów US Open, Whan szybko odpowiedział: „Już to zrobili. To zwróciło naszą uwagę na te mistrzostwa.”

Komentarze Whana pojawiły się miesiąc po tym, jak Seth Waugh, dyrektor naczelny PGA of America, stanowczo opowiedział się za PGA Tour, nazywając go częścią tego, co nazwał ekosystemem golfa.

„Nasze statuty mówią, że musisz być uznanym członkiem uznanej trasy, aby być gdzieś członkiem PGA, a zatem kwalifikować się do gry”, powiedział Waugh, mówiąc o PGA Championship.

Odnosząc się do trasy LIV Golf, Waugh powiedział: „Nie wiem, czy to liga, w tym momencie nie jest to liga – ale struktura ligi jest nieco wadliwa”.

Skąd więc wynikną dwa inne główne mistrzostwa i ich prawdopodobne reakcje na trasę LIV Golf, która w tym roku rozegra pięć wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, począwszy od 30 czerwca w Pumpkin Ridge Golf Club pod Portland w stanie Ore.

Podobnie jak w przypadku US Open w tym tygodniu, liderom British Open może być trudno wykluczyć graczy, którzy już zakwalifikowali się do tegorocznej imprezy, która rozpocznie się 14 lipca w St. Andrews, Szkocja, a także Mickelson i Johnson. Oznacza to, że następnymi i potencjalnie pierwszymi głównymi mistrzostwami zmuszonymi do przebrnięcia do konfrontacji PGA Tour-LIV Golf będą Masters.

W kwietniu prezes Augusta National, Fred Ridley, został zapytany, czy gracze dołączający do rywalizującej trasy na PGA Tour zostaną zaproszeni do gry w Masters. Ridley powiedział: „Naszą misją jest zawsze działanie w najlepszym interesie gry w dowolnej formie. Myślę, że golf jest teraz w dobrym miejscu.”

Przez lata Augusta National honorowała niezwykle tradycyjne wartości i niechętnie zmieniała się. A Ridley bez wątpienia słyszał, co Whan miał do powiedzenia w środę, jeśli obaj nie przedyskutowali tej sprawy przez telefon.

Czy w przeddzień 122. US Open wypowiedzi Whana spowolnią exodus graczy z PGA Tour, zwłaszcza po rozegraniu British Open?

Trudno powiedzieć. Nadal będzie szczególnie atrakcyjna dla osób demograficznych, które są najbardziej podatne na monetarne pokusy LIV Golfa: starzejących się graczy, którzy przekroczyli swoje szczyty.

Ale jeśli w odpowiedziach Whana pojawiła się wiadomość na 13 pytań, z którymi miał do czynienia w środę, dotyczących LIV Golfa wprowadzenie lub wtargnięcie, dla jego sportu było to, że nie uważa tego za biznes jak zwykle. Mógł nie angażować się w nową trasę i czekać na swój czas. Co ważne, zamiast tego zasugerował, że to nie jest dobre dla golfa.

To była wymowna obserwacja jednego z najpotężniejszych szefów głównych rodzin mistrzów golfa.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.