Co za czas na wielkie mistrzostwa. Zaraz po jednym z najdzikszych tygodni we współczesnej historii profesjonalnego golfa, US Open powraca na jedno z najbardziej historycznych pól golfowych w Stanach Zjednoczonych. Country Club w Brookline gościł trzy turnieje US Open, sześciu amatorów w USA i słynny Ryder Cup na przełomie wieków.

Był to także jeden z pierwszych pięciu członków statutowych USGA na przełomie XIX i XX wieku ostatni wieku, co daje mu głębokie korzenie dzięki renowacji w ciągu ostatnich 15 lat, wprowadzając pole golfowe w nową erę. Jest teraz przygotowany na przyjęcie ciosów graczy, którzy są zbudowani bardziej jak Brooks Koepka niż Francis Ouimet.

Pole golfowe to jedna z wielu historii, które uczynią te mistrzostwa interesującymi. Rozbicie profesjonalnego golfa na najwyższym poziomie jest oczywiście główną gwiazdą, a macki tej historii będą miały wpływ na prawie każdą inną historię, która ma miejsce w tym tygodniu. Mimo wszystko fajnie będzie mieć poważne wytchnienie, w którym golf faktycznie ma znaczenie, a problemy geopolityczne i finansowe można w większości odłożyć na następne siedem dni.

Rzućmy okiem na 10 najlepszych wątków z US Open 2022 w The Country Club w Brookline

1. LIV (e) z Brookline: Fabuła, która dominowała w golfie przez ostatnie kilka miesięcy, została wzmocniona w ciągu ostatniego tygodnia wraz z uruchomieniem rywalizującej ligi PGA Tour w Centurion Club w Londynie w ostatni weekend. USGA w większości trzymało się z dala od walki między LIV Golfem a PGA Tour, a nawet w tym tygodniu pozwoli uczestnikom LIV Golf na grę w US Open, ponieważ byli już zakwalifikowani i umieszczeni w polu. Jednak od pierwszej poniedziałkowej konferencji prasowej (Phil Mickelson) do końca tygodnia LIV będzie linią ostateczną, czy tego chcemy, czy nie.

LIV Golf to wielka sprawa zarówno w chwili obecnej, jak i w odniesieniu do przyszłości tego sportu. Kilku moich przyjaciół, którzy tylko pośrednio interesują się golfem, zasypywało mnie pytaniami, i zasadniczo jest to tylko rzecz, która jest obecnie omawiana za kulisami w golfie. Jedna korzyść z tego tygodnia w Brookline: tak jak pisałam tutaj – będzie, że gdy więcej graczy będzie rozsianych po całym świecie na regularne imprezy golfowe, główne mistrzostwa będą wydawać się (i będą) jeszcze ważniejsze niż są.

2. Swoboda Scottiego: Od II wojny światowej jedyni golfiści, którzy wygrali mistrzowie i US Open w tym samym roku to gracze z jednym nazwiskiem. (Ben) Hogan, Jack (Nicklaus), Arnie (Arnold Palmer), Tiger (Woods) i Jordan (Spieth). Czy Scheffler dołączy do nich w Brookline? Był dobry w dwóch turniejach, odkąd nie zagrał w PGA Championship, i był doskonały w US Open w zeszłym roku, wślizgując się na T7 za Jonem Rahmem w Torrey Pines. Troska o niego jest prawdopodobnie taka sama, jak w przypadku wielu czołowych facetów. Braki w koszulce będą bardziej karane w The Country Club niż w takich miejscach jak Augusta National. Krótka gra była jednak w tym roku magiczna i jeśli tak pozostanie w tym tygodniu, być może „Scheffler” stanie się graczem o jednej nazwie, jak reszta.

3. Bagno Lefty’ego: W tym tygodniu dużo się dzieje z Philem Mickelsonem. W niedzielę prezentuje swój nowy wygląd w stylu Barry’ego Melrosea, Lefty rzucił okiem na tor w jedynych większych mistrzostwach, których jeszcze nie wygrał. Zwycięstwo w tym roku byłoby najbardziej niedorzecznym zakończeniem tych dwóch tygodni, ale będzie inscenizował wojnę na wielu frontach, jak to zwykle bywa z nim. Mickelson poprowadzi w poniedziałek konferencje prasowe i zmierzy się z kilkoma pytaniami o ligę (LIV Golf), którą rzekomo pomagał stworzyć i co to oznacza dla jego przyszłości na PGA Tour (gdzie nie zrezygnował) i na głównych mistrzostwach (gdzie jest zwolniony ) przez kolejne cztery lata, a później na Masters, PGA i Open Championship). To najdzikszy tydzień, jaki można sobie wyobrazić dla kogoś, kto nie jest prawdziwym rywalem, i może to być najbardziej niesamowity tydzień w historii golfa. Wyobraź sobie, że na kursie, na którym zdobyliśmy jednego z najmłodszych zwycięzców US Open w historii (Francis Ouimet w wieku 20 lat w 1913), otrzymamy również najstarszego głównego zwycięzcę wszechczasów.

4. Czy Rory może być gorąca? Rory McIlroy jest Twoim faworytem na tablicy wyników po tym, jak utrzymał tytuł w RBC Canadian Open. W ostatnich pięciu startach (w tym dwóch głównych) ukończył 2-5-8-T18-1. Jest jednym z zaledwie czterech golfistów, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce w trzech lub więcej z ostatnich pięciu turniejów US Open i jest numerem jeden. 1 strzelec piłką na świecie w ostatnich 20 rundach. Jeśli trafia na podejściu do Brookline, tak jak w Canadian Open – siedem podejść w obrębie 5 stóp w rundzie finałowej – to sprawi, że występ Tigera na Pebble Beach w 2000 roku będzie wyglądał w porównaniu z obgryzaczem paznokci.

5. Jakie pole golfowe otrzymujemy? Jedna z krytyki USGA w ostatnich latach często organizował swoje pola golfowe tak, że tylko garstka golfistów może wygrywać. Torrey Pines w 2021 r. była podobna do Winged Foot w 2020 r., ponieważ była to głównie rywalizacja między tym, kto mógł trafić najdalej i nadal być w stanie ją znaleźć. Obiecano mi, że The Country Club będzie inny – i na pewno wygląda inny – w tym bardziej rodzimej trawie tworzy większą nieprzewidywalność, jak Gil Hanse wskazuje w poniższym filmie, co jest najgorszym koszmarem dla profesjonalisty z trasy, a także powinno stworzyć bardziej poprawny konkurs strzelectwa. Ufnie.

6. Historia dla Brooksa i Spietha: W tej chwili dużo się dzieje i łatwo stracić z oczu historię, która jest przed Spiethem (jedno zwycięstwo w US Open) i Brooksem Koepką (dwa). Jeśli Spieth wygra, dostanie się do czterech głównych turniejów, czego dokonało zaledwie 29 golfistów w historii. Jeśli Koepka wygra, dostanie do pięciu, do których dotarło tylko 19 golfistów. To ogromna transakcja, ponieważ odnosi się do łuku tego sportu w ciągu ostatnich 100 lat, a te dwa wydają się być przypisami w tym tygodniu, mimo że Koepka przegrał z czterema golfistami w ciągu ostatnich czterech turniejów US Open.

7. Powtórzenie licytacji Rahma: Powinno ci powiedzieć, jak szalone były ostatnie tygodnie profesjonalnego golfa, że ​​jesteśmy prawie do końca, a nawet nie rozmawialiśmy o ubiegłorocznym mistrzu. Wracając do US Opens w jednym z najbardziej niezwykłych przedsięwzięć w grze: od czasów II wojny światowej zdarzyło się to tylko trzy razy (Hogan, Curtis Strange, Koepka), ale Rahm spokojnie gra na tyle dobrze, by spróbować. Chociaż w tym roku ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, znakomicie prowadził piłkę, zdobywając uderzenia w 37 z 41 mierzonych rund i uderzając żelazkami lepiej niż przez dwa miesiące kilka tygodni temu na Memoriale. Wlatuje z małą fanfarą, co chyba trochę go irytuje, tak samo jak Koepkę. Ten dyskretny będzie w tym tygodniu prawdziwym zagrożeniem dla Brookline.

8. Dobra passa Xandera Schauffele: Jedyny golfista, który znalazł się w pierwszej dziesiątce każdego z pięciu ostatnich turniejów US Open w Schauffele. Problemem jest dla niego to, że jego rzeczywiste szanse na wygraną były niewielkie. Jest to ogólnie historia Schauffele na studiach. Chyba nie ma nikogo bardziej konsekwentnie dobrego od niego (13 najlepszych 25 osób w 20 turniejach), ale ma taką samą liczbę głównych tytułów jak ty i ja. Pytanie dla niego brzmi, czy uda mu się zmienić dobry tydzień w transcendentny.

9. Złoczyńcy? Dwóch z pięciu ostatnich zwycięzców US Open (Bryson DeChambeau, Dustin Johnson) zagrają w turnieju głównym po raz pierwszy od ogłoszenia, że ​​opuszczają PGA Tour. Byłoby niezręcznie dla USGA (i całego świata golfa), gdyby ktoś z głównych organizacji mistrzowskich mógł skutecznie zabronić ich mistrzostwom w przyszłości, jeśli wygra w tym tygodniu. Mickelson byłby oczywiście headlinerem na tej arenie, ale jego szanse na wygraną są nieskończenie małe w porównaniu do szans DeChambeau i DJ-a.

10. JT z powrotem do tyłu? Po pięciu latach odłogowania na głównych mistrzostwach, Justin Thomas gra w jednych z najlepszych golfistów w swoim życiu i wkracza z pewnością siebie, jaką daje wygrana w PGA Championship i prawie przegrana w Canadian Open w zeszłym tygodniu za McIlroyem. Ma więcej strzałów niż ktokolwiek w grze, a jeśli potrafi utrzymać swojego kierowcę w ryzach, trudno zobaczyć, żeby nie walczył. Jedyną rzeczą lepszą od rywalizacji JT o drugą z rzędu specjalizację byłoby marzenie komisarza PGA Tour Jay’a Monahana o dwóch największych kibicach jego ligi – JT i Rory’m – by wycofali się z zeszłego tygodnia, o czym dyskutowali na 72. greenie na Kanadyjczyk.

„Mieliśmy ten uścisk na końcowym greenie i właśnie powiedziałem: Zróbmy to wszystko jeszcze raz w przyszłym tygodniu” – powiedział McIlroy w niedzielę. – To właśnie mu powiedziałem. Więc byłoby fajnie móc to wszystko powtórzyć z nim.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.