Nieumyślnie komediowy moment został dostarczony, gdy Phil MickelsonLouis Oosthuizen i Shane Lowry poszli w kierunku swoich drugich strzałów w piątek w otwierającym dołku Country Clubu.

„Hej Louis”, ryknął jakiś bostończyk. „Świetna robota po wygranej w zeszłym tygodniu”.

W otwarciu LIV . zwyciężył Charl Schwartzel Golf impreza w Klubie Centurion. Chociaż łatwo jest wymieszać południowoafrykańskich golfistów – ani Schwartzel, ani Oosthuizen nie mają zbyt wiele do powiedzenia – okazało się to subtelnym ukłonem w stronę ogólnej lub świadomej ignorancji sceny LIV. Odbywa się gdzieś w eterze, ale płacąca publiczność nie jest zaangażowana w dalsze szczegóły. O ile oczywiście gracz nie nawiązał do wydarzenia zespołu LIV, które znajduje się jeszcze bardziej w świadomości publicznej.

W czasie krzyku zbłąkanej galerii – ta grupa jako pierwsza zagrała dziewiątkę z tyłu – Mickelson był o 11 powyżej par na 122. My otwarci. Zaledwie 13 miesięcy po zdobyciu serc i umysłów wspaniałym triumfem w mistrzostwach PGA w USA, Mickelson stał się nieistotny w rywalizacji. Jego przeznaczeniem jest nigdy nie wygrać swojego krajowego Open, co stanowi zauważalną lukę w skądinąd kultowej karierze. Jest teraz również zmatowiały.

Sytuacja Mickelsona to znacznie więcej niż to, co znajduje się w jego szafce z trofeami. Dokonał tak niesamowitego aktu samo-sabotażu, że prawie żałował, gdy kuśtykał do mety drugiej rundy. Dotarł do tego punktu po strzeleniu porozrzucanego błędu 73, co dało wynik 11 powyżej par. Oznaczało to trzeci nieudany strzał w ostatnich sześciu występach Mickelsona w US Open. Uderzył także widza w głowę strzałem z tee na 3rd, co raczej podsumowało jego krnąbrną grę.

Jakiekolwiek poczucie, że Mickelson, chłopiec z plakatu trwającego modelu zakłóceń w golfie Arabii Saudyjskiej, zostanie zakłopotany w Brookline, okazało się bezpodstawne. „Idź po nich, Phil” i „Ty jesteś facetem, Phil” były regularnymi okrzykami. Jednak wszystko było raczej stonowane, jakby ci, którzy stoją za sznurkami, nie wiedzieli dokładnie, jak ukształtować swój stosunek do 52-latka.

Możliwe, że duża część tego tłumu myśli, że Mickelson wystarczająco wycierpiał po kolejnych tygodniach, w których był przesłuchiwany w sprawie jego przemyśleń na temat saudyjskich naruszeń praw człowieka i 11 września. Być może część publiczności US Open – mężczyźni w pewnym wieku – napotkała problemy z hazardem i sympatyzuje z przyznaniem się do tego przez Mickelsona. Jest jednak wyraźna różnica między przyjęciem, jakim cieszył się Mickelson w Brookline, a łagodną pochwałą, którą kiedyś spotykał na każdym kroku. Dla sześciokrotnego głównego zwycięzcy, niegdyś tak wielkiego manipulatora nastrojów społecznych, już nigdy nie będzie tak samo. Jego wyglądało na całkowicie pozbawione radości 36 dołków.

Mickelson, który został wykluczony z PGA Tour, wygląda na pomniejszoną postać. Za okularami kryje się smutek. Nie okrył się chwałą przed mediami, ale pytaniem za 200 milionów dolarów jest to, czy Mickelson żałuje rozpoczęcia negocjacji z Saudyjczykami, co, jak sam przyznał, było „dźwignią” przed osiągnięciem punktu, w którym odsunął się od Wycieczka PGA. Może go to nie obchodzi; zachowanie i utrata sponsorów sugerują inaczej.

Gdy Mickelson trudził się, światowy numer 1, Scottie Scheffler, wdarł się na pole walki dzięki uprzejmości 67. To Scheffler, Rory McIlroy, Justin Thomas, Jon Rahm i inni mocno siedzą w obozie PGA Tour przeciwko zagrożeniu LIV. Dopóki tak pozostanie, LIV pozostanie w tle, zamiast zdobywać wybitny status w sporcie.

Oczekuje się, że LIV, kierowany przez Grega Normana, ogłosi w poniedziałek zaangażowanie większej liczby graczy. W przyszłym tygodniu również DP World Tour potwierdzi swoje stanowisko wobec egzystencjalnego zagrożenia. Mądre pieniądze to wzmocniony sojusz między tymi z Wentworth i PGA Tour.

Mickelson pojawi się ponownie, gdy cyrk LIV – 54 dołki, bez cięcia, gwarantowane dolary – wpadnie do Oregonu pod koniec miesiąca. Do tego czasu będzie miał nadzieję, że rozwiąże rażące zadawanie nieszczęść. Poza tym musi jakoś pogodzić się z samym sobą. Według wszystkich dostępnych dowodów w Brookline, daleko mu do osiągnięcia tej pozycji.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.