Teraz, gdy druga generacja jabłko krzem dla Prochowiec wylądował (choć w maszynie) prawie nikt nie powinien kupować), nadszedł czas, aby przyjrzeć się wydajności M2 kontra M1 Pro, M1 Maks.oraz M1 Ultra.

Nie mamy żadnych benchmarków M2, ale wciąż wiele wiemy z własnych oświadczeń Apple…

Tło

Możesz przeczytaj bardziej szczegółowy artykuł w dniu premiery M1 chip, ale oto historia doniczkowa:

Apple zaprezentował swoją pierwszą partię komputerów Mac M1 z M1 MacBook Air, Mac minioraz MacBook Pro – wszyscy są dobrze chwaleni. Od tego czasu firma ogłosiła swój pierwszy komputer stacjonarny z chipem M1, 24-calowy iMacprzeprojektował MacBooka Pro z mocniejszymi wariantami M1 Pro i M1 Max, a następnie jego potężnymi Studio Mac z chipem M1 Ultra, który może nawet przewyższyć Maca Pro z 2019 roku.

Apple ogłosił M2 w WWDC, najpierw dostępny w bardzo niewielkim uaktualnieniu do 13-calowy MacBook Propo którym nastąpi MacBook Air 2022. Jeśli nie jesteś zakochany w pasku dotykowym, ten ostatni będzie tym, który kupisz.

M2 kontra M1 Pro / Max / Ultra

Na testy porównawcze M2 będziemy musieli poczekać, ale w międzyczasie Macworld przeprowadził porównania, korzystając z własnych oświadczeń Apple na temat wydajności każdego z omawianych chipów.

M2 kontra M1 Pro

Z dwukrotnie większą liczbą rdzeni wydajnościowych, jest to już wygrana dla ulepszonych wersji starszego układu.

Ogólnie rzecz biorąc, M1 Pro oferował wydajność procesora o około 60 procent wyższą niż M1. Apple twierdzi, że procesor M2 jest o 18% szybszy niż M1, więc nadal istnieje dość znaczna luka. Gdy nadejdą testy porównawcze, podejrzewamy, że M1 Pro nadal będzie zapewniał wydajność wielordzeniową, która jest o około 35 procent wyższa niż M2.

Według Apple, procesor graficzny M2 jest o 35 procent szybszy niż M1. Ale M1 Pro, z maksymalnie 16 rdzeniami GPU i znacznie większą przepustowością pamięci, jest około dwa razy szybszy niż M1. Spodziewaj się więc, że M1 Pro nadal będzie o około 40 procent szybszy niż M2.

Możesz także mieć więcej pamięci i uzyskać dwukrotnie większą przepustowość pamięci dzięki M1 Pro. Jedynym obszarem, w którym wygrywa M2, jest silnik neuronowy, w którym układ drugiej generacji jest o 40% szybszy – więc jeśli używasz aplikacji AI, może to być czynnik warty rozważenia.

M2 kontra M1 Maks.

Jak można się spodziewać, porównanie jeszcze bardziej faworyzuje M1 Max.

Jeśli M1 Pro jest pod wieloma względami szybszy niż M2, M1 Max z pewnością będzie. Ma ten sam procesor, więc wydajność się nie zmieni – nadal prawdopodobnie o 35% szybsza niż M2.

GPU jest dwa razy większy i oferuje dwukrotnie większą pamięć przy dwukrotnie większej przepustowości pamięci niż M1 Pro. Oczekuj wydajności GPU około 2,5 raza większej niż M2. M1 Max ma dwa silniki multimedialne, co daje mu podobne funkcje, ale podwaja wydajność M1 Pro lub M2.

Obowiązuje ten sam kierowca Neural Engine.

M2 kontra M1 Ultra

Nic dziwnego, że sklejenie dwóch chipów M1 Max w celu stworzenia M1 Ultra podwaja różnicę.

W rzeczywistości otrzymujesz 20 rdzeni procesora, więc będzie ponad 2,5 razy szybszy niż procesor M2. GPU ma do 64 rdzeni i jest prawdopodobnie 5 razy szybszy niż M2. Istnieją również cztery silniki mediów.

W rzeczywistości M1 Ultra faktycznie pokona M2 w każdy sposób, w tym silnik neuronowy, ponieważ ma dwa 16-rdzeniowe silniki neuronowe. Chociaż każdy z nich wykonuje 11 bilionów operacji, łącznie 22 biliony operacji jest nadal o około 40% szybszy niż silnik neuronowy nowej generacji w M2.

Dolna linia

Zasadniczo, jeśli kupujesz teraz i nie opierasz się mocno na sztucznej inteligencji, to nie ma problemu: kup maszynę z jednym z ulepszonych chipów M1. Oczywiście wszystko się zmieni, gdy wylądują chipy M2 Pro/Max/Ultra, ale zawsze po drodze będzie lepsza maszyna bez względu na to, kiedy kupisz.

Kasy pełny Macworld kawałek po więcej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.