Josh EmmettSprawa o zdobycie tytułu mistrza wagi piórkowej UFC stała się znacznie silniejsza w sobotę, gdy podjął niejednolitą decyzję w sprawie Calvin Kattar.

Emmett (18-2) zaatakował Kattar (23-6) skrzydłowymi prawymi rękami i strzałami w ciało, w trakcie pięciorundowej walki w tę i z powrotem. Karty wyników wszystkich trzech sędziów były zbliżone. Dwóch urzędników przyznało 145-funtową walkę 48-47 Emmettowi, który wszedł jako słabszy w zakładach. Trzeci widział to na korzyść Kattara, 48-47. Walka odbyła się pod hasłem UFC Fight Night w Austin w Teksasie.

Chociaż walka była bez wątpienia bliska – co dało szeroki wachlarz wyników fanów w mediach społecznościowych – Emmett powiedział, że jest pewny wyniku. Obecny mistrz Aleksander Wołkanowski ma bronić swojego pasa przed Max Holloway na UFC 276 2 lipca w Las Vegas, a Emmett zażądał szansy zmierzenia się ze zwycięzcą.

Sobotnie zawody w zasadzie rozegrały się jak mecz bokserski, ponieważ żadna z kategorii piórkowej nie wykorzystywała kopnięć w nogi ani obaleń. Najlepszą bronią Kattara było jego dźgnięcie, które konsekwentnie trafiał przez całą walkę. Wcześnie otworzył cięcie nad lewym okiem Emmetta i otworzył je dalej łokciem w czwartej rundzie.

Emmett z Sacramento wykonał swoją najlepszą pracę na krótkim dystansie. Skutecznie podchodził do ciała Kattara podczas środkowych rund i czasami zmuszał go do cofania się prawą ręką. Nawet gdy Kattar zablokował strzały, mieli za sobą widoczny ciężar. W piątym Emmett wybierał i wybierał swoje miejsca i błyskawicznie atakował Kattara kombinacjami, podczas gdy Kattar starał się trzymać rzeczy na dystans, by zadać cios.

Emmett wygrał teraz pięć z rzędu. Tylko Wołkanowski (9), Arnolda Allena (9) i Bryce Mitchell (6) mają dłuższą aktywną passę zwycięstw w dywizji.

Oglądaj Kattar kontra Emmett na ESPN + | Wyniszczające obrażenia nie zabrały walki Joshowi Emmettowi


Wyniki UFC Fight Night

Waga półśrednia: Kevin Holland (23-7 1 NC, 11-4 1 NC UFC) pok. Tim oznacza (31-13-1 1 NC, 14-10 1 NC UFC) przez poddanie (Oglądaj na ESPN +)

Kevin Holland najwyraźniej był pracujący na siłowni i pokazał się w sobotę. 29-latek wyglądał znakomicie w drugiej rundzie poddania weterana Tima Meansa. Finał nastąpił w 1:28 rundy, przez duszenie D’Arce.

Finisz zakończył wysublimowany występ od początku do końca. Holland ranił Meansa krótkimi ciosami od wewnątrz, lądowaniem podbródkowym i prawymi rękami w przestrzeniach Means tradycyjnie odnosi sukcesy. Holland dobrze radził sobie również w obronie prób obalenia Meansa. W pewnym momencie rundy otwierającej zszedł na ziemię, ale natychmiast wrócił na górę.

Wyprostowana prawa ręka zachwiała się Meansem około 90 sekund po rozpoczęciu drugiej rundy, a gdy próbował się wcisnąć, Holland skoczył na kark i wykonał szybkie uderzenie. To jego drugie zwycięstwo w dwóch występach od czasu, gdy spadł z wagi średniej do ligi półśredniej.

„Nie staram się być zarozumiały, myślę, że mogę poddać każdego na świecie” – powiedział Holland. “Chyba Sean Brady naprawdę potrzebuje przeciwnika. Jestem na to gotowy. Słyszałem, że chce walczyć w sierpniu. Myślałem o wrześniu. Sean, jeśli uda nam się coś wymyślić, to byłaby moja trzecia walka w tym roku, a mam jeszcze czas na dwie kolejne.

Brady (15-0) to obecnie numer. 9 w rankingu wagi półśredniej. W niedawnym wywiadzie dla ESPN prowadził kampanię na rzecz walki z Belal Muhammad, ale konkretnie wymieniono Holandię jako możliwą alternatywę. Holandia jest teraz 2:0 w wadze półśredniej po trzech meczach bez zwycięstwa w wadze średniej. Od początku 2019 roku dziewięć zwycięstw Holandii to najwięcej w promocji, przełamując remis z byłym mistrzem UFC w wadze lekkiej Charles Oliveira,


Waga średnia: Joaquin Buckley (15-4, 5-2 UFC) pok. Albert Duraev (15-4, 2-1 UFC) przez techniczny nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Walka między dwoma byłymi kolegami z drużyny przyniosła krzywy wynik, ponieważ Buckley całkowicie zdominował Duraeva w nogach – raniąc go wielokrotnie w drodze do zatrzymania przez lekarza po drugiej rundzie.

Duraev z Rosji wszedł do walki z dużą pewnością siebie, że potrafi pokonać Buckleya, ale nie to rozegrało się w klatce. Buckley wykonał niesamowitą robotę utrzymując walkę w pozycji stojącej, gdzie zachwiał Duraeva lewym kopnięciem w głowę i zamknął prawe oko wyprostowanymi lewymi rękami. Duraev zakończył drugą rundę zgarbiony na kolanach zdemoralizowany. Lekarz z klatki przerwał to chwilę później.

„Bardziej niż cokolwiek w tej walce chciałem pokazać moją obronę w zapasach” – powiedział Buckley. „Powalił mnie kilka razy, ale miał mnie przytrzymywać. Podniosłem swój tyłek z powrotem i znów się kłóciliśmy”.

To niezły wynik dla Buckleya, który w tej walce był zdecydowanie słabszy w obstawianiu. Teraz wygrał pięć z ostatnich sześciu. Duraev poniósł pierwszą stratę od 2014 roku.


Lekki: Damir Ismagulov (24-1, 5-0 UFC) pok. Guram Kutateladze (12-3, 1-1 UFC) przez niejednolitą decyzję (Oglądaj na ESPN +)

Zwycięska passa trwa dla Ismagulova, ponieważ zawodnik wagi lekkiej wygrał teraz wszystkie pięć swoich meczów w UFC i 19 z rzędu w różnych promocjach MMA. Ismagulov dołącza do imponującej listy wagi lekkiej, która wystartowała 5-0 w UFC: Khabib Nurmagomedov, Nate Diaz, Benson Henderson oraz Gregor Gillespie. Zwycięska passa pięciu aktywnych walk Ismagulova w wadze lekkiej jest zremisowana Rafael Fiziev, Claudio Puelles oraz Arman Carukjan najdłużej w dywizji.

Zwycięstwo Ismagulova było bliskie, ponieważ Kutateladze sprostał każdemu wyzwaniu fizycznemu przedstawionemu w Oktagonie. Obaj wystrzelili prawie taką samą liczbę znaczących ciosów, 79-78, na korzyść Ismagulova, ponieważ Ismagulov odniósł sukces, celując w głowę 63 uderzeniami w obszar, podczas gdy Kutateladze wyprowadził 48 znaczących uderzeń w ciało i nogi.

Kutateladze widzi, że jego seria wygranych dziewięciu walk została przerwana po porażce. To był pierwszy mecz Kutateladze w UFC od 20 miesięcy, kiedy wygrał swoją pierwszą walkę w UFC przeciwko Mateusz Gamrot decyzją podzieloną.


Waga średnia: Gregory Rodrigues (12-4, 3-2 UFC) pok. Julian Marquez (9-3, 4-2 UFC) przez nokaut (Oglądaj na ESPN +)

W pierwszej rundzie nokauty wciąż toczyły się na UFC Austin, gdy Rodrigues pokonał Marqueza wieloma ciosami w głowę, z których jego przeciwnik nie mógł się zregenerować. W swojej piątej walce w UFC, Rodrigues strzelił w sobotę trzy nokauty po tym, jak nie był w stanie zdobyć jednego w pierwszych czterech.

W rzeczywistości jest to jego pierwsze KO w 1. rundzie, odkąd zdobył tytuł wagi średniej Legacy Fighting Alliance (LFA) w maju 2021 roku. To zwycięstwo dało mu szansę na walkę w UFC, a zwycięstwo nad Marquezem stawia resztę podział na wiadomość, że „Robocop” jest gotowy na więcej.

Porażka Marqueza z Rodriguesem zakończyła zwycięską passę dwóch walk, ponieważ początkowo był przygotowany do stawienia czoła Wellington Turman w sobotę. Jednak Turman musiał się wycofać z powodu urazu kości oczodołu i został zastąpiony przez Rodriguesa.


Waga kogucia: Adrian Yanez (16-3, 6-0 UFC) pok. Tony Kelley (8-3, 2-2 UFC) przez techniczny nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Yanez założył uderzającą klinikę przed swoimi kolegami Teksańczykami w Austin, gdy pokonał Kelleya w pierwszej rundzie i używał skutecznego gruntu i funta, dopóki sędzia nie ogłosił walki. Yanez wygrał swoje pierwsze pięć walk w UFC po wygraniu kontraktu na Dana White’s Contender Series.

28-letni Yanez walczy z Houston i wykończył wszystkich, z którymi miał do czynienia do tej pory w promowanej przez UFC walce. Kategoria wagi koguciej jest jedną z najtrudniejszych w UFC, ale Yanez ma trzecią najdłuższą passę aktywnych wygranych w tej dywizji wraz z TJ Dillashaw oraz Jack Shore. W tym tempie pretendent do rankingu powinien znaleźć się w najbliższej przyszłości.

Kelley, którego przegrana z Yanezem przerwała zwycięską passę dwóch walk, przekroczył granicę wagi koguciej bez tytułu. W związku z tym zwycięstwo Yaneza zakwalifikuje się jako walka w kategorii catchweight, a Kelley zrezygnuje z 20% swojego portfela na rzecz Yaneza.


Waga musza kobiet: Natalia Silva (13-5-1, 1-0 UFC) pok. Jasmine Jasudavicius (7-2, 2-1 UFC) przez jednogłośną decyzję (Oglądaj na ESPN +)

Minęło 901 dni od ostatniej walki Silvy w MMA, a w swoim debiucie w UFC odniosła wielkie zwycięstwo nad Jasudaviciusem w Austin. Wygrana jednomyślna decyzja była dla Silvy denerwująca, ponieważ zadała 81 ciosów więcej (120-39) niż jej przeciwniczka, jednocześnie zliczając dwa obalenia podczas walki.


Waga półśrednia: Jeremiasz Wells (11-2 1 NC, 3-0 UFC) pok. Sąd McGee (22-11, 10-10 UFC) przez nokaut (Oglądaj na ESPN +)

„Wyobraziłem sobie to” – powiedział Wells po swoim nokaucie z McGee w pierwszej rundzie na UFC Austin. Wells wygrał teraz pięć z rzędu, trzy przez nokaut i dwa przez poddanie. Wells jest 3:0 w UFC i będzie chciał podjąć większe wyzwanie w swojej następnej walce. Dla McGee to dopiero drugi raz, kiedy zakończył 33 walki w karierze MMA. Santiago Ponzinibbio był ostatnim, który go wykończył, gdy został znokautowany ponad sześć lat temu.


Waga piórkowa: Ricardo Ramos (16-4, 7-3 UFC) pok. Danny Chávez (11-5-1, 1-2-1 UFC) przez nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Ramos zmarnował niewiele czasu przeciwko Chavezowi, który w pierwszej rundzie nokautował łokciem z wirującego łokcia. To pierwszy nokaut Ramosa w pierwszej rundzie od kwietnia 2015 roku i jego czwarty nokaut w karierze w 16 zwycięstwach w karierze. W historii UFC było tylko pięć nokautów z obrotem łokciem, a Ramos ma teraz dwa z nich, pierwszy z nich Aiemann Zahabi w trzeciej rundzie ich walki w listopadzie. 2017.


Waga słomkowa, damska: Maria Oliveira (13-5, 1-2 UFC) pok. Gloria de Paula (6-5, 2-3 UFC) przez niejednolitą decyzję (Oglądaj na ESPN +)

Oliveira i de Paula zaprezentowali się w trzech rundach, a „Spider Girl” zwyciężyła, gdy dwóch z trzech sędziów pochyliło się, by podjąć decyzję. Oliveira, która weszła jako słabsza +210, odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w UFC po przegranej w debiucie z Tabatha Ricci.

Związane z: Jak „najlepsza imprezowiczka wszechczasów” Maria Oliveira zaprzyjaźniła się z gwiazdą popu Anittą


Waga kogucia: Cody Stamann (20-5-1, 6-4-1 UFC) pok. Eddie Wineland (24-16-1, 11-12 UFC) przez techniczny nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Tylko 59 sekund zajęło Stamannowi znokautowanie Wineland w sobotę po imponującym występie w pierwszej rundzie. Stamann przerwał serię trzech porażek dzięki zwycięstwu i zdobył swoje pierwsze zwycięstwo, kończąc w UFC.


Waga średnia: Phil Hawes (12-3, 5-2 UFC) pok. Deron Winn (7-3, 2-3 UFC) przez techniczny nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Hawes dał absolutny show w Austin, kończąc Zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie. Hawes wygrał osiem ze swoich ostatnich dziewięciu i odniósł sukces dzięki serii ciosów technicznych z dystansu i łokciami w środku. Hawes wyprzedził w sobotę zwycięstwo o 86 bramek (118-32), co jest czwartym wynikiem w historii UFC w wadze średniej.


Waga średnia: Roman Dolidze (10-1, 4-1 UFC) pok. Kyle Daukaus (11-3 1 NC, 3-3 1 NC UFC) przez nokaut (Oglądaj na ESPN +)

Dolidze otworzył kartę w dobrym stylu, przez nokaut w pierwszej rundzie nad Daukausem. Według Caesars Sportsbook, Dolidze był słabszy o 210, który miał wygrać z szansą na zwycięstwo +800 przez nokaut. Sześć z ośmiu ukończonych w jego karierze zakończył przez nokaut w pierwszej rundzie.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.