Tygrysy promują najlepszą perspektywę Riley Greenewedług różnych reporterów (m.in. Chris McCosky z Detroit News). Zapolowy Austin Łąki trafia na listę rannych COVID-19 w odpowiednim ruchu.

Gdyby nie złamanie prawej stopy w ostatnich dniach wiosennych treningów, Greene był na dobrej drodze do debiutu w Major League w dniu otwarcia. Zamiast tego 21-latek musi przejść rehabilitację po kontuzji, a następnie 17 pomniejszych meczów ligowych (15 w Triple-A, dwa w piłce A na odwyku), zanim zostanie oficjalnie uznany za gotowy na swój pierwszy smak występu.

Detroit wybrał Greene’a z piątym ogólnym wyborem w drafcie 2019 i od tego czasu jest stałym elementem w rankingach najlepszych perspektyw, w tym w konsensusie w pierwszej szóstce w kampanii w 2022 roku. Prawo Keitha z The Athletic uznało Greene’a za trzecią najlepszą perspektywę w baseballu, z Baseball America (4.), MLB Pipeline (5.) i Baseball Prospectus (6.) tuż za nim.

Greene miał dobry początek swojej kariery zawodowej dopiero w 2019 roku w wieku 18 lat, a potem oczywiście nie grał w ogóle w 2020 roku z powodu odwołanego sezonu ligowego. Wracając na boisko w zeszłym roku, Greene osiągnął .301 / .387/ .534 z 24 home runami i 16 przechwytami w 558 występach na poziomach Double-A (373 PA) i Triple-A (185).

Greene ma ogromny potencjał w zakresie pięciu narzędzi, który był już uważany za posiadającego „elitarną prędkość nietoperza” (zgodnie z raportem skautingowym Baseball America), jeszcze zanim zaczął pokazywać więcej mocy na płycie w 2021 roku. Według BA, Greene „ fizyczne prezenty i zaawansowane wyczucie na talerzu sprawiają, że jest potencjalnym hitterem plus-plus, który walczy o tytuły w mrugnięciu i ma szansę wyrosnąć na ponad 20-stopniową moc w home run. Greene zwiększa ten potencjał ofensywny, będąc zagrożeniem ze skradzionej bazy dzięki swojej prędkości dodatkowej, a ta sama prędkość pomogła mu również stać się solidnym defensywnym środkowym obrońcą. Mógłby ostatecznie najlepiej pasować do pozycji w narożniku poza polem, a Greene ma również silne ramię do rzucania, które pomogłoby mu w odpowiednim polu.

Jakby nie było wystarczającej presji na 21-latka, który zadebiutował w MLB, Greene uważa się również za punkt zwrotny (lub zbawiciela) tego, co było katastrofalnym sezonem dla Tygrysów. Po latach odbudowy Tygrysy wyglądały, jakby skręcały za rogiem z młodymi talentami w drodze na górę, i powiększyły ten rdzeń perspektyw dzięki dodatkom weteranów, takich jak Javier Baez, Eduardo Rodriguezi Łąki w okresie poza sezonem.

Zamiast tego, Detroit ma tylko rekord 24-39, ponieważ klub miał utrudnione kontuzje prawie każdego członka rotacji i prawie całkowity brak trafień. Tarik Skubał, Beau Brieskeoraz Alex Faedo pomogły utrzymać rotację na powierzchni, ale Tygrysy uderzają w kolektywną 0,220 / 0,275 / 0,315. Harold CastroSkromny 114 wRC + prowadzi wszystkich pałkarzy z Detroit, którzy otrzymali regularny lub półregularny czas gry.

W tym kontekście Greene prawdopodobnie już jest za późno, by wywołać jakikolwiek cud. Zamiast tego zapolowy spróbuje ruszyć do przodu i zrobić dobry pokaz w swoim debiutanckim sezonie, aby dać Tygrysom coś, na co czekają, gdy przetasują talię na 2023 rok. Spencer Torkelson zmagał się w swojej pierwszej kampanii MLB, długofalowym planem Tigers jest posiadanie Greene’a i Torkelsona jako ostoi składu w nadchodzących latach.

Meadows osiągnął w tym sezonie .250 / .347 / .328 ponad 147 PA w tym sezonie i wciąż szuka swojego pierwszego homera w 2022 r. Po tym, jak w zeszłym roku wybił 27 piłek z parku z Rays. Meadows również spędził prawie cztery tygodnie walcząc z objawami związanymi z zawrotami głowy i został aktywowany z listy zwykłych rannych dopiero 7 czerwca.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.