Ten tydzień ujawnił przeciętnemu inwestorowi, jak połączone są firmy kryptowalutowe. Dwie firmy zamroziły wypłaty, a fundusz hedgingowy kryptowalut ma kłopoty. Sieć Celsius, Babel Finance i Three Arrows Capital brną w gruzy i nie jest jeszcze jasne, jak rozległe mogą być szkody.

Ten tydzień rozpoczął się od ogłoszenia w niedzielę wieczorem od Celsius Network, gigantycznej firmy pożyczającej kryptowaluty, że wstrzyma wypłaty i przelewy. Potem już wartość Bitcoina i innych kryptowalut tygodnie w slajd które niektórzy nazwali „kryptozimą”, spadły jeszcze bardziej, a pięć dni później wiadomości niewiele się poprawiły.

Wszystkie trzy firmy zarządzały pieniędzmi innych ludzi. Sieć Celsius pozyskała inwestorów detalicznych. Finanse Babel, który według CNBC ma 500 klientów, zebrał 80 milionów dolarów w rundzie finansowania miesiąc temu. 3AC, który zainwestował w kryptowaluty, zarządzał aktywami o wartości 10 miliardów dolarów w marcu, według Fortuna. Efekty dochodzące z nieszczęść firm prawdopodobnie wpłyną na szerszy ekosystem kryptowalut.

Pierwszy jest Celsius, który w ciągu tygodnia od jego zamrożenia opublikował jedno oświadczenie: FAQ, które nie mówi inwestorom, kiedy i czy uzyskają dostęp do swoich funduszy. CEO Alex Mashinsky napisał na Twitterze, że zespół pracuje „non stop” i podziękował nienazwanym osobom za ich cierpliwość i wsparcie, nie komentując doniesień, że firma zatrudniła prawników ds. restrukturyzacji.

W maju firma zarządzała aktywami o wartości 12 miliardów dolarów. Mashinsky określił Celsjusza jako hybrydowe zdecentralizowane / scentralizowane podejście do finansowania, które może być równoważne pożyczaniu papierów wartościowych. Ale Celsjusz stracił miliony z powodu błędu, który spowodował utratę wypłat restytucyjnych po hackowaniu BadgerDAO i kolejne 35 000 ETH zeszłego lata, kiedy usługa Ethereum Staking Stakehound najwyraźniej zgubiła klucze prywatne, a jej tokeny stały się w rezultacie bezwartościowe, zgodnie z raport w CoinDesk. Nie informował klientów o stracie. CoinDesk porównał upadek Celsjusza do upadku Lehman Brothers w 2008 roku, który wystraszył rynki finansowe.

Badania przeprowadzone przez firmę Nansen zajmującą się analizą blockchain wykazały zmianę strategii, która opierała się na protokołach DeFi w celu uzyskania wyższych zysków, CoinDesk odnotowany. Chociaż Mashinsky twierdził, że Celsius nie był narażony na upadek USTerry, raport wskazuje na inne dane łączące go z Staked ether (stETH), co może spowodować problemy, jeśli będzie musiał sprzedać ten udział, aby zapłacić inwestorom.

Tymczasem w Hongkongu inny pożyczkodawca kryptowalut, Babel Finance, ogłosił własne zamrożenie wypłat i umorzeń, twierdząc, że „stoi w obliczu niezwykłej presji płynności”. Jeszcze 25 maja miał zamknęła rundę finansowania wyceniając firmę na 2 miliardy dolarów. Raport autorstwa Odszyfruj zbiera roszczenia, że ​​Babel niewłaściwie wykorzystał środki klientów. Genesis Capital, Bitgo, Blockchain.com i Bitcoin.com należą do jego bardziej znanych klientów.

Wreszcie, kryptowalutowy fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC) potwierdził, że Dziennik Wall Street że poniosła ciężkie straty. (3AC zainwestował około 200 milionów dolarów w nieudany protokół Luna – inwestycja, która się wyzerowała po Luna i jej stablecoin Terra uległy awarii w zeszłym miesiącu.) Założyciele 3AC twierdzą, że teraz współpracuje z doradcami prawnymi i finansowymi. Firma może sprzedać swoje aktywa, chociaż może zostać wykupiona przez inną firmę.

3AC „upiorło wszystkich” w odpowiedzi na wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, powiedział Danny Yuan, szef handlu w 8Blocks Capital, na Twitterze. To zmusiło inne firmy do wyprzedaży aktywów i spowodowało, że ceny kryptowalut były jeszcze niższe.

3AC zamknął swoje pozycje na giełdzie Bitfinex, ale FTX, Deribit i BitMEX zlikwidowały swoje pozycje po tym, jak firma nie spełniła wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, według raportu autorstwa Blok. FinBlox, firma zajmująca się kryptowalutami, ma ograniczone wypłaty do 1500 USD miesięcznie, podczas gdy bada uszkodzenia z 3AC; Finblox zainwestował 3,6 miliona dolarów w 3AC w grudniu, CoinDesk raporty.

Jak pokazuje 3AC, duża strata na jednej dużej inwestycji może spowodować ogromne efekty i może zająć trochę czasu, aby zobaczyć, jakie one są. Luna zawaliła się miesiąc temu, a rozmiar jej uszkodzenia w 3AC nie był oczywisty aż do tego tygodnia. Biorąc pod uwagę powiązania między 3AC, Celsius Network, Babel Finance i resztą rynku, wydaje się prawdopodobne, że kryptowaluta nie krwawi.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.