Ten weekend był nieoficjalnym punktem, w którym Chicago White Sox stracił status z „wolnego startu” na „och, możemy mieć tutaj prawdziwy problem”. Wejście do serii z Wojownikami, próbując oczyścić ich twarze z jajka ten zaskakujący celowy spacer w ich czwartkowej przegranej z Dodgersami, Sox odrobił straty po wygranej w piątek, a następnie zniweczył wszelką krótką dobrą wolę parą bolesnych porażek w dogrywce. Drużyna, która wygrała w AL Central 13 meczami w zeszłym roku, ma teraz sześć meczów przed Twins, utrzymując rekord 27-31 i, co gorsza, różnicę -56 przejazdów.

Po wygraniu zaledwie pięciu meczów na 15, presja jest wywierana na menedżera Sox, Tony’ego La Russę, który w zeszłym roku pobił rap pod zarzutem, że jest za stary i nie ma kontaktu, aby wrócić i zarządzać drużyną MLB, ale ma problemy unikać ponownej kontroli. Jeśli przepustka do dwóch uderzeń do Trea Turnera przywróciła światu czasami mylące podejście La Russa do gry, straty w ten weekend były wyraźnym wzmocnieniem, że coś jest po prostu… nie tak… z tymi Soxami. A fani stają się niespokojni:

Sobotni mecz, z którego pochodzą te przyśpiewki, zaczął się dość ładnie, gdy White Sox objęli prowadzenie 5-0 przerywane wybuchem Jake Burger. Ale Lucas Giolito stracił kontrolę nad grą w piątym meczu, pozwalając arkuszowi wzlecieć, a następnie trzykrotnemu homerowi na 5-4. Sox strzelił do tyłu, aby powiększyć przewagę do 7-4, ale bullpen osłabł i gra weszła w dodatkowe rundy, w których pierwsza piątka Rangers dotarła do bazy, a Texas odniósł zwycięstwo 11-9.

Niedzielny mecz był dłuższy, ale to tylko dało fanom więcej fałszywej nadziei. Sox faktycznie wrócił z przegranej 3-1 w siódmej rundzie, aby wysłać tego do statystów. Ale w dziesiątym, nawet po tym, jak Kendall Graveman nie zdołał zdobyć Rangersów, Chicago nie mogło przepuścić swojego duchowego runnera. W pierwszej jedenastce José Ruiz wydawał się przegrać, kiedy pozwolił na trzykrotne trafienie Ezequiela Duranowi, ale w cudowny sposób White Sox zdołał przedłużyć grę do dwunastego miejsca. Tam jednak Matt Foster – zmuszony do powrotu do gry po tym, jak pozwolił trzy zarobione w sobotę – ponownie pomylił się, aby osiągnąć 8-6. I tym razem w dolnej połowie strajk, a następnie żenujący błąd Luisa Roberta zakończył przegraną podwójnym zagraniem. Niewiele jest rzeczy gorszych dla żłóbka na gorącym miejscu niż facet, który poddaje grę w całkowicie bezsensownym pędzie do trzeciej bazy.

Sox ma obecnie do czynienia z mnóstwem kontuzji kluczowych zawodników z 2021 roku, w tym Tima Andersona, Lance’a Lynna, a ostatnio lidera zespołu ERA Michaela Kopecha, który musiał nagle opuścić kopiec w niedzielę. Ale z pełnym składem lub bez, przez cały rok grali poniżej oczekiwań. Ich startery były w porządku, a Kopech i Dylan Cease równoważyli słabsze ramiona, takie jak rozczarowanie Dallas Keuchel. Ale częściowo ze względu na przejście Kopecha na starter i długotrwałą kontuzję Garretta Crocheta, ich strzał w dziesiątkę nie był w porządku, z 11 ciosami obronnymi, które plasują ich na czwartym miejscu w lidze i odciążeniem ERA, które plasują ich na 24. miejscu. Niestety, uderzenie nie było ani w pobliżu wystarczająco dobre, aby zrekompensować te niedociągnięcia, z 25. najgorszym OBP wynoszącym 0,299 i 26. najgorszym procentem luzowania wynoszącym 0,366. W szczególności Yasmani Grandal doznał ogromnego załamania przed opuszczeniem soboty z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, z OPS, który spadł z klifu z 0,939 w 93 meczach w zeszłym roku do 0,531 w 50 do tej pory w 2022 roku.

Czy La Russa jest winna wszystkich tych problemów? Prawdopodobnie nie, ale jego dziwaczne strategie, walka o utrzymanie przewagi i mentalne zaniki, takie jak ta, która odesłała ludzi do domu w niedzielę, nie pomogły do ​​końca w przekonaniu, że Soxowie to podupadły, niezorganizowany klub. A La Russa jest w tym biznesie wystarczająco długo, by wiedzieć, kto jest obwiniany za tego typu rzeczy.

„Nie ma nic, co dzieje się z tym zespołem, za co ostatecznie nie jestem odpowiedzialny” La Russa powiedział zapytany o drwiny w sobotę. „Nigdy nie unikałem odpowiedzialności i nie zacznę teraz”.

Cóż, nie wiem czy to ostatnie stwierdzenie jest dokładnie prawdziwe. Ale przynajmniej La Russa wydaje się świadoma narastającego stresu i potrzeby, aby Tygrysy nie przeszły nad nimi w następnej serii. To znaczy, Sox stoją za Anioły w rankingu dzikich kart teraz i spójrz co się z nimi dzieje! Jerry Reinsdorf może nie tak szybko pociągnął za spust jak Arte Moreno, ale mimo to La Russa powinien prawdopodobnie unikać salonu fryzjerskiego, dopóki jego zespół nie zacznie go obracać.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.