Podczas gdy cena bitcoina spadła poniżej regionu 20 000 USD, hashrate sieci spadł poniżej regionu 200 eksahash na sekundę (EH / s) do 167 EH / s w dniu 18 czerwca. W chwili pisania tego tekstu hashrate wynosi 184 EH / s s po lekkim odbiciu po spadku. Ponieważ cena bitcoina jest niższa w tym tygodniu i spada hashrate, górnicy mogą mieć przerwę w ciągu czterech dni, ponieważ oczekuje się, że algorytm dostosowania trudności sieci (DAA) spadnie o 2,8% niżej niż dzisiejsza metryka trudności wydobycia.

Slajdy Hashrate Bitcoina spadają przy spadku cen, DAA oczekuje się, że spadnie w ciągu 4 dni

W tym tygodniu staje się mniej opłacalny dla górników bitcoinów, ponieważ cena bitcoina (BTC) spadł do minimum 18 732 USD za jednostkę 18 czerwca 2022 r. Cena bitcoina nie była tak niska od grudnia 2020 r., a kurs wymiany spowodował, że hashrate spadł o około 15% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Hashrate nie osiągnął niskiego poziomu 167 EH / s od pierwszego tygodnia marca 2022 r. przez zdecydowaną większość czasu utrzymywał się znacznie powyżej strefy 200 EH/s. W chwili pisania tego tekstu hashrate wynosi około 184 EH/s lub o 8% mniej niż region 200 EH/s.

Tonąca cena Bitcoina spycha hashrate poniżej 200 eksahash, trudność wydobycia może spaść o 2,8% niżej
Hashrate Bitcoina nie spadł tak nisko od marca 2022 roku.

Płatny kurs wymiany Bitcoina sprawił, że duża liczba platform wydobywczych z układami scalonymi do konkretnych zastosowań (ASIC) jest obecnie nieopłacalna. Przy kosztach energii elektrycznej na poziomie 0,12 USD za kilowatogodzinę (kWh) tylko trzy urządzenia ASIC są dziś opłacalne.

Bitmain Antminer S19 XP z 140 terahaszami na sekundę (TH / s) otrzymuje szacunkowo 2,91 USD BTC zysków dziennie, podczas gdy Whatsminer M50S firmy Microbt z 126 TH/s uzyskuje szacunkowy zysk na poziomie 0,99 USD dziennie. Jeśli jednak koszty energii elektrycznej wynoszą 0,05 USD za kWh, wówczas kilkadziesiąt koparek ASIC, które produkują 30 TH/s lub więcej, może zyskać.

Osiem dni temu górnicy bitcoin również zauważyli wzrost trudności wydobycia, co utrudnia górnikom znalezienie nagród blokowych. Wzrost DAA w połączeniu ze spadkiem cen jeszcze bardziej utrudnił górnikom bitcoin zabezpieczenie zysków.

Jednakże, ponieważ do następnej zmiany DAA 22 czerwca pozostało prawie 600 bloków, oczekuje się, że trudność będzie spadek o 2,8%, co złagodzi presję niektórych górników. Średni czas blokowania wynosił około 10-17 minut, a nagroda za blok bez opłat wynosi około 119 838 USD w momencie pisania.

Oparte na SHA256 sieci kryptograficzne Bitcoin Cash i Bitcoinsv hashates spadają

Obecnie pięć największych pul wydobywczych obejmuje odpowiednio Foundry USA, F2pool, Antpool, Binance Pool i Viabtc. Odlewnia jest w chwili pisania tego tekstu największą pulą wydobywczą, z 20,91% globalnego hashrate lub 42,05 EH / s.

F2pool zarządza 15,82% globalnego hashrate z 31,81 EH / s w sobotę rano (ET). Podczas gdy Foundry znalazła 78 bloków z 373 wydobytych w ciągu trzech dni, F2pool odkrył 59 bloków. Obecnie istnieje 13 znanych basenów wydobywczych, a górnicy stealth lub „nieznani” hashrate zarządzają 2,14% globalnego hashrate, czyli 4,31 EH/s.

Dodatkowo, podczas gdy BTCHashrate spadł w ostatnim czasie, inne aktywa kryptograficzne, które wykorzystują algorytm konsensusu SHA256, również odnotowały spadki hashrate. Moc obliczeniowa stojąca za Bitcoin Cash (BCH) w sieci jest mniej więcej 1,21 EH/s w sobotę a Bitcoinsv (BSV) moc obliczeniowa sieci wynosi 0,57 EH/s.

Statystyki pokazują, że BCH straciła 77,83% mocy obliczeniowej przetwarzania od 14 maja 2021 r. i BSV stracił 88,53% swojego hashpowera od 15 stycznia 2020 r. Co ciekawe, kryptowaluta namecoin (NMC) oparta na SHA256 131 EH / s ze względu na możliwości wydobywania przez scalanie.

Tagi w tej historii

1600 bloków, 292.02 exahash, Antpool, nagrody za blok bitcoin, bloki bitcoin, Bitcoiny, nagrody blokowe, Bloki, Hashrate BTC, moc obliczeniowa, trudność, trudności z ponownym kierowaniem, Exahash, Odlewnia USA, Hashpower, Hashrate, hashrate ATH, moje, kopalnia bitcoinów, Wydobycie BTC, Dowód pracy (PoW)

Co sądzisz o spadku hashrate bitcoina poniżej 200 EH/si stanie innych sieci kryptograficznych opartych na SHA256? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalut od 2011 roku. Pasjonuje go Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 r. Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5000 artykułów o destrukcyjnych protokołach, które pojawiają się dzisiaj.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.