Bakich został mianowany 28. trenerem baseballu Clemsona w czwartek.

Bakich został mianowany 28. trenerem baseballu Clemsona w czwartek.Od redakcji: Szczegóły umowy w załączonym pliku PDF.

CLEMSON, SC – dyrektor ds. lekkoatletyki Graham Neff mianował Erika Bakicha 28. głównym trenerem baseballu Clemsona 16 czerwca 2022 r. Komitet ds. Wynagrodzeń Rady Powierniczej Uniwersytetu Clemson zatwierdził ten środek.

Bakich służył jako główny trener w Michigan przez ostatnie 10 sezonów, prowadząc Wolverines do serii mistrzostw 2019 College World Series. Bakich służył również jako główny trener w Maryland (2010-12) i jako asystent trenera w Vanderbilt (2003-09) wraz z rocznym asystentem trenera wolontariusza w Clemson w 2002 roku.

Bakich podpisał kontrakt na lata 2027-2028 i zapłaci mu 850 000 dolarów w pierwszym roku z podwyżką w wysokości 50 000 dolarów każdego roku, aż osiągnie 1,1 miliona dolarów w ostatnim roku umowy.Bakich otrzyma 400 000 $ premii za podpisanie umowy, którą należy wypłacić w ciągu pierwszych 30 dni zatrudnienia. Istnieje premia retencyjna, która mówi, że jeśli zostanie zatrudniony na Uniwersytecie 30 czerwca 2027 r., Bakich zarobi premię w wysokości 250 000 USD do wypłaty do 31 lipca 2027 r.

„Cieszymy się, że możemy powitać Erika, Jiffy’ego i ich troje dzieci z powrotem w Rodzinie Clemsonów” – powiedział Neff. „Erik zaimponował nam swoją uczciwością, podejściem do prowadzenia programu i naciskiem, jaki kładzie na doświadczenie ucznia-sportowca. Dobrze zna oczekiwania w Clemson, do których przyczynił się, pełniąc rolę w zespole 2002 i pracując obok Jack Leggett, Tim Corbin i Kevin O’Sullivan, między innymi. Jestem przekonany, że Erik będzie w stanie rywalizować o mistrzostwa ACC i wrócić do Omaha, i zrobić to we właściwy sposób.”

Bakich był konsensusowym trenerem narodowym roku w 2019 roku, kiedy poprowadził Michigan do drugiego miejsca w NCAA i rekordu 50-22. Poprowadził ją także do turnieju NCAA w 2015, 2017, 2021 i 2022 roku, co oznacza, że ​​pięć z jego ostatnich siedmiu drużyn (poza 2020) awansowało do krajowego turnieju. Bakich poprowadził Wolverines do tytułów Big Ten Tournament w 2015 i 2022 roku.

„Nasza rodzina jest podekscytowana dołączeniem do rodziny Clemson Athletics i zanurzeniem się w lokalnej społeczności” – powiedział Bakich. „To był zaszczyt nosić mundur Clemsona 20 lat temu jako młody trener w sztabie Jacka Leggetta. Jestem zawsze wdzięczny i bardzo wdzięczny za możliwość rozpoczęcia coachingu w Clemson w otoczeniu trzech Hall of Famers i rekordowego zespołu. To zaszczyt służyć jako szafarz tej wielowiekowej tradycji i pomóc doprowadzić Clemson Baseball z powrotem do sławy, rywalizując o mistrzostwa ACC, wycieczki do Omaha i nasze pierwsze mistrzostwa krajowe”.

Bakich nie jest obcy ACC, ponieważ przez trzy sezony służył jako główny trener w Maryland. W 2012 roku poprowadził Terrapins do rekordu 32-24, 15 zwycięstw od pierwszego sezonu w College Park.Przed trzema latami w Maryland Bakich był asystentem trenera w Vanderbilt pod kierunkiem głównego trenera Tima Corbina, który był asystentem trenera w Clemson w latach 1994-02. Vanderbilt miał rekord 276-157 w swoich siedmiu sezonach (2003-10) w Nashville.

Bakich pełnił funkcję koordynatora rekrutacji dla Commodores, pomagając w podpisaniu umowy z niektórymi z najlepszych rekrutów w kraju, w tym No. 1 ogólny projekt wyboru David Price. Wszystkie siedem jego klas rekrutacyjnych znalazło się w pierwszej 25, w tym najwyżej oceniana klasa w 2005 roku i nr. 2 klasa w 2008 roku.

44-latek rozpoczął karierę trenerską jako asystent trenera-wolontariusza pod okiem głównego trenera Jacka Leggetta oraz u boku Corbina i Kevina O’Sullivana w Clemson w 2002 roku, kiedy pracował z zapolowymi i środkowymi Tigera. Tygrysy miały rekord 54-17 i awansowały do ​​College World Series z takimi zawodnikami jak narodowy zawodnik roku Khalil Greene, Jeff Baker oraz Michael Johnsonktóry połączył się w 77 home runach.

Bakich rozpoczął karierę piłkarską w San Jose (Kalifornia) City College, a następnie przeniósł się do Wschodniej Karoliny, aby grać przez dwa sezony (1999.00) pod wodzą trenera Keitha Leclaira, którego trenował Leggett, gdy LeClair grał w Zachodniej Karolinie. Piraci zdobyli kolejne tytuły CAA i zdobyli Nie. 1 rozstawiony w NCAA Regionals w obu latach i został powołany do ogólnopolskiego zespołu turniejowego Baton Rouge z 1999 roku. Zapolowy trafił .315 z 14 home runami i 85 RBI w ciągu dwóch sezonów.

Ukończył wschodnią Karolinę w 2000 roku z dyplomem z ćwiczeń i nauk o sporcie. Następnie grał dwa lata (2000,01) zawodowo w wielu niezależnych ligach. Po zakończeniu kariery Bakich wrócił do Wschodniej Karoliny, gdzie przez rok pełnił funkcję asystenta trenera siły i kondycji.


Urodził się Erik Michael Bakich w listopadzie. 27, 1977 w San Jose w Kalifornii. Ukończył Bellarmine College Preparatory w San Jose w 1996 roku. On i jego żona Jiffy mają dwóch synów, Colta i Beau, oraz córkę Tempie.

TIM CORBIN…

„Erik idealnie pasuje. Jeśli był jakiś nauczyciel lub trener, który miał być Tygrysem, to właśnie on. Jest Clemsonem na wskroś. Erik będzie świetnym rozszerzeniem uczelni i programu sportowego. Clemson ma tak wysokiej jakości grupę trenerów, a Erik wprowadzi wielką harmonię do działu. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu Jiffy’ego, Erika i dzieci oraz młodych mężczyzn, którzy będą mieli okazję zagrać dla Erika.”

JACK LEGGETT…

„Erik idealnie pasuje do Clemson Baseball. Jego etyka pracy, entuzjazm, energia, doświadczenie w coachingu, miłość do Clemsona oraz jego związek i uznanie dla naszej bogatej i dumnej tradycji to cechy, które doprowadzą do sukcesu. Jestem podekscytowany przyszłością Clemson Baseball!”

KEVIN OSULLIVAN…

„Erik jest bez wątpienia odpowiednią osobą dla Clemson Baseball. Rozumie standard programu. Cieszę się z jego powodu i jego rodziny i wiem, że Erik odniesie wielki sukces w Clemson.”


Wydrukować

Liniowy z Wirginii odbiera ofertę Clemson podczas wizyty
Liniowy z Wirginii odbiera ofertę Clemson podczas wizyty
4-gwiazdkowy cel defensywny ma Clemsona w najlepszych szkołach, ustala datę zobowiązania
4-gwiazdkowy cel defensywny ma Clemsona w najlepszych szkołach, ustala datę zobowiązania
OBEJRZYJ: Jack Leggett na zatrudnieniu Bakicha, witany z powrotem w programie
OBEJRZYJ: Jack Leggett na zatrudnieniu Bakicha, witany z powrotem w programie
OBEJRZYJ: Clemson przedstawia Erika Bakicha jako nowego trenera baseballu
OBEJRZYJ: Clemson przedstawia Erika Bakicha jako nowego trenera baseballuBy admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.