Bitcoin (BTC) blisko 20 000 $ niepokoi rynek, ale czy po tym, jak ledwo uniknęliśmy przebicia wsparcia, najgorsze już minęło?

Według wielu wskaźników na łańcuchu wydaje się, że maksymalny ból jeszcze nie nadszedł w tym cyklu.

W tym tygodniu stawki są wysokie dla wielu hodlerów – prawie 50% podaży jest utrzymywanych ze stratą, a górnicy zwiększają dostawy BTC na giełdy.

Nawet niektórzy z największych inwestorów Bitcoina, w szczególności MicroStrategy, muszą: bronić ich przekonanie o BTC, gdy cena akcji spada.

Z celami w zasięgu już od 11 000 $Cointelegraph przygląda się, o ile technicznie rynek musi jeszcze spaść, aby zrównać się z historycznymi strefami dna.

Słabe hodlery nadal muszą być wypłukane

Pomimo spadku do osiemnastomiesięcznych minimów, akcja cenowa Bitcoina nie wstrząsnęła jeszcze wszystkimi spekulantami. Według do RHODL Ratio od Philipa Swifta, twórcy internetowego zasobu analitycznego LookIntoBitcoin, więcej kapitulacji powinno być w drodze.

Dzieje się tak, ponieważ historycznie stosunek między krótkoterminowymi i długoterminowymi hodlerami był bardziej na korzyść tych drugich przy dnach cen makro.

RHODL konkretnie bierze pod uwagę stosunek między 1-tygodniowymi a 1-2-letnimi kohortami Zrealizowane fale czapek HODL metryka, która dzieli monety według czasu ich ostatniego ruchu (ważone realizowaną ceną).

Zasadniczo, gdy już jest to zielona strefa RHODL, sugeruje to, że kapitulacja jest u szczytu, a cena minimalna zbliża się lub jest już ustalana. Jak dotąd RHODL nie wszedł jeszcze w swoją zieloną strefę, dane od firmy analitycznej Glassnode przedstawia.

Wykres stosunku Bitcoin RHODL. Źródło: Glassnode

Za mało hodlerów jest pod wodą

Może się wydawać, że cały rynek bitcoinów ponosi straty, ale powyżej 20 000 USD wielu nadal trzyma się prawdopodobnie skromnych zysków, mając nadzieję na odbicie.

Inna platforma analityczna w sieci CryptoQuant ujawnia, że ​​od 16 czerwca tylko 46% całkowitej podaży BTC jest utrzymywane ze stratą.

Jest to imponująca statystyka sama w sobie, ale nie wystarczy, aby nazwać zdarzenie makro kapitulacji, jeśli weźmie się pod uwagę wzorce historyczne.

Według danych CryptoQuant co najmniej 60% podaży musi generować niezrealizowane straty, zanim będzie można ją nazwać kapitulacją – tak jak miało to miejsce w marcu 2020 r., pod koniec 2018 r. i wcześniej.

Procent podaży bitcoinów na wykresie strat. Źródło: CryptoQuant

Dyrektor generalny CryptoQuant Ki Young Ju odnotowany znaczenie BTC/USD wracając do zrealizowanej ceny zeszły tydzień. To wydarzenie, trwające od dwóch lat, oznacza, że ​​cena spot spada poniżej średniej ceny, po której wszystkie monety się ostatnio poruszały.

„Czekałem na ten moment 2 lata od wielkiej wyprzedaży w marcu 2020 r.” – komentował wtedy.

Brak kapitulacji dla górników pomimo „imponujących” przepływów wymiany

Pomimo tego, że ich koszt produkcji jest prawdopodobnie bliższy 30 000 USD niż 20 000 USD, Górnicy Bitcoin muszą jeszcze zacząć pokrywać wydatki ze sprzedaży zgromadzonych BTC. Monety przechodzą na giełdyjednak w najwyższym tempie od siedmiu miesięcy, poinformował niedawno Cointelegraph.

Związane z: Cena 30 tys. BTC ma „poważny wpływ” na zyski z koparek bitcoinów

W związku z tym wskaźnik haszowania sieci Bitcoin nie osiągnął jeszcze poważnego spadku, co jest powszechne w okresach znacznej presji cenowej.

Wskaźnik Hash Ribbons, stworzony przez menedżera aktywów, dyrektora generalnego Capriole, Charlesa Edwardsa, potwierdza brak trendu.

Wstążki haszujące wykorzystują 30-dniową i 60-dniową średnią kroczącą współczynnika haszowania, aby określić, kiedy ma miejsce kapitulacja górników. Gdy wzrost 30-dni przekroczy 60-dniowy, można założyć, że „najgorsze” minęło, gdy górnicy wracali do pracy.

Jak dotąd to przejście jeszcze się nie wydarzyło, a historycznie oznacza to, że maksymalny ból może być przed nami.

Wykres wstążki skrótów Bitcoin. Źródło: Glassnode

„Imponujące przepływy wymiany bitcoinów”, ekonomista, handlowiec i przedsiębiorca Max Krueger, tymczasem skomentował o aktywności górników w tym tygodniu:

„Wielu górników miałoby poważne kłopoty z $ BTC jako nastolatkowie, wczorajsza panika w oczekiwaniu na złamanie 20 000 ma sens”.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.