The Sygnalizatory Seattle rozpoczął intensywną sobotę Seattle Sports remisem 1:1 u siebie LAFC. Gra była dość wyrównana pod wieloma względami, z Soundersami wyprzedzającymi liderów ligi w większości aspektów poza końcowym wynikiem. Pierwsza połowa była tak otwarta, jak to tylko możliwe, a obie strony kontrolowały grę przez rozciąganie. Obie drużyny oddały 6 rzutów, a ich posiadanie podzieliło się na 51,9% do 48,1% na korzyść Sounders, ale Stefan Frei był bardziej zajęty z dwóch bramkarzy i musiał wykonać cztery mocne, choć niekoniecznie spektakularne, interwencje. Sounders stworzyli wiele niebezpiecznych momentów, nawet poza sześcioma strzałami, z Jordanem Morrisem, który powodował ciągłe problemy w obronie LAFC, ale stronie brakowało ostatniej odrobiny ostrości.

W drugiej połowie wyglądało na to, że Seattle mogło znaleźć iskrę, której będą potrzebować, aby przerwać mecz i zdobyć trzy zwycięstwa w trzech meczach, aby rozpocząć grę na trybunach. Tuż przed godziną Sounders naciskali na Los Angeles, krążąc piłką wokół obrony, kiedy Albert Rusnák podszedł, by przejąć podanie Maxime’a Crépeau, a następnie rzucił się w kierunku bramki i trafił w bliski słupek, aby otworzyć wynik. Seattle wciąż naciskało, ale to LA miało następnego gola, wykorzystując kilka błędów Soundersów, aby ustawić wspaniałą główkę Cristiana Arango, która nie pozostawiła Stefanowi Frei żadnych szans. W grze wciąż były szanse, ale w końcu obie strony wróciły do ​​domu dzieląc się punktami. Sounders mają dwie gry na swoim domku, hostując Sporting Kansas City w następną sobotę na kolejny mecz w południe.

12′- Pierwsze uderzenie dla Soundersów pochodzi z krótkiego zakrętu przygotowanego po dośrodkowaniu Alexa Roldana z głową Jordana Morrisa, ale czas nie jest do końca odpowiedni.

15′- Cristian Roldan gra piłkę, na którą Morris może wpaść. Morris bije mężczyznę i oddaje piłkę do Nico Lodeiro, ale próba Lodeiro wychodzi z autu.

28′- LAFC wykonuje szybką kontrę, ale Stefan Frei trzyma się mocno na swojej pozycji i stara się zablokować strzał. Po spektaklu pozostaje na chwilę, ale wydaje się, że wszystko w porządku.

37′- José Cifuentes wbija się do środka z lewej strony i oddaje strzał, ale Frei trafia go w pierś.

39′- Jordan Morris znów znajduje się z piłką w niebezpiecznej pozycji – tym razem przy rzucie karnym – i wybiera kolegę z drużyny, ale strzał Alberta Rusnáka jest wysoki i szeroki.

40′- Rusnák gra tym razem z Morrisem, ale Maxime Crépeau świetnie zagrał, aby podnieść się i wyciąć piłkę, zanim Morris dotrze na miejsce.

48 ‘- Seattle wychodzi ze strzelaniny po przerwie. Rusnák spogląda zza pola karnego, które łapie Crépeau, a następnie Cristian Roldan podjeżdża z zewnątrz i po prostu nie trafia.

58′- Albert Rusnák! Daje ostatnie uderzenie w prasie, wkraczając, by odebrać podanie z GK, strzelił do bramki i oddał strzał poza nurkującą Crépeau! 1-0 Sygnalizatory

64′- Dwukrotnie LA wyglądało na pewne, że strzeli gola, a dwukrotnie Stefan Frei obronił kluczową bramkę! Najpierw z dobrym ustawieniem, aby zamknąć kąt, a następnie z doskonałą reakcją nurkowania.

79′- LAFC wyrównuje grę po tym, jak Nouhou przegrywa i nie odzyskuje sił po grze, zanim Cristian Arango trafia w zapętloną główkę nad Freiem. 1-1

90′ + 6 – Z Niektóre z ostatnich szlifów gry, Rusnák i Will Bruin przesuwają piłkę w dół boiska, zanim trafiają na Jimmy’ego Medrandę, którego strzał został złapany.

Spektakularny Stefan Frei: Sounders zachowali do tej pory tylko dwa czyste konta w MLS w tym sezonie, co może przeszkadzać w tym, jak dobry był Stefan Frei. Ta gra jest jak dotąd czymś w rodzaju mikrokosmosu na sezon, a Frei wykonał kilka naprawdę dobrych obrońców, ale nie był w stanie utrzymać dystansu, a wszystkie trzy punkty po obronie rozpadły się w słabym punkcie przed nim. Jego występy powinny zapewnić mu uznanie w lidze, ale będzie potrzebował pomocy, jeśli ma być w rozmowie o bramkarza roku jesienią.

Jordan, Stwórca: Po tym dość łatwo jest wskazać na dzisiejszą grę Morrisa i narzekać, że brakuje mu jakiegoś zabójczego instynktu i pewności w wykończeniu, ale w rzeczywistości jest on bardziej kreatywnym graczem w tym ataku Sounders. Choć wszyscy bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak strzela więcej bramek, gra w sposób, który powoduje ogromne problemy dla drużyn przeciwnych. Jak zauważył Brian Schmetzer na swojej konferencji prasowej, Morris jest świetny na skrzydle i w kosmosie, a kiedy zbliża się do bramki, a obrona próbuje go zamknąć, tworzy to przestrzeń dla kolegów z drużyny, których z łatwością wybiera w jeszcze lepszych miejscach. Nie był doskonały, ale jest gotowy, by wybić się jako twórca.

Obert Versnák: Para pomocników Soundersów Obeda Vargasa i Alberta Rusnáka wydaje się być tutaj na stałe, przynajmniej tak długo, jak zespół będzie bez João Paulo. W związku z tym czas ochrzcić pseudonim. Wysuwam: Obert Varsnák. Zsuwa język i opisuje sposób, w jaki obaj gracze stają się jednym doskonałym pomocnikiem. Niech żyje Obert Varsnák.