Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Około 27 godzin przed ponownym zajęciem kopca w Parku Narodowym przez Stephena Strasburga Dave Martinez ogłosił w poniedziałek po południu, że praworęczny wkrótce wróci na listę kontuzjowanych. Gdy menedżer zwrócił się do dziennikarzy przed otwarciem serii z Atlanta Braves, Strasburg przechodził badanie MRI, którego wyniki określą, jak znaczące jest jego ostatnie niepowodzenie.

Nie trzeba dodawać, że było to przeciwieństwo tego, jak Washington Nationals chcieli rozpocząć trudny tydzień przeciwko rywalom z dywizji.

„Dowiemy się więcej o kontuzji i innych rzeczach po meczu” – powiedział Martinez o Strasburgu. którzy wrócili, aby rozpocząć czwartek w Miami Marlins po długim okresie rekonwalescencji po operacji zespołu ujścia klatki piersiowej. „Ale… ta operacja, to ujście klatki piersiowej, po prostu nie wiesz. Nie wiemy, czy to ten sam problem, czy jeszcze nie, ale dowiemy się więcej, gdy tylko uzyskamy MRI i lekarze przeczytają obraz. Ale śmierdzi, ponieważ był podekscytowany powrotem ”.

Ostatni raz: Nationals nie udają się w pierwszym zamachu, przegrywając z Browarami

W tym starcie Marlins Strasburg dał siedem runów na osiem trafień w inningsach 4⅔. Ważniejsze było jednak to, że rzucił 83 rzuty i nie poczuł nic poza ogólnym zmęczeniem. Zmieniło się to po jego sesji bullpen między startami w sobotę. Strasburg „nie czuł się dobrze, pewien dyskomfort”, powiedział Martinez dziennikarzom, ale nie określił obszaru ciała Strasburga, który go niepokoił.

Po kolejnych operacjach kończących sezon, 33-latek opuścił większość ostatnich trzech lat. Jednak nie jest jeszcze nawet w połowie siedmioletniego kontraktu o wartości 245 milionów dolarów, który podpisał po tym, jak został mianowany MVP World Series w 2019 roku. Do tej pory umowa obejmowała 31 inningów, liczba ta prawdopodobnie zostanie zamrożona w najbliższej przyszłości. Przed czwartkowym rozdaniem Strasburg wystąpił w trzech ligowych meczach odwykowych. Jego poprzedni start w kierunkach to 1 czerwca 2021 roku.

„Będziemy z nim tak ostrożni, jak to tylko możliwe i spróbujemy zrobić wszystko dobrze dla Stephena i dla tej organizacji, która posuwa się naprzód” – powiedział Martinez. „W tej chwili jesteśmy na tych wyboistych drogach i zobaczymy, co się stanie”.

Na razie ma zostać ustalony wtorkowy starter przeciwko Braves i Maxowi Friedowi. Oczekuje się, że Strasburg wejdzie na IL przed tym meczem, robiąc miejsce na świeżą rękę. Jedną z opcji startu jest Josiah Gray, który został podrapany od poniedziałkowego startu po 93-minutowym opóźnieniu w deszczu. Innym jest Jackson Tetreault, który we wtorek ma wystawić ofertę na klasę AAA Rochester i będzie potrzebował 40-osobowej drużyny. 26-latek praworęczny miał mocny maj dla Red Wings i osiągnął ERA 4,19 w 12 startach. Bez względu na wszystko, Waszyngton jest opodatkowany z powodu zderzenia Graya i Erasmo Ramíreza, jednego z jego dawnych pomocników, który dźwiga ciężar na swoim miejscu w poniedziałek. Ale chociaż plany na boisku mają znaczenie – Nationals muszą również pokryć dwugłowy mecz z Philadelphia Phillies w piątek – perspektywy kariery Strasburga są znacznie większym problemem.

Ryan Zimmerman Weekend z udziałem byłych Nats, „Mr. Narodowy „bobblehead”

W sierpniu 2020 r operacja cieśni nadgarstka w jego prawej ręce. W lipcu 2021 r. było operacja zespołu ujścia klatki piersiowej, poważna procedura, która sprawiła, że ​​niektórzy miotacze nie są tacy sami. Ale w tym momencie Strasburg nie może pozostać na tyle zdrowy, aby Nationals zobaczyli, co zostało. Przegapił pierwsze lata swojej megadeal. Wkrótce kwestia kolejnych kroków zostanie przeformułowana, jeśli jeszcze tego nie było, na to, czy Strasburg może kiedykolwiek być jakąkolwiek stałą w rotacji Waszyngtonu.

Z jednej strony ma jeszcze trochę czasu, aby się tam dostać, zwłaszcza że Nationals odbudowują się i nie robią w tym roku żadnego nacisku. Ale z drugiej strony każdy krok Strasburga wydaje się iść w złym kierunku.

„Stephen jest tutaj – on będzie tutaj” – powiedział Martinez. „Więc chcemy mieć pewność, że teraz się nim zaopiekujemy. Mam nadzieję, że go odzyskamy, a kiedy to zrobimy, minie”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.