WASZYNGTON – Stephen Strasburg wraca na listę kontuzjowanych niecały tydzień po powrocie z rocznej przerwy.

Strasburg, który miał rozpocząć się we wtorek, doświadczył dyskomfortu po rzuceniu swojej sesji bullpen w sobotę, a w poniedziałek przeszedł rezonans magnetyczny. Podążając za narodowymi 9-5 przegrana do Bravesmenedżer Dave Martinez powiedział, że we wtorek otrzyma dalsze informacje o Strasburgu.

33-latek praworęczny miał wrócił do kopca w czwartek, rezygnując z siedmiu biegów na osiem trafień i dwóch spacerów po 4 2/3 inningów przeciwko Marlinom. Oprócz zmęczenia w nogach, Strasburg powiedział Martinezowi, że po debiucie w sezonie czuje się dobrze.

Ale w niedzielę Strasburg ostrzegł zespół „nie czuł się dobrze”.

„Mieliśmy nadzieję, że to po prostu coś, co zniknie” — powiedział Martinez. – Nie. … Nie wiemy, czy to ten sam problem, czy jeszcze nie, ale będziemy wiedzieć więcej… jak tylko wykonamy MRI i lekarze przeczytają obraz. Ale śmierdzi, bo był podekscytowany powrotem. Ale miejmy nadzieję, że to tylko niewielka wpadka ”.

Ostatnie dwa lata były naznaczone kontuzjami Strasburga. Jego sezon 2020 był ograniczony do pięciu rund z powodu operacji cieśni nadgarstka w prawej ręce, a następny sezon został skrócony do 21 2/3 klatek na operację ujścia klatki piersiowej. Strasburg pilnie przeszedł rehabilitację tej wiosny w kompleksie treningowym Nationals w West Palm Beach na Florydzie. Porzucił trzy starty rehabilitacyjne w niższej lidze, zanim został przywrócony.

„To operacja, która po rozmowie z lekarzami i trenerami jest stosunkowo nowa i wpływa na mężczyzn w inny sposób” – powiedział Martinez o operacji ujścia klatki piersiowej. „Po operacji po prostu widzisz rzeczy w szerszym spektrum i masz nadzieję, że wrócą, będą mogli rzucać i nagle stają się kimś, kim byli wcześniej. Ale po prostu nie wiesz, czego się spodziewać, nie wiesz, ile czasu upłynie, zanim zaczniesz boleć. Widziałem to już wcześniej u innych facetów i zajęło im to trochę czasu. Niektórzy faceci, kilka lat temu, byli w stanie wrócić i naprawdę to przeboleć. Miejmy więc nadzieję, że tak nie jest w przypadku Stephena. Jak powiedziałem, to jest tak różne dla każdego miotacza.”

Gdy jest zdrowy, Strasburg może zakotwiczyć początkową rotację. Po przejściu 5-0 w postsezonie i zdobyciu tytułu MVP 2019 World Series, on pisał siedmioletni kontrakt o wartości 245 milionów dolarów z Nationals. Długoterminowe zdrowie Strasburga przewyższa go z powodu dyskomfortu w tu i teraz.

„Jak mówiłem przez cały czas, będziemy z nim tak ostrożni, jak to możliwe i spróbujemy zrobić wszystko dobrze dla Stephena i dla tej organizacji, która posuwa się naprzód” – powiedział Martinez. „W tej chwili jesteśmy na tych wyboistych drogach i zobaczymy, co się stanie”.

Nationals wypełniają miejsce Strasburga w początkowej rotacji we wtorek, wywołując prawą rękę Jackson Tetreault z Triple-A Rochester, aby zadebiutować w Major League. 26-letni Tetreault jest 5-3 z ERA 4,19 w 12 startach (58 inningów) w tym sezonie z Red Wings. Jest zgodnie z planem na boisku, po raz ostatni wziął kopiec we wtorek. Nats wybrali Tetreault w siódmej rundzie Draft 2017.

— Był dobry — powiedział Martinez. „Ma mieszankę trzech różnych tonów. Rzuca ciosy, co jest miłe. Dobrze sobie tam radził, więc damy mu możliwość zaprezentowania się tutaj ”.

Nawet jeśli Josiah Gray nie wystartował w poniedziałek po godzinnym, 33-minutowym opóźnieniu w deszczu, Nationals traktują jego rozgrzewkę przed meczem jako sesję bullpen, więc nie będzie dostępny następnego dnia.

— Nie będzie jutro rzucał — powiedział Martinez. – Zrobił się gorąco. Rzucił chyba 37 rzutów w bullpen. To znaczy, był gorący, gotowy do pracy ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.