Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Nieproszony Dave Martinez odpowiedział na pytanie, które dręczyło wszystkich, bez względu na to, jak oczywiste się wydawało. Ostatni powód, dla którego Stephen Strasburg znalazł się na liście kontuzjowanych – reakcja stresowa w drugim i trzecim żebrze po prawej stronie ciała – jest związany z operacją zespołu ujścia klatki piersiowej, którą przeszedł zeszłego lata.

„Jest tak wiele niewiadomych dotyczących tej operacji i tego, co może się wydarzyć”, powiedział Martinez, menedżer Washington Nationals przed wtorkowym meczem przeciwko Atlanta Braves w Nationals Park. „To jest część tego. Więc to jest powiązane. Jesteśmy teraz w punkcie, w którym, szczerze mówiąc, Stephen włożył w to całą pracę, zrobił wszystko, co musiał, i to po prostu… ta operacja, nie wiesz, dokąd zmierza ”.

Martinez nie rozważałby publicznie możliwości, że Strasburg nigdy więcej nie będzie rzucał, a przynajmniej nie będzie grał wygodnie. Zgodnie z oczekiwaniami był optymistą i miał nadzieję, że Strasburg może powrócić w pewnym momencie w odległej przyszłości. Ale kolejne kroki 33-latka wydawały się równie niejasne jak diagnoza.

Strasburg, który oficjalnie jest na 15-dniowym IL, odwiedzi specjalistę ortopedycznego Neala ElAttrache w Los Angeles. Poza tym Martinez powiedział dziennikarzom, że prawowici muszą odpocząć i pozwolić, aby reakcja na stres „trochę się uspokoiła”. Strasburg zaliczył trzy starty w pomniejszej lidze, powrócił przeciwko Miami Marlins w czwartek a potem nie czuł się dobrze, jak to ujął Martinez, po sobotniej sesji bullpen. Zanim zmierzył się z Marlinami, jego ostatni występ miał miejsce 1 czerwca 2021 roku. Wystąpił w ośmiu meczach od czasu podpisania siedmioletniego kontraktu o wartości 245 milionów dolarów w grudniu 2019 roku.

„Wszyscy go raniliśmy, ponieważ ciężko pracował, aby wrócić i spróbować nam pomóc, a on tam wyszedł i byliśmy tak podekscytowani, że tam był” – powiedział Martinez. „To było coś innego, zobaczyć go ponownie na boisku. Mam nadzieję i modlę się, aby wrócił – kto wie kiedy; nie ma harmonogramu – ale żeby mógł wrócić i ponownie dla nas rozbić ”.

Svrluga: Stephen Strasburg nie może miotać – znowu – więc umysł idzie w nieprzyjemne miejsca

To było pracowite popołudnie w klubie Nationals. Dodali trzech graczy: praworęcznego startera Jacksona Tetreaulta, praworęcznego odciążającego Reeda Garretta i leworęcznego odciążającego Francisco Pereza. Tetreault, 26, został odwołany, aby we wtorek wieczorem zadebiutować w lidze przeciwko Braves. Garrett i Perez pojechali razem ze Scranton w stanie Pensylwania, gdzie grają drużyny Rochester Red Wings klasy AAA, aby pomóc miotającemu bykowi.

Aby zrobić miejsce dla Tetreaulta i Garretta w 40-osobowym składzie, Nationals wyznaczyło infielder Dee Strange-Gordona do przydziału i umieściło odciążającego Huntera Harveya (prawa odmiana pronatora) w 60-dniowym IL. Aby zrobić miejsce w aktywnym składzie, praworęczny rezerwowy Jordan Weems został wybrany do Rochestera.

Analiza: Jak daleko powinni się posunąć Nationals, jeśli tego lata będą handlować lekami doraźnymi?

Aby przypomnieć Waszyngtonowi, czego brakuje, Joe Ross, który niedawno przeszedł drugą w swojej karierze operację Tommy’ego Johna, kręcił się z prawą ręką na temblaku. Aníbal Sánchez, wciąż odsunięty na bok z nerwem szyjnym na szyi, przez chwilę siedział przy swojej szafce, jego ubranie do ćwiczeń było poplamione potem. Dobrą wiadomością było to, że Mason Thompson, który odciążył mecz, rzucił się na mecz Florida Complex League, co sprawiło, że w czwartek znów znalazł się na dobrej drodze. Ale nad tym wszystkim wisiały ponure perspektywy Strasburga.

„Rozmawiałem z nim krótko [Monday], i wiesz, jest trochę przygnębiony ”- powiedział Martinez. „Chce to rozgryźć. Desperacko chce to rozgryźć i zobaczyć, co się wydarzy, co wydarzy się dalej”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.