SAN FRANCISCO – Jedna gra po niesamowitym występie z 43 punktami i 10 zbiórkami, Stephen Curry obserwował, jak jego passa wszech czasów 233 kolejnych gier z wykonanym rzutem za 3 zakończyła się oszałamiająco w piątym meczu finałów NBA w poniedziałkowy wieczór.

Curry poszedł 0 do 9 z 3, ale żołnierze złotego Stanu podniósł ich gwiazdę i zapewnił sobie kluczową 104-94 wygrać z Boston Celtics w Chase Center.

Curry, który zakończył wieczór z 16 punktami i ośmioma asystami, zgromadził swoją passę wszech czasów 233 meczów, zdobywając trzy punkty w sezonie zasadniczym i play-offach. Teraz wraca do Bostonu na czwartkowy mecz 6, chcąc zdobyć kolejne mistrzostwo świata i rozpocząć nową passę za trzy punkty.

„Czy Steph zdobędzie 43, 10, 4, czy też skończy strzelając 16 na 22 – wygrana to wygrana” Draymond zielony powiedział.

„… Był 0 za 9 z 3. Będzie wściekły, wchodząc do gry 6 i to jest dokładnie to, czego potrzebujemy”.

Od 2013 roku Curry miał tylko dziewięć gier, w których nie udało mu się trafić za 3 punkty. Ale jego osiągnięcia polegały na tym, że odbił się od tak rzadkich wycieczek, jak te. Według badań ESPN Stats & Information najbardziej płodny 3-punktowy strzelec w historii NBA ma średnio 4,4 3-punktowych strzelców na mecz i 46% 3-punktowych strzelców w następnym meczu po tym, jak nie zdobył 3. Obejmuje to rekord ówczesnego NBA 13 punktów za trzy punkty w listopadzie 2016 przeciwko Pelikany nowoorleańskie.

Ostatni raz, kiedy Curry nie zdobył 3 w grze, miał miejsce w listopadzie. 8, 2018, przeciwko Milwaukee Bucks.

„Rób zdjęcia” – powiedział Curry o swojej mentalności, kiedy wychodzi z gier takich jak ta. „Bardzo proste. Jakby nigdy nie było – nie boję się robić zero za cokolwiek, ponieważ zamierzam dalej strzelać i robić zdjęcia, które normalnie czujesz, że możesz. I dobrze zareagowałem, kiedy” i miał takie gry z linii 3 punktów.

„Ale ja nigdy – nie sądzę, żebym kiedykolwiek był szczęśliwszy po nocy 0-dla-czegokolwiek, znając tylko kontekst gry, inne sposoby, w jakie próbowałeś wpłynąć na grę i fakt, że Czterech facetów podniosło się w znaczący sposób, aby pomóc nam wygrać ofensywnie ”.

Curry zamieni dobrą passę na zwycięstwo w finałach NBA, które zapewni Warriors jedno zwycięstwo z ich czwartego tytułu w ciągu ośmiu sezonów.

Był zachwycony oglądaniem Andrzeja Wigginsa wyprodukować krytyczny double-double w drugim meczu z rzędu, kończąc z 26 punktami i 13 zbiórkami. I Clay Thompson podniósł 3-punktowy luz w strzelaniu, robiąc pięć i kończąc z 21 punktami.

„Nigdy nie stresujemy się ani nie martwimy o numer 30” – powiedział Thompson. „Zrobił tak wiele i podniósł tę franczyzę do miejsca, w którym trudno było sobie nawet wyobrazić, że ma swobodę i może mieć złą noc. Po prostu wiem, że zareaguje. Jest jednym z największych konkurentów, jakich mam kiedykolwiek w pobliżu. I jest perfekcjonistą, jak ja. Wiem, że będzie myślał o chybionych ujęciach. I to dobrze, bo w czwartek, miejmy nadzieję, przez większość czasu cofa się do znaczenia i to przerażające, kiedy to robi ”.

Curry jest właścicielem dwóch najdłuższych serii kolejnych meczów, z wynikiem za 3 punkty w sezonie zasadniczym i play-offami 233 (2018-22) i 196 (2014-16). Jordan Clarkson jest trzeci w historii z 101 kolejnymi meczami (2020-21).

„Mężczyzna jest magikiem z piłką w rękach” – powiedział Thompson. „Po prostu na nowo zdefiniował, do czego zdolna jest pozycja rozgrywającego… naprawdę jest transcendentnym talentem, którego nigdy więcej nie zobaczymy”.

Mimo że passa Curry’ego została przerwana, nadal wysyłał wiadomość na swojej konferencji prasowej po meczu, kiedy przybył na podium w koszulce z napisem „Ayesha Curry CAN Cook”. To była odpowiedź na bostoński lokal, który na tablicy za drzwiami napisał: „CURRY AYESHA NIE MOŻE GOTOWAĆ”.

To, czego Boston naprawdę nie chce oglądać w grze 6, to ponowne gotowanie curry przez szefa kuchni. Curry powiedział, że „pożar płonie” po piątym meczu.

„Oczywiście, że przeszkadza mi to jako strzelcowi” – ​​powiedział Curry. „Chcesz w ten sposób wpłynąć na grę. Ale na szczęście nie jest to jedyna rzecz, którą robisz na boisku.

„Oczywiście, zgodnie z wynikami toru, strzelam piłkę lepiej w następnym meczu. Nie mogę się doczekać tego odbicia”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.