Wśród ogromna ilość nowych informacji o Starfield od Prezentacja Xbox-Bethesdaprawdopodobnie najczęściej omawianym szczegółem było ogłoszenie Todda Howarda, że ​​nadchodząca gra RPG science-fiction będzie zawierać 1000 w pełni eksplorowanych planet. Howard powiedział teraz IGN więcej o podejściu gry do generowania proceduralnego, co oferuje i zapewnił nas, że gracze mogą je zignorować na rzecz ogromnej ilości w pełni ręcznie wykonanej zawartości, jeśli chcą.

W rozmowie z IGN Howard odniósł się do ogromnej reakcji na wiadomość o Starfieldmasowo eksplorowana przestrzeń: „Jesteśmy całkiem świadomi, że to rzucasz [information] pod koniec ludzie będą pytać „Co właśnie powiedziałeś?”, a potem będą mieli wiele pytań [about] jak to działa.”

Chociaż Howard mówi, że zespół zaoferuje w przyszłości dokładne zagłębienie się w to, jak ta treść została stworzona i jak to wygląda w akcji, zaoferował nam wgląd w myślenie wokół niej, skoncentrowane na jednej filozofii: „Staramy się powiedzieć tak, jak to tylko możliwe.”

„Robimy dużo proceduralnego generowania [in Starfield], ale pamiętam, że zawsze to robiliśmy – wyjaśnił Howard. – To duża część Skyrim, jeśli chodzi o zadania i kilka innych rzeczy, które robimy. Generujemy krajobraz za pomocą systemów proceduralnych, więc zawsze nad tym pracowaliśmy. [The Elder Scrolls 2: Daggerfall is] jeden, na który często patrzymy pod kątem przebiegu gry. Pracowaliśmy nad technologią proceduralną i robiliśmy kilka prototypów, a Starfield naprawdę zaczęło dochodzić do wniosku, ponieważ uważamy, że możemy to zrobić.

Chociaż nie wdawał się w szczegóły, Howard podkreślił, że proceduralne pokolenie Starfielda jest wystarczająco solidne, aby poradzić sobie z samą skalą różnorodności wymaganą do zbudowania planet o wartości 100 układów słonecznych:

„Więc zaczyna się od: Czy możesz to zrobić wizualnie? Wiesz, planeta. I sama planeta, jeśli myślisz o tym w koncepcji gry, tylko jedna planeta jest nieskończenie duża, jeśli masz zamiar to zrobić to w jakiś realistyczny sposób. Kiedy więc masz do czynienia z taką skalą i systemami proceduralnymi, różnica między, powiedzmy, jedną planetą, która ma jakąś odmianę, a setką planet lub tysiącem planet, to w rzeczywistości nie jest to duży skok, jeśli ma to sens – gdy już masz dobre systemy, które do tego działają.”

„Jeśli ludzie chcą robić to, do czego są przyzwyczajeni w naszych grach, podążać za głównym zadaniem i wykonywać zadania, zobaczysz, czego od nas oczekujesz”.


Howard wydaje się jednak szczególnie jasny, że istnieje „złota ścieżka” (lub może „złota autostrada” może być bardziej odpowiednia) przez Starfield, która reprezentuje w pełni, ręcznie robionych fanów RPG Bethesdy, których mogliby oczekiwać, i podkreśla, że ​​zespół ma stworzył więcej ręcznie robionych treści niż kiedykolwiek wcześniej, osadzonych w gigantycznej proceduralnej galaktyce:

„Powinienem również dodać, że w tej grze wykonaliśmy więcej prac ręcznych, pod względem treści, niż w jakiejkolwiek innej grze, którą zrobiliśmy. [at] ponad 200 000 linijek dialogów, więc nadal wykonujemy wiele prac ręcznych, a jeśli ludzie chcą po prostu robić to, do czego są przyzwyczajeni w naszych grach, wykonywać główne zadania i wykonywać wątki zadań, zobaczysz, co ‘ d rodzaj oczekiwania od nas. Ale masz też całą inną część: „No cóż, zamierzam po prostu wędrować po tej planecie, a to zapewni trochę rozgrywki, losową zawartość i tego typu rzeczy”. Trochę jak Daggerfall, jeśli się cofniesz.

Ponownie, filozofia tutaj polega na powiedzeniu graczowi „tak”, pozwalając mu na objazdy w obszary, których projektanci nigdy nie byliby w stanie wypełnić, i zapewniając coś do zrobienia, nawet jeśli nie jest to część głównej gry .

„Uważamy też, abyś wiedział, że właśnie to [that procedural content] jest. Więc jeśli spojrzysz na kosmos, wiesz, że w kosmosie jest wiele kul lodu, więc jednym z naszych głównych rozważań na temat projektowania tej gry było: „Co jest fajnego w kuli lodowej?”. I czasami jest OK, jeśli kule lodu nie są – tak właśnie jest. Wolimy je mieć i powiedzieć tak: „Hej, możesz na tym wylądować”. Oto zasoby, możesz je zbadać, a potem możesz wylądować, spędzić tam dziesięć minut i pomyśleć: „OK, teraz odejdę i wrócę na inną planetę, która ma na sobie całą inną zawartość, i zamierzam śledzić ten wątek zadań.

„Więc jesteśmy dość ostrożni, mówiąc:„ Tu jest zabawa, oto tego rodzaju treść ”, ale nadal mówimy tak graczowi i „Chcesz wylądować na tej dziwnej planecie, sprawdź to i zbuduj przyczółek i żyj tam swoim życiem i oglądaj zachód słońca, bo podoba ci się widok tamtejszych księżyców? Kochamy te rzeczy ”.

„Chcesz wylądować na tej dziwnej planecie, przeżyć tam swoje życie i oglądać zachód słońca, ponieważ podoba ci się widok księżyców tam?


Starfield będzie przybyć na Xbox i PC w 2023 roku, i pierwsza odsłona rozgrywki popisał się walką, wprowadzona personalizacja, a nawet napomknął o wizyta na Ziemi i naszym Układzie Słonecznym. O wiele więcej dowiemy się na kilka miesięcy przed premierą, ale gra już brzmi niesamowicie.

Joe Skrebels jest redaktorem wykonawczym News w IGN. Podążać za nim Świergot. Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.