DJI znacznie rozszerzyło swoją ofertę gimbali o RS3 oraz RS3 Pro modele przeznaczone do kamer bezlusterkowych i kinowych. Wprowadziła również kilka innych interesujących produktów kinowych wywodzących się z innowacyjnego Ronina 4D gimbal kamery, w tym system ustawiania ostrości LiDAR i „DJI Transmission” do zdalnego monitorowania i sterowania kompatybilnymi gimbalami. Wreszcie ogłosił, że dołączył do pełnoklatkowego sojuszu Panasonic i Leica L-Mount i ujawnił rekompensatę za usuwanie ProRes RAW z Ronina 4D.

Flagowym głównym gimbalem DJI jest teraz DJI RS3. Kluczowa nowa funkcja w ciągu RSC 2 to automatyczny system blokujący, który zwalnia i rozkłada gimbala, gdy jest włączony, a następnie składa się i blokuje, gdy jest wyłączony. Pozwala to uniknąć zwykłego tańca ręcznego stabilizacji kamery podczas wyłączania gimbala, a następnie ręcznego blokowania trzech oddzielnych osi.

Stabilizator kamery bezlusterkowej RS3 firmy DJI odblokowuje się automatycznie i jest łatwiejszy do wyważenia

DJI

Naciśnięcie przycisku zasilania powoduje przejście w tryb uśpienia, „co sprawia, że ​​włączanie urządzenia, przechowywanie go i przemieszczanie jest znacznie szybsze” – zauważa DJI. Wykorzystuje również płytki szybkiego zwalniania do „pamięci pozycji”, więc teoretycznie wystarczy wyważyć aparat tylko raz.

Waży nieco poniżej 2,8 funta, ale może obsłużyć ładunek o wadze 6,6 funta, co wystarczy, aby obsłużyć większość popularnych aparatów bezlusterkowych. Algorytm stabilizacji trzeciej generacji oferuje 20-procentową poprawę w stosunku do RSC 2, dzięki czemu łatwiej jest fotografować pod niskim kątem, biegać lub filmować z poruszającego się pojazdu. W przypadku dłuższych obiektywów do 100 mm SuperSmooth zapewnia dodatkową stabilizację elektroniczną.

Stabilizator kamery bezlusterkowej RS3 firmy DJI odblokowuje się automatycznie i jest łatwiejszy do wyważenia

DJI

Posiada przycisk migawki Bluetooth, który obsługuje automatyczne połączenie bez konieczności używania kabla sterującego kamerą, a także 1,8-calowy kolorowy wyświetlacz OLED o 80 procent większej powierzchni niż RSC 2. Ten ekran umożliwia w większości przypadków pełną konfigurację gimbala. scenariusze bez podłączania aplikacji mobilnej, a przeprojektowany interfejs użytkownika i układ sterowania ułatwiają obsługę. Częścią tego jest nowy fizyczny przełącznik trybu gimbala, który pozwala natychmiast wybrać tryby pan follow, pan and tilt follow oraz tryby FPV.

Wreszcie, nowy uchwyt baterii zapewnia do 12 godzin pracy na baterii i można go łatwo wymienić za pomocą systemu szybkiego zwalniania. Obsługuje szybkie ładowanie PD przy 18 watach i może być ładowany niezależnie lub podczas użytkowania w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy. Gimbal DJI RS3 jest już dostępny u autoryzowanych sprzedawców i na Sklep DJI wyceniony na 550 USD za samodzielny gimbal i 720 USD za DJI RS3 Combo, który dodaje uchwyt teczki, silnik ostrości, drugi kabel sterujący i futerał do przenoszenia.

Gimbal DJI RS3 Pro

DJI

Następna w kolejce jest RS3 Pro, kolejna technologia Force de force tour od DJI. Jest zbudowany z włókna węglowego, więc waży zaledwie 3,3 funta, ale może obsłużyć do 10 funtów ładunku – wystarczająco dla profesjonalnych kamer kinowych, takich jak Sony FX6, Canon C70 i RED Komodo. Podobnie jak RS3, ma również nowy zautomatyzowany system blokady osi, przycisk migawki Bluetooth, 1,8-calowy ekran dotykowy OLED i przełącznik trybu gimbala.

RS3 Pro zapożycza kluczową funkcję z Ronina 4D, opcjonalnego dalmierza DJI LiDAR. Projektuje 43 200 punktów zasięgu w obszarze wewnętrznym o długości 46 stóp i zasila silnik ogniskowania nowej generacji z dodatkowym momentem obrotowym i jednoetapowym montażem. Według DJI pozwala to na „autofokus w obiektywach ręcznych bez konieczności powtarzania kalibracji”.

DJI RS3 Pro

DJI

Dalmierz LiDAR ma ten sam układ, co w Ronin 4D i wbudowaną kamerę 30 mm, co zapewnia podobne możliwości ustawiania ostrości i śledzenia gimbala ActiveTrack Pro. To pozwoli profesjonalnym kamerom zachować stabilne, wyraźne ujęcia w „jeszcze bardziej dynamicznych scenariuszach”, mówi DJI. RS3 Pro jest Już dostępny od 870 USD lub 1100 USD w zestawie z przedłużoną płytą szybkiego zwalniania, uchwytem na telefon, silnikiem ostrości i zestawem, nadajnikiem obrazu Ronin i nie tylko. Dalmierz LiDAR będzie sprzedawany osobno w cenie 660 USD.

DJI ogłosił również, że sprzedaje Transmisja DJI pilot/monitor widziany z Roninem 4D jako osobne urządzenie. Wykorzystuje technologię O3 DJI stosowaną w dronach, takich jak Mavic 3, przesyłając wideo w rozdzielczości 1080p / 60 fps w zakresie gruntu do 20 000 stóp z bardzo niskimi opóźnieniami od końca do końca. Monitorowanie odbywa się za pomocą 7-calowego, 1500-nitowego monitora zdalnego o wysokiej jasności.

Transmisja DJI

DJI

Dzięki kompatybilnym urządzeniom, takim jak RS3 Pro, możesz nie tylko monitorować i nagrywać wyjście wideo, ale także sterować gimbalem, nagrywać kamerą i nie tylko, używając DJI Master Wheel i Force Pro. Dodaje również pasmo DFS, które pozwala na do 23 kanałów, pozwalając dużym załogom pracować jednocześnie z dziesięcioma lub więcej nadajnikami. Transmisja DJI pojawi się we wrześniu za 2500 USD lub możesz kupić monitor o wysokiej jasności osobno za 1700 USD.

Wreszcie, DJI ogłosiło, że jest teraz członkiem L-Mount Alliance i współpracuje z Leica nad jednostką Zenmuse X9 L-Mount, która jest kompatybilna z obiektywami Leica, Panasonic i Sigma L-Mount. I dla wszystkich kupujących Ronin 4D rozczarowanych usuwanie obsługi Apple ProRes RAW, DJI ogłosiło, że będzie obsługiwać Apple ProRes 4444 XQ, najwyższej jakości kodek ProRes, skrót od ProRes RAW.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.