Jeśli jesteś górnikiem kryptowalut z siedzibą w Nowym Jorku, być może nadszedł czas, aby spakować się do sklepu. Senat Nowego Jorku uchwalił ustawę zakazującą kopania kryptowalut w stanie, gdy do ich działania wykorzystywane są źródła energii oparte na węglu. Oto bliższe spojrzenie na to, co się dzieje i co społeczność kryptowalut musi wiedzieć.

Kluczowe dania na wynos

  • Stan Nowy Jork rozważa prawo, które zakazywałoby kopania kryptowalut w stanie, jeśli nie byłoby zasilane przez odnawialne źródło energii.
  • Ustawa, uchwalona już w Senacie Nowego Jorku, może znacząco wpłynąć na zdolność wydobycia kryptowalut, ceny i opłaty.
  • Wydobywanie kryptowalut może być energochłonne i z różnych powodów zostało zakazane w innych jurysdykcjach.

Co to jest kopanie kryptowalut?

Kopanie kryptowalut to cyfrowy proces śledzenia i przetwarzania nowych transakcji kryptowalutowych. Bitcoin i podobne waluty często polegają dowód pracy (PoW), gdzie komputery znane jako górnicy konkurują ze sobą w celu przetworzenia kolejnej grupy transakcji, zwanej blokiem.

Ta konkurencja wymaga intensywnych obliczeń komputerowych, które zużywają dużo energii elektrycznej. Dla porównania sam Bitcoin zużywa więcej energii niż wiele krajów.

Inne kryptowaluty niekoniecznie opierają się na tym samym energochłonnym oprogramowaniu blockchain. Lawina, Solana i Polkadot są konkurencyjne sieci kryptowalut polegając na dowód stawki (PoS) metody, które wymagają znacznie mniej energii elektrycznej.

Waluty, które opierają się na PoW, są szkodliwe dla środowiska, gdy są podłączone do węgla, gazu ziemnego i innych elektrowni opartych na spalaniu paliw węglowych. W tym miejscu stan Nowy Jork chce wkroczyć i wymagać zmiany dla górników w swojej jurysdykcji.

Nowe moratorium na wydobycie kryptowalut w Nowym Jorku

Kopanie kryptowalut może się zdarzyć na komputerze osobistym w domu, w tradycyjnym komputerowym centrum danych lub w specjalnie wybudowanym obiekcie. Ze względu na potencjalną opłacalność wydobycia bitcoinów, niektórzy górnicy posunęli się tak daleko, że kupują i reaktywują stare elektrownie, aby zasilać swoje wydobycie bitcoinów bez płacenia standardu stawki za energię elektryczną.

Co się dzieje z Crypto Miners w Nowym Jorku?

Nowy Jork nie jest pierwszym miejscem, w którym dyskutuje się o zakazie kopania kryptowalut. W rzeczywistości cały kraj Chiny skutecznie zakazały kopania kryptowalut w szerokim referendum, które miało duży wpływ na rynki kryptowalut. Z biegiem czasu rynki ustabilizowały się, ponieważ górnicy w innych lokalizacjach zajęli się luzem.

To samo prawdopodobnie stanie się w Nowym Jorku, jeśli ustawa ta stanie się prawem. Wydobywanie kryptowalut nie stanie się całkowicie nielegalne, jak miało to miejsce w Chinach na mocy tego prawa. Ale duży operacje górnicze może chcieć przenieść się poza granice Nowego Jorku do korzystniejszej lokalizacji.

Osoby prowadzące w domu platformy do kopania kryptowalut mogą być mniej narażone na trafienie na celownik organów ścigania, ale kontynuowanie kopania przy użyciu tradycyjnych źródeł energii może postawić niektórych górników po złej stronie prawa. Aby uniknąć ścigania, górnicy powinni znaleźć sposób na przestrzeganie prawa, jeśli zostanie ono uchwalone lub zaprzestanie wydobycia w stanie.

Jak działa kopanie kryptowalut?

Kopanie kryptowalut to proces rozproszony gdzie komputery pracują nad przetwarzaniem nowych transakcji i przechowywaniem kopii wszystkich przeszłych transakcji do weryfikacji. Rozproszona księga stanowi zaufane źródło informacji dla wszystkich globalnych użytkowników. Gdy górnik pomyślnie przetworzy transakcję, jego właściciel otrzymuje opłatę, czasami nazywaną gazem, a także może zarobić nowo wybitą walutę.

Jaka jest różnica między PoW a PoS?

W dowód pracy (PoW), prawdopodobieństwo wydobycia bloku zależy od ilości pracy obliczeniowej wykonanej przez górnika. Będąc w dowodzie stawki (PoS), walidacja nowego bloku jest określana na podstawie liczby posiadanych monet.

Czy rządy mogą zakazać kryptowaluty?

Chociaż jest mało prawdopodobne, że jakikolwiek stanowy lub federalny organ rządowy całkowicie zabroni kryptowalutom, istnieje ryzyko przyszłych przepisów, które mogą jeszcze bardziej ograniczyć wydobycie kryptowalut lub postawić inne bariery dla branży kryptowalut. Podobnie jak banki i brokerzy inwestycyjni na Wall Street, przepisy mogą się zmieniać i ewoluować. Podczas gdy Nowy Jork jest często liderem w zakresie regulacji finansowych, entuzjaści kryptowalut nie powinni być zszokowani, widząc nowe przepisy dotyczące kryptowalut w przyszłości.

Dolna linia

Chociaż ograniczenia dotyczące kopania kryptowalut nie są idealne dla społeczności kryptograficznej, ta regulacja jest wygrana dla zwolenników ochrony środowiska w Nowym Jorku. Jeśli ustawa zostanie uchwalona, ​​istnieje duża szansa, że ​​niektórzy górnicy przeniosą się do zrównoważone źródła energiiniektóre wyprowadzą się poza stan, a niektóre zostaną zamknięte na dobre.

Ze względu na rozproszony charakter kryptowaluty cały ekosystem nie jest zagrożony i powinien odczuć jedynie łagodne skutki, jeśli prawo zostanie uchwalone. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie powinno to wykoleić branży kryptowalut poza chwilowym spadkiem na radarze.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.