SEATTLE – Chociaż Aniołowie od kilku tygodni pogrążają się w spadku, trudno obarczać ich winą Shohei Ohtani.

Dwukierunkowy gwiazdor to ten, który przerwał 14-meczową passę klubu z imponującym rzutem i trzykrotnym zdobywcą bramki przeciwko Red Sox 9 czerwca, a także położył kres kolejnemu poślizgowi dla Aniołów w czwartek. Rzucił sześć rund bez bramek i przedłużył swoją passę trafień do 11 gier, stawiając 2 na 4 na płycie, podczas gdy inny supergwiazda Mike Pstrąg zdobądź parę dwubiegowych home runów, aby podnieść Anioły do ​​zwycięstwa 4-1 nad Mariners w T-Mobile Park.

Pomogło to Aniołom przegrać serię trzech przegranych, ponieważ weszli do gry z porażką 18 z 20 i oznaczało to pierwsze zwycięstwo na drodze od 15 maja, przerywając serię przegranych 11 meczów.

Było to jeszcze bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że Ohtani był w składzie na czwartkowy mecz przeciwko Dodgersom, kiedy zakończył bez trafienia Tylera Andersona trójką i jednym odpadem w dziewiątym inningu. Ohtani poleciał z drużyną po meczu, a ze względu na pewne problemy z podróżą po opuszczeniu LAX, Anioły przybyli do hotelu drużyny w Seattle dopiero około 4 rano

„To, co robi Shohei, jest niesamowite” – powiedział tymczasowy menedżer Angels, Phil Nevin. „Weszliśmy około 4, 4:30, ao tej porze ostatniej nocy krążył po bazach potrójnie. Tak więc, żeby wyszedł i zrobił to, co zrobił dziś wieczorem, jest niesamowity ”.

Pomogło to, że Trout popełnił bójkę klubu. Zadręczał marynarzy, ponieważ w swojej karierze pokonał 49 osób korzystających z domów, w tym 30 w T-Mobile Park. Zajmuje drugie miejsce w karierze goszczących w karierze przeciwko Seattle, ustępując jedynie 52. Rafaelowi Palmeiro, podczas gdy jego 30 osób korzystających z gola w T-Mobile Park to rekord przeciwnika. Ale Trout powiedział, że poza tym, że podoba mu się tło na boisku, nie jest pewien, dlaczego odniósł tak wielki sukces w Seattle.

„Nie wiem, dużo tu gramy i dobrze widzę piłkę, ale nie mogę ci powiedzieć jednej konkretnej rzeczy” – powiedział Trout. „Ale dobrze jest zdobyć „W”. Wczoraj dotarliśmy późno, więc oglądanie, jak Shohei robi swoje, a bullpen zamyka drzwi, to była dobra wygrana. Tak jak powiedziałem, nic [Ohtani] już mnie zaskakuje.”

Pomimo późnego przybycia, Ohtani nie wykazywał żadnych oznak zmęczenia, ponieważ panujący MVP amerykańskiej ligi rozbił trzy trafienia i dwa spacery, jednocześnie wybijając sześć. Poprawił się do 5-4 z 3,28 ERA i 76 strajkami w 60 1/3 inningów w 11 startach w tym roku.

Jego prędkość była znacznie niższa od średniej z sezonu, ale wciąż dotknął 99 mil na godzinę i był skuteczny, ponieważ miał działający slider. Ohtani rzucił swoim sliderem 38 razy i zarejestrował nim pięć wymachów i chybień, podczas gdy swoją szybką piłkę rzucił tylko 32 razy. Wydawał się mieć lepszą kontrolę nad swoimi boiskami offspeed niż jego fastball i tylko 55 z jego 93 wyciągów padło na uderzenia.

„Idealnie, wolałbym, aby liczba rzutów była niska, szczególnie na początku meczu, ale w większości czułem się komfortowo ze wszystkimi moimi rzeczami” – powiedział Ohtani przez tłumacza Ippei Mizuharę. „Życzę mojego [fastball command] było trochę lepiej, ale nadal byłem w stanie zdobyć faul piłki, kiedy zostawiłem je na talerzu, więc w tym sensie czułem się z tym całkiem dobrze ”.

Ohtani nie wpadł jednak w żadne kłopoty, ponieważ Mariners mieli tylko jednego gola, który strzelił gola, a do tego doszło z dwoma autami w pierwszym inningu. Poprowadził Jesse’go Winkera i pozwolił na singiel Eugenio Suárezowi przed odkorkowaniem dzikiego boiska, ale zmusił Cala Raleigha do startu jako pierwszego, aby zakończyć ramkę.

Zakończył swój występ strajkiem Raleigha i wbił pięść w rękawicę, opuszczając kopiec w szóstym. Biorąc pod uwagę jego obciążenie pracą i wyzwania związane z podróżą, Anioły były ostrożne z Ohtanim i zabrały go po 93 wyciągach.

„Prawdopodobnie mógł wyjść na siódme w normalnych okolicznościach” – powiedział Nevin. „Ale moi ludzie byli tam świeżo. Pomyślałem, że dobrze było go tam wystawić w wieku 93 lat. Nie zamierzałem pozwolić mu przekroczyć 100. ”

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.