Tegoroczne WWDC w ogłoszeniach pojawiło się sporo aplikacji Sherlocked – potoczny termin oznaczający Apple ogłaszający nowe wbudowane funkcje, które replikują te, które wcześniej były dostępne w aplikacjach innych firm.

Co najmniej jeden programista walczy jednak o to, ogłaszając nowe funkcje, które, jak ma nadzieję, umożliwią jego własnej aplikacji pozostanie aktualna pomimo włączenia przez Apple jej podstawowej funkcjonalności do macOS Ventura i iOS 16…

Tło

Jeśli nie znasz terminu „Sherlocking”, oto krótkie podsumowanie.

Poprzednik Apple’a funkcji wyszukiwania Spotlight w macOS był znany jako Sherlock. Spowodowałoby to przeszukanie komputera Mac, a także zawierało niewielką ilość możliwości wyszukiwania w Internecie.

Deweloper Dan Wood (posługujący się nazwą firmy Karelia) opracował aplikację o nazwie Watson, która ma uzupełnić Sherlocka, znacznie rozszerzając stronę wyszukiwania w Internecie. Była to bardzo popularna i odnosząca sukcesy aplikacja — aż do systemu Mac OS X 10.2, kiedy Apple włączył wszystko, co Watson zrobił bezpośrednio w Sherlocku. W tym momencie nie było już powodu, aby ktokolwiek kupował Watsona. Aplikacja została Sherlocked.

Wood poskarżył się Apple i Steve Jobs faktycznie do niego zadzwonił.

„Oto, jak to widzę”, powiedział Jobs – luźno parafrazuję. „Znasz te drezyny, małe maszyny, na których ludzie stoją i pompują je, by poruszać się po torach kolejowych? To Karelia. Apple to pociąg parowy, do którego należą tory”. Więc w zasadzie przesłanie brzmiało: zejdź z drogi, dzieciaku; to jest nasz rynek.

Aplikacje Sherlocked na WWDC 2022

TechCrunch zrobił przegląd aplikacji Apple Sherlocked podczas tegorocznych zapowiedzi WWDC, zaczynając od Kamuflaż.

Kamuflaż

Nowa funkcja ciągłości firmy Apple pozwoli Ci używać iPhone’a jako kamery internetowej, co było głównym motywem Camo. Producent iPhone’a współpracuje z firmą Belkin, aby jeszcze w tym roku wypuścić specjalny uchwyt, który utrzyma iPhone’a na ekranie MacBooka. Ponadto wyda interfejs API dla funkcji Camera Continuity, dzięki czemu inne aplikacje będą mogły z łatwością skorzystać z tej funkcji.

Więcej na ten temat poniżej.

Klarna, Clearplay i inne aplikacje BNPL

Sugeruje to Ivan Mehta ze strony Apple zapłać później sherlock zablokował całą masę aplikacji Kup teraz, zapłać później (BNPL). To z pewnością osłabiło ten rynek, ale Apple oferuje kredyt w wysokości 1000 USD na okres do sześciu tygodni, w porównaniu z innymi usługami BNPL, które oferują do 10 000 USD na okres do dwóch lat.

Usuń.bg

Aplikacja Remove.bg umożliwia łatwe wycinanie osoby, zwierzaka, samochodu lub wielu innych obiektów fotograficznych, automatycznie usuwając tło. Jest to zadanie, które można wykonać w aplikacjach do edycji zdjęć, ale często jest to umiejętny i czasochłonny proces. Remove.bg uczynił to działaniem jednym kliknięciem.

Apple uczyniło to teraz natywną funkcją w aplikacji Zdjęcia na iOS 16.

MyTherapy i Pillbox

Są to dwie popularne aplikacje zaprojektowane, aby pomóc ludziom pamiętać o przyjmowaniu leków. Ta funkcja została ponownie włączona do iOS 16.

FigJam i wiele innych

Freeform to nowa aplikacja firmy Apple do współpracy, która pozwala Tobie i Twoim kolegom z zespołu pracować razem na cyfrowej tablicy. Możesz dodawać własne notatki, dołączać zdjęcia, rysować gryzmoły, a nawet FaceTime kogoś bezpośrednio z aplikacji. Będzie dostępny jeszcze w tym roku na iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura.

Ogłoszenie Apple pojawia się kilka miesięcy po wydaniu przez Figma własnego narzędzia do współpracy Aplikacja FigJam na iPada w marcu. Inne aplikacje, takie jak Dobre Uwagi oraz Wyjaśnij wszystko mają również podobne cechy.

Oura i Whoop

Do tej pory usługi takie jak Oura i Whoop – obie opierały się na dodatkowym sprzęcie, takim jak pierścionek lub opaska na rękę – świadczone [more] szczegółowa analiza snu [than Apple’s built-in sleep tracking].

W systemach iOS 16 i WatchOS 9 uzyskasz lepsze statystyki dotyczące snu, w tym czas trwania różnych faz snu, takich jak REM, sen podstawowy lub głęboki, oraz tętno podczas snu.

Camo walczy z nowymi funkcjami

Camo było zdecydowanie główną aplikacją Sherlocked, ale programista Reincubate ma ogłoszony Mamy nadzieję, że nowe funkcje nakładek graficznych przekonają profesjonalnych użytkowników do trzymania się własnej aplikacji.

Reincubate, twórcy Camo, ogłosili dzisiaj wydanie Camo 1.7 z głęboką funkcjonalnością nakładek. Wyróżniającymi się funkcjami są edytor nakładek typu „przeciągnij i upuść”, galeria edytowalnych szablonów, narzędzie podglądu i skróty klawiszowe do szybkiego przełączania między nakładkami.

Te nowe funkcje nakładek zapewniają profesjonalistom, streamerom, nauczycielom i producentom jeszcze więcej sposobów na poprawę wyglądu w rozmowach wideo, prezentacjach, nagraniach i transmisjach strumieniowych.

Camo Studio 1.7 dla systemu macOS zapewnia supermoce wideo, umożliwiając użytkownikom:

  • Skorzystaj z 17 gotowych szablonów, obejmujących szereg różnych wizytówek, tagów kanałów społecznościowych i nakładek prezentacji na pasku bocznym

  • Edytuj szablony lub zacznij od zera, dołączając imię i nazwisko, stanowisko, zaimki i kanały firmowe lub społecznościowe z edytowalnym tekstem, obrazem i polami kształtu

  • Edytuj bezpośrednio z Camo bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania do projektowania

  • Przeciągnij i upuść elementy, aby dostosować idealne nakładki

  • Przełączaj się między wieloma nakładkami za pomocą skrótów klawiaturowych w aparacie

  • Użyj Galerii nakładek Camo, aby wyświetlić podgląd, wybrać, uporządkować i kategoryzować nakładki

  • Importuj, eksportuj i udostępniaj nakładki w społeczności Camo

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.