TUALATIN – Jeśli w projekcie NBA 2022 jest jedna perspektywa, która najlepiej pasuje do etykiety „boom or bust”, może to być strażnik Shaedon Sharpe.

Sharpe, który uczęszczał, ale nie grał w Kentucky w zeszłym sezonie, jest wysportowanym cudem, który wyglądał na rolę w liceum i na torze AAU, ale nie ma kolegialnego wideo z gry, aby poprzeć ideę, że jest gotowy, aby skoczyć do NBA.

Ale Sharpe jest kolejnym dowodem na to, że wielu potencjalnych kandydatów nie musi grać na studiach, aby przyciągnąć wzrok skautów NBA, nawet tych z drużynami, które mają wysokie typy w drafcie. Sharpe, oceniany jako Nie. 3 rekrutów w kraju przez 247sports w 2020 r. jest na radarze większości drużyn NBA z typami loterii w wersji roboczej z 23 czerwca.

Do tego stopnia, że ​​spośród 12 próbnych szkiców używanych przez NBA.com w swoim konsensusie próbnym raporcie tylko dwóch miało Sharpe’a dostępnego pod numerem. 7 kiedy Marynarki Portland Trail wybierze, podczas gdy sześciu usunęło go z planszy, wybierając Nie. 5.

Prawdopodobieństwo, że Sharpe, który 30 maja skończył 19 lat, mógł zostać złapany przez Blazers, jest na tyle silne, że przywieźli jego i pięciu innych kandydatów na trening w środę. Wśród uczestników był napastnik Baylora Jeremy Sochan, przewidywany typ loterii, który opuścił obiekt, zanim media zostały dopuszczone do wywiadów, oraz strażnik / napastnik z Arizony Dalen Terry, który miał być potencjalnym kandydatem w późnej rundzie pierwszej rundy.

Największą potrzebą Blazerów pozostaje moc naprzód. Ale oczekuje się, że najlepsi z tej grupy odejdą w pierwszej piątce, w tym Keegan Murray z Iowa. Czy Murray powinien spaść do Nie. 7, można się spodziewać, że Blazery zaatakują. To znaczy, jeśli nie handlują selekcją, co jest dużą możliwością biorąc pod uwagę, że talent weterana lepiej pasowałby do Damiana Lillarda, który w przyszłym miesiącu skończy 32 lata.

Jeśli Murray zniknął, Blazery zostaną przesiewane przez kilku strażników, małych napastników i dużych ludzi, którym brakuje ofensywnego ciosu. Jeśli Sharpe jest w tej grupie, Portland może mieć trudności z stawianiem oporu.

Biorąc pod uwagę jego brak doświadczenia poza szkołą średnią, Sharpe mógł zaoferować najmniej pod względem natychmiastowego wpływu jako nowicjusz. Ale może być największą przyszłą gwiazdą w grupie.

Są szanse, że gdyby Sharpe grał dla Kentucky lub wrócił w przyszłym sezonie z Wildcats, mógłby zagrać, aby być pewnym wyborem w pierwszej piątce.

Co oferuje Sharpe 6 stóp i 6 stóp? Śmieszny atletyzm (zgłoszony 49-calowy pionowo) i miękki sweter, który bez wysiłku wypuszcza. Grając w Nike Elite Youth Basketball League, Sharpe strzelił 36,4% w trójkach, zdobywając średnio 22,6 punktu, 5,8 zbiórki i 2,7 asysty na mecz. Nie spektakularne strzelanie, ale z drugiej strony miał zaledwie 17 lat, a udar wygląda na czysty.

Oczywiście wszystko to zostało powiedziane o wielu perspektywach na przestrzeni dziesięcioleci. Nic z tego nie oznacza, że ​​Sharpe zostanie gwiazdą. Ale ma szczególne cechy fizyczne, które posiada wiele gwiazd.

Problem z Sharpe’em, który nie gra w Kentucky, polega na tym, że trudniej jest zmierzyć jego konkurencyjność, wytrzymałość, wytrwałość i rozwój umiejętności bez oglądania go w akcji przeciwko graczom z college’u w dużych meczach.

Nie można tego powiedzieć o strażniku Arizony Bennedicta Mathurina, środkowym Memphis Jalenie Durenie, napastniku Duke’a AJ Griffinie czy Sochan, z których wszyscy pracowali dla Blazers.

Dlatego trudniej jest określić, czy Sharpe jest bliżej bycia następnym Jaylenem Brownem, czy kolejnym Joshem Jacksonem.

Gdyby Sharpe wylądował na Blazerach, byłaby nadzieja, że ​​zejdzie z ławki jako debiutant, aby zapewnić atletykę, długość i przynajmniej solidne strzelanie. W dalszej części drogi, po odejściu Lillarda na emeryturę, Sharpe i Anfernee Simons mogli stworzyć jedno z najbardziej sportowych kortów w NBA.

Sharpe powiedział, że czuje, że ma więcej do udowodnienia podczas treningów, ponieważ nie grał w Kentucky, co okazało się frustrujące.

Sharpe zapisał się w styczniu i ćwiczył z Kentucky, ale ostatecznie zdecydował się nie grać w meczach, ponieważ w maju skończy 19 lat i zakwalifikuje się do draftu.

Mimo to ubolewał, że przegapił rok rywalizacji na poziomie college’u. Ale ta rzeczywistość nie powstrzymała go przed skokiem do NBA. Wierzy, że jest gotowy na wyzwanie i nie zaszkodził swojemu zapasowi podczas treningów.

„Czuję, że robię dobrze przez cały ten proces” – powiedział Sharpe.

Powiedział też, że jest gotów zaspokoić wszelkie potrzeby, jakie może mieć dla niego zespół.

„Chcę iść do zespołu, w którym będę mógł rywalizować” – powiedział.

Wśród zespołów, które odwiedził Sharpe, są Oklahoma City (miejsce 2 i 12), Orlando (miejsce 1), Charlotte (miejsce 13 i 15) oraz San Antonio (miejsce 9, 20 i 25).

– Aaron Fentress | afentress@Oregonian.com | @Aaronjfentress (Świergot), @Aaronjfentress (Instagram), @Aaronfentress (Facebook).

Subskrybuj Oregonian / OregonLive biuletyny oraz podcasty aby otrzymywać najnowsze wiadomości i najważniejsze artykuły

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.