Sonic Frontiers będzie pierwszym nowym tytułem 3D Sonic od czasu Sonic Forces z 2017 roku. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich przedsięwzięć opartych na poziomach, Sonic Frontiers będzie pierwszym tytułem z serii, który będzie mógł pochwalić się rozległym i swobodnie eksplorowanym światem, który Sega nazywa „strefą otwartą”.

Dlaczego więc jest to Strefa otwarta, a nie otwarty świat? Reżyser Morio Kishimoto opowiedział o tym IGN. Kishimoto nazywa Otwartą Strefę „tajną bronią Sonic Frontiers”:

„Platformy oparte na poziomach często mają mapę świata. Nasza otwarta strefa to mapa świata, tylko my sprawiliśmy, że jest ona całkowicie grywalna ”- powiedział Kishimoto.

„Grywalna mapa świata, która zawiera elementy przypominające scenę, to coś, czego tak naprawdę nie robiono wcześniej, więc musieliśmy wymyślić nową nazwę. To, co często określa się jako świat w innych platformówkach opartych na poziomach, nazywa się strefą w grach Sonic, więc wzięliśmy to i połączyliśmy z Open, który odnosi się do pola, które można swobodnie eksplorować. A więc to właśnie oznacza Open Zone ”.

Kishimoto postrzega Open Zone jako ewolucję tradycyjnej mapy świata – oczywiście takiej, która została dostosowana do szybkiej rozgrywki Sonica.

„Super Mario Bros. 3 została wydana w Japonii w 1988 roku. Myślę, że była to pierwsza gra, w której wprowadzono mapę świata. Od tego czasu system jest używany przez niezliczoną liczbę platformówek, nawet do dziś. Prawdziwą ewolucją tej struktury jest to, co postrzegamy jako esencję pola Sonic Frontiers. Chcieliśmy zapewnić platformową platformę nowej generacji. Ale jak ewoluować platformówkę opartą na poziomach, taką jak Sonic, w nową strefę otwartą? O to właśnie chodzi w Sonic Frontiers ”- powiedział Kishimoto.

Zazwyczaj mapa świata w platformówce opartej na poziomach to obszar, z którego gracz przechodzi do różnych etapów. Jednak wychodząc z wyjaśnienia Kishimoto, Open Zone Sonic Frontiers to znacznie więcej niż tylko trójwymiarowy świat hubów, takich jak Super Mario 64 czy Sonic Adventure.

„Otwarta strefa odgrywa kluczową rolę w rozgrywce Sonic Frontiers, a poziomy gry istnieją jako elementy w tym obszarze. Od torów grindowych po obiekty platformowe, pętle i tak dalej, otwarta strefa jest wypełniona sportową akcją, którą kochamy w grach Sonic ”- wyjaśnił Kishimoto.

Ponieważ projekt Open Zone opierał się na koncepcji mapy świata, Kishimoto postrzega Sonic Frontiers jako rywala dla innych platformówki takich jak Mario, Kirby i Donkey Kong, a nie inne doświadczenia związane z swobodnej wędrówki. Ostatnie przedsięwzięcia Mario w 3D również były bardziej otwarte, a Super Mario Odyssey i Bowser’s Fury wydają się mieć podobieństwa z kierunkiem, jaki wydaje się podążać Sonic w koncepcji Open Zone Frontiers. Tym, co powinno odróżniać Sonic Frontiers od takich tytułów, jest jak zwykle czysta szybkość.

„W Strefie Otwartej szybka rozgrywka może prowadzić graczy w dowolnym kierunku, bez ograniczeń sceny lub pola” – powiedział Kishimoto.

„W poprzednich tytułach Sonic musieliśmy stopniowo utrudniać etapy, aby osiągnąć czas gry, który zadowoliłby graczy. To naturalne, że platformówki oparte na poziomach stają się coraz trudniejsze w miarę postępów. Jednak w przypadku gier Sonic problem zawsze polegał na tym, że wyższy poziom trudności może przeszkadzać w poczuciu szybkości gry. W Sonic Frontiers Open Zone oferuje już wiele treści, więc podnoszenie poziomu trudności w celu wydłużenia czasu gry nie było już konieczne. Od początku do końca byliśmy w stanie zachować poczucie szybkości dzięki idealnemu projektowi poziomów dla gry Sonic.

Idąc za komentarzami Kishimoto, sprzeczność między szybkością a platformą – równowaga, która zawsze stanowiła wyzwanie dla serii Sonic – mogła zostać rozwiązana dzięki nowej strukturze Open Zone. Kishimoto dodał, że zamiast zwiększenia trudności, Sonic Team znalazł nowe sposoby rzucania wyzwania graczowi, więc Sonic Frontiers nie będzie doświadczeniem, które gracze uznają za zbyt łatwe.

Strefa otwarta daje również miejsce na bardziej zróżnicowaną rozgrywkę. Sonic Frontiers zawiera bardziej rozbudowany system walki, a także łamigłówki rozsiane po całej Strefie Otwartej. Ten ostatni zaoferuje cichsze chwile, co jest rzadkością w grach Sonic.

„Niektóre łamigłówki są łamigłówkami, podczas gdy inne testują twoje techniki działania lub rozgrywają się jako minigry” – wyjaśnił Kishimoto. Kishimoto zapewnił nas, że głównym celem gry pozostaje ekscytujące poczucie szybkości Sonica, dlatego rozwiązywanie tych zagadek jest w większości opcjonalne. „Mając to na uwadze, uwzględniliśmy sposoby, dzięki którym gracze mogą wciągnąć się w łamigłówki, więc proszę, czekajcie na to” – dodał Kishimoto.

Wraz z wdrożeniem Open Zone, Sonic Frontiers może pochwalić się znacznie większą zawartością niż poprzednie gry Sonic. Kishimoto mówi, że ukończenie gry powinno zająć przeciętnemu graczowi od 20 do 30 godzin, podczas gdy osoby kończące mogą z łatwością poświęcić dwa razy więcej czasu, aby zobaczyć wszystko. Aby utrzymać motywację gracza przez całą podróż, Kishimoto i jego zespół postanowili wprowadzić progresję postaci, aby towarzyszyć dłuższemu czasowi gry.

Sonic Frontiers — pierwsze zrzuty ekranu IGN

„Chociaż może to być niezwykłe w przypadku platformówki opartej na poziomach, zdecydowaliśmy się wdrożyć drzewo umiejętności i możliwość podnoszenia poziomu Sonica” – powiedział Kishimoto.

Co ciekawe, samą prędkość Sonica można również zwiększyć. Podczas biegu prędkościomierz wskazuje, jak szybko działa Sonic i można go ulepszyć. Takie szczegóły zdają się wskazywać, że bez względu na to, jak bardzo Open Zone wstrząśnie formułą, główna koncepcja tego, co sprawia, że ​​gra Sonic nie zmieniła się ani trochę.

„W poprzednich tytułach fani Sonica cieszyli się atakami czasowymi na każdym etapie. Dla Sonic Frontiers bieganie na czas przez całą grę może być zabawnym wyzwaniem ”- powiedział Kishimoto z uśmiechem.

Sonic Frontiers zostanie wydany na Nintendo Switch, PS5, PS4, Xbox Series X/S i PC tej zimy. W międzyczasie możesz cieszyć się naszą ekskluzywne pierwsze spojrzenie na rozgrywkę Sonic Frontiers. Od większej ilości materiałów z rozgrywki po zapowiedzi i wywiady, IGN First przyniesie Ci mnóstwo ekskluzywnej zawartości Sonic Frontiers przez cały czerwiec, więc bądźcie czujni!

Esra Krabbe jest redaktorem w IGN Japan. Podążać za nim Świergot jeśli możesz nadążyć za jego prędkością.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.