Apple iPhone 12 Pro

Apple iPhone 12 Pro
Zdjęcie: Caitlyn McGarry / Gizmodo

Apple znów jest w centrum uwagi po grupie Senatorowie opublikował list w czwartek pytam ten Departament Handlu USA ustanowienie uniwersalnego standardu ładowania smartfonów.

Podpisany przez Sen. Ed Markey (D-MA), Sen.. Elizabeth Warren (D-MA) i Sen. Bernie Sanders (I-VT), dokument wzywa Departament Handlu do: wziąć po Unii Europejskiej wymyślając plan stworzenia wspólnego standardu ładowania. W przeciwieństwie do UE z mandatem USB-C, ci demokratyczni urzędnicy zasadniczo proszą o opracowanie strategii i pozostawienie Departamentowi Handlu osiedlenia się na jednym uniwersalnym porcie.

Argumenty polityka przypominają te wysuwane przez UE: że standard ładowania może ograniczyć e-śmieci, usunąć niepotrzebne koszty dla klientów oraz „przywrócić zdrowy rozsądek i pewność w procesie zakupu nowej elektroniki”. Politycy twierdzą, że wraz z korzyściami dla środowiska „planowane starzenie się” spowodowane ewolucją niezgodnych standardów ładowania jest kosztowne i frustrujące dla konsumentów.

List jest adresowany do sekretarz handlu Giny Raimondo, która jeszcze nie odpowiedziała.

„UE mądrze działała w interesie publicznym, przejmując potężne firmy technologiczne w tej kwestii konsumenckiej i środowiskowej” – napisali senatorowie. „Stany Zjednoczone powinny zrobić to samo. Zachęcamy do współpracy z urzędami i agencjami w Departamencie Handlu w celu opracowania kompleksowego planu, który będzie chronić zarówno konsumentów, jak i środowisko poprzez rozwiązanie problemu braku wspólnego standardu ładowania w USA”.

Podczas gdy branża w dużej mierze zdecydowała się na używanie USB-C (przy czym Apple jest dużym odstającym standardem) jako uniwersalnego standardu, ci amerykańscy senatorowie twierdzą, że przeciętny konsument posiada trzy ładowarki do telefonów komórkowych, a 40% właścicieli smartfonów twierdzi, że „nie może ładować swojego telefonu komórkowego”. telefon, ponieważ dostępne ładowarki były niekompatybilne.” Zgodnie z listem, kiedy kabel nie może naładować ich urządzeń, zostaje wyrzucony, co stanowi 53,6 miliona ton metrycznych e-odpadów wygenerowanych w samym 2017 roku.

Przeczytaj między wierszami tutaj i widzisz to Apple może wkrótce zostać poproszony o przejście z własnego złącza Lightning na USB-C. W obecnej sytuacji Apple jest jedyną dużą firmą technologiczną w USA, która nie zastosuj USB-C w swoich smartfonach, wybierając zamiast tego długoletni, opatentowany kabel, który zapewnia kompatybilność z MagSafe. Przepisy te prawdopodobnie miałyby zastosowanie do smartfonów, tabletów i głośników, ale jeśli zostaną rozszerzone, MacBooki Apple są jasne, ponieważ już ładują się przez USB-C.

Krytycy, w szczególności Apple, odwołali się do rozporządzenia UE, twierdząc, że może stłumić innowacyjność. Producent iPhone’a argumentuje, że przejście na zwykłą ładowarkę może wyrządzić więcej szkód niż pożytku, a wymuszenie przejścia z błyskawicy na USB-C spowoduje więcej e-odpadów niż je zredukuje. Apple zwrócił uwagę, że branża skonsultowała się już z dwoma standardami ładowania w wyniku dobrowolnej polityki wprowadzonej przez UE w 2019 roku.

The Szacunki UE że mandat USB-C może zaoszczędzić konsumentom 250 milionów euro rocznie i zmniejszyć ilość e-odpadów o 11 000 ton rocznie. Zapewnia producentom telefonów i konsumentom, że przepisy będą aktualizowane, aby nadążyć za postępującą technologią.

Obowiązek wspólnego standardu ładowania może być niczym więcej niż formalnością, jeśli plotki o tym, że Apple przenosi iPhone’a na USB-C, są prawdziwe. Wiarygodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo, twierdził na początku tego roku, że iPhone, który pojawi się w drugiej połowie 2023 r. – prawdopodobnie iPhone 15 – będzie porzuć złącze Lightning dla USB-C. Kolejny raport twierdzi testowanie w celu zastąpienia Lightning z USB-C już trwa.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.