Sabrina Ionescu dołączyła do ekskluzywnej grupy graczy WNBA z wieloma triple-doubles w niedzielę i zajęło jej to tylko trzy czwarte.

Ionescu obniżyła swoje dziesiąte odbicie, gdy zabrzmiał róg w trzeciej kwarcie, oprócz jej 14 punktów i 10 asyst w tym czasie. Stała się pierwszą, która to zrobiła w ciągu zaledwie 30 minut czasu gry, według WNBA.

Ionescu zakończył z 27 punktami, 13 zbiórkami i 12 asystami w New York Liberty’s 88-86 strata w domu do nieba w Chicago. Była 9 z 16 i 3 z 6 z zakresu 3 punktów.

Rzuty wolne Ionescu dały New Yorkowi (5-9) prowadzenie 86-85, przy 34,5 na zegarze. Liberty walczyło o odbicie w ostatniej połowie minuty, dając Sky (9-4) zdecydowanie zbyt wiele okazji. Courtney Vandersloot zdobyła zwycięski punkt za 3 z 0,9 sekundy na zegarze, aby panujący mistrzowie opuścić Barclays z wygraną.

„To powinno dać nam pewność, że wiemy, że tam jesteśmy, ale przegraliśmy” – powiedział główny trener Sandy Brondello. „Bądź głodny; to powinno cię wkurzyć. W pewnych sytuacjach musimy być lepsi. To też jest do bani, ponieważ Sab[rina] miał triple-double, ale kłuje, gdy nie wygrywasz ”.

The Liberty wygrali cztery z ostatnich pięciu, ale w ostatniej zwrotce przegrały z ośmioma punktami. Stefanie Dolson miała 12 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty. Crystal Dangerfield, grając na drugim 10-dniowym kontrakcie, zdobył 11 goli w strzelaniu 4 z 7 z dwoma przechwytami i asystą. Han Xu miał 10 punktów poza ławką.

Ionescu przyjeżdża po potrójną podwójną koronę WNBA

Strażnik z trzeciego roku stał się najmłodszym, jaki kiedykolwiek miał potrójne-podwójne, kiedy osiągnęła iMaj 2021. Jest teraz czwartym graczem w historii ligi z wieloma triple-doubles i ponownie najmłodszym, który to zrobił. Sheryl Swoopes umieściła swoją drugą pozycję w sezonie nr. 8.

Pozostali dwaj gracze byli na korcie w Chicago Sky blue w niedzielę. Vandersloot zabezpieczone co sekundę w play-off 2021 a Candace Parker została najstarszy w historii ligi z jednym kiedy dostała swoją drugą pod koniec ubiegłego miesiąca.

Jej suma punktów spadła o dwa do potrójnego podwójnego rekordu ustanowionego na 29 przez Lisę Leslie, przez całą oś czasu. Ma teraz dwie z trzech gier triple-double z sumą 20 punktów i więcej. I jak to często bywa w przypadku ostrej gwiazdy, żadna próba nie była zbyt głęboka, by podjąć ją w niedzielę.

Ionescu’s jest 13. grą triple-double w historii WNBA, ponieważ liczba ta stale rośnie w nowoczesnych, szybkich atakach z wyższymi wynikami. Ustanowiła rekord NCAA dla triple-doubles przez mężczyzn lub kobiety, kiedy przyniosła jej 13-te miejsce jako junior w Oregonie w 2018 roku. Pod koniec swojej uczelnianej kariery ustanowiła rekord na 26 lat.

Ionescu zapalił się w czerwcu

SEATTLE, WASZYNGTON - 27 maja: Sabrina Ionescu # 20 z New York Liberty patrzy na sztorm w Seattle podczas trzeciego kwartału w Climate Pledge Arena w dniu 27 maja 2022 r. w Seattle w stanie Waszyngton.  UWAGA DLA UŻYTKOWNIKA: Użytkownik wyraźnie przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że pobierając i lub korzystając z tego zdjęcia, Użytkownik wyraża zgodę na warunki umowy licencyjnej Getty Images (zdjęcie: Steph Chambers / Getty Images)

Sabrina Ionescu szybko zbliża się do rekordu WNBA w grze triple-double. (Zdjęcie: Steph Chambers / Getty Images)

24-letnia Ionescu była w tym miesiącu rozdarta. Była prawie idealna w meczu z Minnesota Lynx 7 czerwca i osiągnęłaby triple-double, gdyby zagrała jakąkolwiek czwartą kwartę. W 26 minut Ionescu osiągnął 26 punktów, osiem asyst i osiem zbiórek. Trafiła wszystkie cztery punkty za 3 i była ogólnie 10 z 11.

W pierwszych czterech meczach miesiąca notowała średnio 26 punktów, 5,5 zbiórki i pięć asyst na mecz, strzelając 57%. W swoim ostatnim spotkaniu z Gorączką zdobyła 13 punktów, siedem asyst i sześć zbiórek.

Liberty i trener pierwszego roku Sandy Brondello wygrali w pierwszym dniu sezonu, ale przegrali siedem zaraz potem, ponieważ kontuzje i nowe twarze wpłynęły na pierwszą trzecią część sezonu. Od tamtego czasu przeszli 4-2, przegrywając tylko z Minnesota Lynx o siódmą w zeszłym tygodniu, a teraz Sky.

Ionescu zajmuje 19. miejsce we wczesnych powrotach do głosowania All-Star, jak ogłosiła liga w tym tygodniu. Prowadzi wszystkich graczy Liberty z 5710 głosami fanów i jest jedynym graczem z Nowego Jorku w pierwszej trzydziestce.

Sky dotrzymuje kroku czołówce rankingów

The Sky dotrzymało tempa jako jedna z czterech najlepszych drużyn w tabeli dzięki zwycięstwu, gdy liga przekroczyła jedną trzecią w 36-osobowym sezonie.

Vandersloot i Emma Meesseman mieli podwójne dublety. Vandersloot zdobył 20 punktów, 10 asyst i 6 zbiórek. Miała 9 z 17 i wykonała dwie z trzech prób za 3 punkty. Meesseman miał 20 punktów, 11 zbiórek, pięć asyst, dwie przechwyty i dwa bloki. Miała 10 z 14 lat.

Allie Quigley miała 16 punktów i cztery asysty. Kahleah Copper miała 13 punktów i sześć zbiórek. Sky zniszczyło Liberty na deskach na plus-15 (41-26). Mieli pięć w ciągu 30 sekund po rzutach wolnych Ionescu w ostatniej minucie.

Las Vegas Aces kontynuuje ligę na 11-2, za nimi plasują się Connecticut Sun (10-4), Sky (9-4) i Washington Mystics (9-5). Dwie najlepsze drużyny nie mają już pożegnań w playoffach w nowej konfiguracji posezonowej, ale pierwsza czwórka będzie gospodarzem dwóch pierwszych meczów z serii do trzech zwycięstw.