Mniej więcej dwa miesiące temu, 11 kwietnia, gospodarka stablecoin była wyceniana na 190 miliardów dolarów i zbliżała się do przekroczenia wartości 200 miliardów dolarów. Jednak po opadnięciu Terra stablecoin, od tego czasu gospodarka tokenów fiat-pegged straciła na wartości 16,31 miliarda dolarów. Chociaż wartość ta została usunięta z rynku stablecoin, same stablecoiny reprezentowały w tym czasie 9,35% wartości netto całej gospodarki kryptograficznej w dolarach amerykańskich. 61 dni później ekonomia kryptowalut jest warta około 1,15 biliona dolarów, a gospodarka stablecoin stanowi 13,8% dzisiejszej sumy.

W ciągu 61 dni dominacja Stablecoin wzrosła z 9% do 13,8%

Po raz pierwszy w historii trzy stablecoiny były dziesięciu najlepszych walut cyfrowych pod względem wyceny rynkowej 36 dni temu, 6 maja 2022 r. W tym czasie była to linka (USDT), moneta usd (USDC) i terrausd (UST), ale to było przed implozją UST.

Chociaż terrausd zniknął, nadal są trzy stablecoiny w pierwszej dziesiątce, ponieważ binance usd (BUSD) jest siódmym co do wielkości aktywem kryptograficznym, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową. Dwa miesiące temu, 11 kwietnia, gospodarka stablecoin była o wartości 190 miliardów dolarów ale dziś wycena rynku stablecoin wynosi teraz 159 miliardów dolarów.

Rynek Stablecoin zbliża się do 15% wyceny rynkowej całej gospodarki kryptograficznej
6 maja, tuż przed odejściem UST od parytetu 1 dolara, tether, usd coin i terrausd znalazły się w pierwszej trójce stablecoinów w pierwszej dziesiątce monet o największej kapitalizacji rynkowej. Dzisiaj, po odejściu UST, BUSD wszedł do pierwszej dziesiątki rankingów.

W tym dniu w kwietniu cała krypto ekonomia była wyceniana na 2,03 biliona dolarów, a dziś jest warta z grubsza 1,15 biliona dolarów. Mimo, że upadek Terra z UST spowodował, że miliardy opuściły gospodarkę stablecoin, dominuje ona znacznie bardziej niż wtedy, gdy zbliżała się do 200 miliardów dolarów.

Rynek Stablecoin zbliża się do 15% wyceny rynkowej całej gospodarki kryptograficznej
11 kwietnia 2022 r. kapitalizacja rynkowa stablecoinów w wysokości 190 miliardów dolarów stanowiła 9,3% całej krypto-gospodarki 2,03 biliona dolarów. Dziś, przy 159 miliardach dolarów, gospodarka stablecoin jest obecnie 13,8% łącznej wartości 1,15 biliona dolarów.

Stablecoins również odpowiadają za cały wolumen handlu, a w momencie pisania tego tekstu tokeny fiat-pegged odnotowały 46,1 miliarda dolarów wolumenu obrotu, podczas gdy wszystkie połączone aktywa kryptograficzne przyniosły 71,6 miliarda dolarów. Dane pokazują, że 64,38% wszystkich dzisiejszych transakcji walutowych jest wymienianych na pary stablecoin.

Na przykład uwięź (USDT) transakcje stanowią 60,26% bitcoinów (BTC) globalny wolumen handlu, podczas gdy BUSD wynosi 10,05%. USDT i BUSD są BTCdwie najlepsze pary handlowe w momencie pisania tego tekstu, zgodnie ze wskaźnikami cryptocompare.com.

Uwięź (USDT) nadal jest królem stablecoinów z wyceną rynkową 72 miliardów dolarów, co stanowi ponad 6% całej gospodarki kryptowalut. Moneta USD (USDC) jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej o wartości 53,7 miliarda dolarów.

USDC dominuje dziś przez ponad 4% gospodarki kryptograficznej i łączy zarówno USDC, jak i USDT stanowią 76,92% całej dominacji stablecoin wynoszącej 13,40%. Tymczasem BUSD stanowi 1,58% całej gospodarki kryptograficznej. To pozostawia nieco ponad 1% gospodarki kryptograficznej, która wywodzi się ze stabilnych monet, takich jak DAI, FRAX, TUSD i USDP.

Tagi w tej historii

Altcoiny, Pary Bitcoin (BTC), BUSD, DAI, tokeny fiat-pegged, FRAX, MIM, Monety stabilne, Gospodarka Stabilcoin, pary stablecoin, Monety stabilne, Ziemia (UST), wielkość handlu, handlowy, bełkot, USDC, USDP, USDT

Co sądzisz o gospodarce stablecoin stanowiącej 13,8% całej gospodarki kryptograficznej? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalut od 2011 roku. Pasjonuje go Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 r. Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5000 artykułów o destrukcyjnych protokołach, które pojawiają się dzisiaj.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.