Decyzja pożyczkodawcy kryptowalut, Celsius Network, aby wstrzymać wszystkie wypłaty i przelewy dla klientów w miarę spadku kryptowalut, przyciąga uwagę administracji i prawodawców.

Myślenie w administracji Bidena jest takie, że przepisy, które zostały zaproponowane w celu uregulowania stablecoinów w raporcie Grupy Roboczej Przewodniczącego, mogą obejmować całą przestrzeń kryptograficzną, aby uniknąć uruchomień i zamykania platform, jak w przypadku Celsjusza.

„Ostatnie wydarzenia, Celsjusz i USterra, tylko wzmacniają potrzebę ram prawnych dla zasobów cyfrowych. Wydarzenia te wzmacniają argumenty za podjęciem działań i potrzebę złagodzenia ryzyka związanego z tymi aktywami” – powiedział urzędnik administracji.

Sieć Celsjusza wstrzymał umorzenia wszystkich klientów oraz transfery między kontami w wyniku „ekstremalnych warunków rynkowych” w niedzielę wieczorem, gdy wartość aktywów kryptograficznych gwałtownie spadła, powodując, że niektórzy kwestionują wypłacalność platformy. Token CEL firmy Celsius Network spadł o ponad 50%.

Kryptowaluty i amp;  Bitcoin na tle inwestycji w walutę USA z budynkiem Kapitolu Stanów Zjednoczonych.  Waluta cyfrowa jest używana do zweryfikowanych transakcji przy jednoczesnym utrzymywaniu cyfrowego zapisu w zdecentralizowanym systemie przy użyciu kryptografii, a nie przez scentralizowany organ.

Kryptowaluta i Bitcoin na tle inwestycji w walutę USA z budynkiem Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Waluta cyfrowa jest używana do zweryfikowanych transakcji przy jednoczesnym utrzymywaniu cyfrowego zapisu w zdecentralizowanym systemie przy użyciu kryptografii, a nie przez scentralizowany organ.

Kavita Gupta, założyciel funduszu na wczesnym etapie blockchain Delta BC Fund, powiedział, że Celsius jest klasycznym przykładem braku płynności.

„To problem z płynnością” – powiedział Gupta Yahoo Finance Live. Ludzie, którzy zainwestowali w Celsius, oczekując od 16% do 18% zwrotu, Celsius zawsze krzyczał, że bierze te pieniądze jako fundusz hedgingowy do zarządzania innymi aktywami – powiedział Gupta. [crypto] to było jak klasyczny problem bankowy. Po prostu więcej osób próbuje wyciągnąć pieniądze, niż ma płynność ”.

W raporcie PWG stwierdzono, że emitenci stablecoinów powinni mieć odpowiednie rezerwy, aby upewnić się, że mogą zarobić na umorzeniach. Ta sama zasada powinna obejmować giełdy, na których powinny istnieć odpowiednie rezerwy utrzymywane przez platformy, tak aby ludzie, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze, mogli je łatwo otrzymać i uniknąć ucieczek.

Aby pomóc zabezpieczyć się przed runami, propozycje PWG dotyczące stablecoinów mogą rozszerzyć się na cyfrowe giełdy aktywów. Podobnie jak w przypadku emitentów stablecoin, aktywa klientów powinny być oddzielone od platform transakcyjnych; portfele cyfrowe przechowywane na giełdach powinny podlegać federalnemu nadzorowi regulacyjnemu; wymiany powinny być ograniczone do wypożyczania cyfrowych aktywów klientów; powinny również spełniać wymogi dotyczące płynności i kapitału.

Młotek i urządzenia elektroniczne.  Regulacja łańcucha bloków.

Młotek i urządzenia elektroniczne. Regulacja łańcucha bloków.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie odpowiedziała natychmiast Yahoo Finance na komentarz. Przewodniczący SEC Gensler wielokrotnie zachęcał giełdy do zarejestrowania się w agencji, grożąc podjęciem działań egzekucyjnych, jeśli nie.

Tymczasem sen. Biuro Kirstin Gillibrand (D, NY) poinformowało, że projekt ustawy senatorskiej został przedstawiony wspólnie z senatorem. Cynthia Lummis (R, WY), aby uregulować kryptowalutę, pomogłaby zapobiec obecnym wstrząsom na rynkach kryptograficznych, wprowadzając giełdy kryptograficzne pod nadzór Komisji ds. Handlu Towarami Futures.

To wymagałoby od giełd utrzymywania znacznie wyższego kapitału – 20 milionów dolarów skorygowanego kapitału netto – w celu wsparcia ich działalności handlowej. Projekt ustawy gwarantowałby, że gdyby giełda lub pożyczkodawca miał trudności finansowe, klienci mieliby pewność, że odzyskają swoje aktywa.

Rachunek wymaga również 100% rezerwy, rodzaju aktywów i szczegółowych wymogów dotyczących ujawniania informacji dla wszystkich emitentów stablecoinów, aby zagwarantować, że posiadacze stablecoinów mogą w dowolnym momencie wymienić stablecoin w zamian za równoważną wartość w dolarach.

YF Plus

YF Plus

Jennifer Schonberger obejmuje kryptowaluty i zasady Yahoo Finance. Podążaj za nią na @Jenniferisms.

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInoraz Youtube.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.