Niewiele jest rzeczy, które mogłyby zmienić dyskusję o golfie od spraw Arabii Saudyjskiej, wyprawy rebeliantów i wynikającej z niej makabrycznej wojny domowej. A Rory McIlroy sukces na US Open jest jednak jednym z tematów, które wywołałyby nawet krótką zmianę tematu. Na razie w porządku.

Pierwszego dnia w Country Club były przebłyski błyskotliwości McIlroya i przebłyski frustracji McIlroya. Trzy poniżej par 67 wystarczyło, aby objąć prowadzenie w klubie, zanim popołudniowa fala wkroczyła na pole. Z tej grupy wyłonił się Kanadyjczyk Adam Hadwin, który zasiadł na szczycie tabeli liderów przy minus czwartej.

McIlroy rozbił bunkier w złości na 5 miejscu, po czym uratował par. Wyrzucił swój kij dziewiątego (jego 18.) po tym, jak przegapił green ze środka fairwaya. Nie było tam żadnego ratunku: zamykający straszak był jedyną aberracją McIlroya w rundzie.

„Niektóre z tych reakcji, które widziałeś dzisiaj, czy to uderzenie w piasek na piątkę, czy rzut klubowy na dziewiątkę, po prostu musisz być tak precyzyjny i tak dokładny na tym turnieju, że można porównać do innych, że każda drobnostka, która nie idzie dobrze, stawiasz się za piłką 8 ”- powiedział McIlroy. „Marginesy w tym turnieju są tak dobre i myślę, że możesz to zobaczyć w niektórych reakcjach”.

Piątego strzał McIlroya utknął w strasznym szorstkości obok bunkra. Musiał stanąć w pułapce z piaskiem, a jego strzał posuwał się zaledwie kilka metrów w kolejną. A jednak rezultatem była para czterech. McIlroy utrzymał swoją kartę czystą w równie imponującym stylu po tym, jak znalazł gęstą trawę na trzecim parze. Birdies przybyły na 16, 18, 7 i 8 miejsce.

„Czujesz, że masz rację w turnieju od początku tygodnia, co jest miłe”, powiedział czterokrotny główny zwycięzca. „Wchodzę w jutro z nastawieniem„ Trzymajmy to dalej ”, a nie gdzie jest linia cięcia lub cokolwiek. Jeśli nie zaczniesz dobrze, te myśli zaczną się wkradać – „OK, czego potrzebuję, aby po prostu być tutaj przez weekend?” Na dobry początek to z pewnością inny sposób myślenia. Po prostu muszę to kontynuować ”.

Irlandczyk z Północy był zirytowany tempem gry grupy prowadzącej, składającej się ze Scotta Stallingsa, Davisa Rileya i Victora Pereza. „Chłopaki z przodu grali tak wolno” – powiedział McIlroy. „Byli jak dziura lub dziura i pół za grupą przed nimi. Więc tak, to było trochę frustrujące ”. Warto było zobaczyć interakcje między stronami w szatni.

Każda konferencja prasowa McIlroya jest teraz pełna pytań dotyczących jego roli jako zagorzałym obrońcą PGA Tour w obliczu LIV Golfa i jego zagrożenia ucieczką. Pojawiły się już oznaki, że McIlroy czuje się trochę nieswojo z postawą na piedestale. „Minęło osiem lat, odkąd wygrałem specjalizację i chcę po prostu jeszcze raz dostać się w swoje ręce”, powiedział w odpowiedzi na pytanie, czy bycie moralnym kompasem w jego zawodowej dziedzinie zwiększyło jego pragnienie wygrania.

Phila Mickelsona, pokazanego na 3 dołku, nie było żadnych okrzyków, gdy zaczynał swoją rundę, ale oklaski zostały stłumione.
Phila Mickelsona, pokazanego na 3 dołku, nie było żadnych okrzyków, gdy zaczynał swoją rundę, ale oklaski zostały stłumione. Zdjęcie: Erik S Lesser / EPA

„Po prostu jestem sobą. Żyję swoim życiem. Robię to, co uważam za słuszne i staram się grać jak najlepiej w golfa. Nie poproszono mnie o umieszczenie tutaj. Nie próbowałem być w tej sytuacji. Po prostu jestem sobą ”.

David Lingmerth, Joel Dahmen, MJ Daffue i Callum Tarren dołączyli do McIlroya z trzema punktami poniżej par. Tarren, który w tym tygodniu zaczynał jako światowy numer 445, przyleciał do Massachusetts z Toronto w sobotę bez swoich klubów. „W moim locie było pięciu innych graczy” – powiedział Tarren. „Wszyscy mają kije golfowe. To jest drugi My otwarci Grałem i drugi raz bez kijów golfowych.

„Tym razem dostałem je trochę szybciej niż ostatnio. Dostałem je dopiero w środę w Pebble Beach kilka lat temu, więc to był koszmar. Na szczęście w Kanadzie był ktoś, kto pojechał na lotnisko i trochę kopnął obsługę lotniska, a przybyli w niedzielę o godzinie 14-tej. Nie było źle ”.

Jon Rahm, obrońca tytułu, otworzył mocno z 69. Adam Scott wyrównał ten wynik, podczas gdy Aaron Wise, który został roztrzaskany w głowę przez zabłąkaną jazdę podczas zeszłomiesięcznego US PGA Championship, po opublikowaniu może mieć miłe wspomnienia z tego majora. a 68. Jordan Spieth, który w środę zmagał się z żołądkiem, mógł wypaść nie lepiej niż 72.

Phil Mickelson, który był w czołówce wszystkiego, co LIV, nie otrzymał żadnych okrzyków na tee otwierającym. Oklaski były jednak przytłumione i krótkotrwałe; Mickelson oddał 78 strzałów w pierwszej rundzie.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.