Rory McIlroy ponownie zakwestionował sportową ważność buntownika LIV Golf Seriesdwa dni po zamachu na Grega Normana bezpośrednio po jego zwycięstwie w Canadian Open.

Pierwsze wydarzenie programu LIV, wspieranego finansowo przez Arabię ​​Saudyjską i kierowanej przez Normana, odbyło się w zeszłym tygodniu w Hertfordshire. Nagromadzenie do My otwarci, który rozpoczyna się w Brookline w czwartek, został zdominowany przez plotki o tym wielkim planie zakłóceń. McIlroy pozostaje zdecydowanym zwolennikiem istniejącego ekosystemu.

– To chmura, która w tej chwili wisi nad golfem, prawda? powiedział. „Jesteśmy na ważnych mistrzostwach i wszyscy chcą o tym rozmawiać, więc wszyscy o tym myślą.

„Te tłumy w niedzielę w Kanadzie, LIV nigdy tego nie doświadczy. To nigdy nie będzie miało tego sensu, nie wiem, co to za słowo… ale w zeszłym tygodniu oznaczał coś. To, co tam robią, tak naprawdę nic nie znaczy, poza po prostu zebraniem tony pieniędzy.

McIlroy następnie wskazał na „uczciwość konkurencyjną” pożegnania Justina Thomasa i Tony’ego Finau w Toronto. McIlroy był ostrożny, aby nie karać swoich kolegów profesjonalistów, w tym Phil Mickelson, którzy zostali zbanowani przez PGA Tour po zaakceptowaniu lukratywnych propozycji LIV, ale wyraźnie nie robi na nim wrażenia. „Mój tata powiedział mi dawno temu, kiedy już pościelisz łóżko, leżysz w nim, a oni pościelili swoje łóżko” – powiedział McIlroy. „To ich decyzja i muszą z tym żyć”.

Dustin Johnson i Bryson DeChambeau zobowiązali się do lojalności Wycieczka PGA na początku tego roku przed wykonaniem zwrotu o 180 stopni i podpisaniem kontraktu z LIV. McIlroy twierdził, że ucieczka wyglądała na „martwą w wodzie” w punkcie początkowej pozycji. „Wziąłem wiele oświadczeń graczy za dobrą monetę” – powiedział. „Wydaje mi się, że właśnie to się pomyliłem.

Brooks Koepka
Brooks Koepka był powiązany z LIV Golf, ale powiedział, że jest „zmęczony rozmowami” na ten temat. Zdjęcie: Rob Carr / Getty Images

„Miałeś ludzi zaangażowanych w PGA Tour i to są oświadczenia, które zostały opublikowane. Ludzie do tego wracali, więc chyba wziąłem je za dobrą monetę. Uwierzyłem im na słowo i się myliłem ”.

Ekspansywne podejście McIlroya było w przeciwieństwie do tego z Brooks Koepka. Dwukrotny zwycięzca US Open, którego brat Chase jest częścią kontyngentu LIV, był drażliwy, gdy zapytano go, czy istnieje postać, która wystarczyłaby, by nakłonić go do LIV.

„Nie zastanawiałem się nad tym zbytnio” – powiedział Koepka. „Próbuję skupić się na US Open. Zgodnie z prawem tego nie rozumiem. Jestem zmęczony nawróceniami. Jestem zmęczony tym wszystkim.

„Wszyscy rzucacie czarną chmurę na US Open. Myślę, że to jest do bani. Naprawdę współczuję im [the United States Golf Association] chociaż raz, bo to gówniana sytuacja. Jesteśmy tutaj, aby grać, a ty mówisz o wydarzeniu, które miało miejsce w zeszłym tygodniu ”.

W liście wysłanym do członków, dyrektor naczelny DP World Tour, Keith Pelley, obiecał w przyszły czwartek przedstawić formalne stanowisko dotyczące udziału w LIV. Pelley powiedział: „Podczas dyskusji w zeszłym tygodniu i poprzez dodatkową prywatną korespondencję, niektórzy członkowie pytali mnie, dlaczego po prostu nie śledzimy tego, co zrobili PGA Tour i natychmiast zawieszamy tych graczy.

„Chociaż rozumiem frustrację, przypominam wszystkim, że chociaż ściśle współpracujemy z PGA Tour, jesteśmy różnymi organizacjami, a zatem nasze zasady i przepisy również są różne.

„Z wielu waszych wiadomości i moich rozmów wiem, że wielu z was podziela ten sam punkt widzenia, który Jay Monahan wyraził w swojej notatce do członków PGA Tour, a mianowicie, że gracze, którzy wybrali tę trasę, zlekceważyli większość członków tę wycieczkę.

„Jeśli chodzi o to, co zamierzamy zrobić, ze względu na złożoność naszej sytuacji nadal oceniamy ogólny kierunek działań”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.