BROOKLIN, Msza św. – Rory McIlroy powiedział, że jest rozczarowany, że niektórzy gracze PGA Tour wybrali „łatwe wyjście” i dołączyli do konkurencyjnej serii LIV Golf Invitational Series, a także tym, jak sześciokrotny mistrz Phil Mickelson pomógł stworzyć nowy tor.

McIlroy, przemawiając na konferencji prasowej we wtorek przed tegorocznym US Open w The Country Club, powiedział, że rozumie, dlaczego starzejący się gracze byli kuszeni milionami dolarów na podpisanie bonusów z LIV Golf, ale wierzy, że młodsi, którzy odeszli, podjęli krótkowzroczną decyzję przez dezercję.

„Rozumiem. Tak, ponieważ wielu z tych facetów jest po czterdziestce” – powiedział McIlroy. „W przypadku Phila, wczesne lata 50. Tak, myślę, że wszyscy w tej sali powiedzieliby sobie, że ich najlepsze dni mają już za sobą. wierzyć, że moje najlepsze dni jeszcze przede mną i myślę, że ich też są. Tak więc wydaje mi się, że wybierasz łatwe wyjście.

Podczas gdy 33-letni McIlroy powiedział, że nie stracił szacunku dla Mickelsona jako gracza, zauważając, że został najstarszym mistrzem golfa w wieku 50 lat na Mistrzostwach PGA 2021 na Kiawah Island, nie podobało mu się, jak Mickelson poradził sobie z jego ucieczką do LIV Golf.

„Wygrał ważne mistrzostwo 13 miesięcy temu, prawdopodobnie jedno z ukoronowań jego kariery i jedno z najbardziej imponujących osiągnięć w historii gry w golfa” – powiedział McIlroy. „Jako golfista mam najwyższy szacunek dla Phila. Byłem rozczarowany tym, jak zareagował na to, co zrobił, ale myślę, że wrócił i pokazał pewne wyrzuty sumienia z powodu tego, jak radził sobie z niektórymi sprawami, więc myślę nauczył się z tego.

Mickelson bierze udział w US Open w tym tygodniu, jego pierwszy start w Stanach Zjednoczonych od czasu, gdy nie udało mu się wyciąć w Farmers Insurance Open pod koniec stycznia. Mickelson i 16 innych graczy, którzy brali udział w inauguracyjnym turnieju LIV Golf w Londynie w zeszłym tygodniu, zostali zawieszeni przez PGA Tour.

„Kim jestem, żeby usiąść tutaj i dać Philowi ​​lekcję, jak to robić?” powiedział McIlroy. „Miał wspaniałą karierę. Jest swoim własnym człowiekiem. Jest wspaniałym dodatkiem do boiska w tym tygodniu. Czy jestem rozczarowany, że wybrał drogę, którą obrał? Jestem, ale nadal bardzo go szanuję”.

McIlroy wydawał się najbardziej rozczarowany, że kilku graczy, którzy wcześniej zadeklarowali swoją lojalność wobec PGA Tour, w tym Dustin Johnson, Bryson DeChambeau oraz Pat Perez, zmienili zdanie. Na Genesis w lutym, McIlroy powiedział, że LIV Golf wyglądał „martwa w wodzie” po tym, jak wielu czołowych graczy w golfa powiedziało, że nie opuszczają PGA Tour.

„Wydaje mi się, że przyjąłem wiele oświadczeń graczy za dobrą monetę” – powiedział McIlroy, czterokrotny główny mistrz, którego zwycięstwa obejmują US Open 2011. „Myślę, że właśnie w tym się pomyliłem. Miałeś ludzi zaangażowanych w PGA Tour i to jest to, co zostało wydane w oświadczeniu. Ludzie do tego wrócili, więc myślę, że wziąłem je za dobrą monetę. Uwierzyłem im na słowo … i się myliłem.”

McIlroy powiedział, że rozumie, dlaczego rodziny i przyjaciele ofiar ataków terrorystycznych we wrześniu. 11, 2001, byłby zdenerwowany, że Mickelson i inni gracze przyjmują setki milionów dolarów na podpisanie premii od LIV Golf, który jest finansowany przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej.

Osama bin Laden i 15 z 19 porywaczy było Saudyjczykami.

– Tak, oczywiście, że tak – powiedział McIlroy. „Myślę, że wszystko się z tym dzieje [LIV Golf] trasa koncertowa, uzasadnia ich miejsce na świecie i jestem pewien, że nie każdy Saudyjczyk jest złym człowiekiem. Mówimy o tym w tak uogólniony sposób. Spędziłem dużo czasu na Bliskim Wschodzie i ogromna większość ludzi, których tam spotkałem, to bardzo, bardzo mili ludzie, ale wszędzie są źli ludzie. Źli ludzie, którzy przybyli z tej części świata, dokonali absolutnie przerażających rzeczy”.

Chociaż McIlroy powiedział, że w dzisiejszym świecie trudno jest oddzielić sport od polityki i „brudne pieniądze od czystych pieniędzy”, rozumie, dlaczego ocaleni z 11 września i rodziny ofiar są niezadowoleni.

„Obecnie jest to bardzo zawiły świat” – powiedział McIlroy. „Na pewno współczuję tym rodzinom i nie mogę sobie wyobrazić. Mam przyjaciół, którzy stracili ludzi w 11 września i to naprawdę tragiczna sprawa. Współczuję tym rodzinom i na pewno rozumiem ich obawy i frustracje z tym związane wszystko. “

McIlroy, który jest wieloletnim przyjacielem i byłymi kolegami z drużyny Ryder Cup z Ian Poulter, Lee Westwood oraz Graeme McDowellktóry grał w inauguracyjnym wydarzeniu LIV Golf w Londynie w zeszłym tygodniu, nie powiedział, że był zaangażowany w mycie sportu dla Saudyjczyków.

„Nie sądzę, żeby byli w tym współwinni” – powiedział McIlroy. „Słuchaj, wszyscy mają wybór, aby grać tam, gdzie chcą i podjęli decyzję. Mój tata powiedział mi dawno temu: „Kiedy już pościelisz łóżko, leżysz w nim” i oni „ już pościeli im łóżko. To ich decyzja i muszą z tym żyć.

McIlroy, przynajmniej na razie, nie wydaje się chętny do dołączenia do nich.

„Ponieważ moim zdaniem jest to właściwe” – powiedział McIlroy. „PGA Tour został stworzony przez ludzi i graczy, którzy byli przed nami, takich jak Jack Nicklaus, Arnold Palmer. Stworzyli coś i ciężko na coś pracowali, a ja nienawidzę, gdy wszyscy gracze, którzy byli przed nami, i cała ciężka praca, którą włożyli, po prostu okazują się niczym.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.