Po tym, co było dziki i „niefortunny” tydzień na golfaRory McIlroy uratował wysadzane gwiazdami boisko w Toronto w niedzielne popołudnie.

McIlroy opublikował 62. rundę finałową na St. George’s Golf and Country Club, aby skutecznie obronić swój tytuł i zdobyć RBC Canadian Open.

“To niesamowite. Zabawa z Tonym [Finau] i JT [Justin Thomas] dzisiaj dwóch najlepszych graczy na świecie i wszyscy gramy w taki sposób, w jaki to robiliśmy ”- powiedział McIlroy w CBS. „Myślę, że najgorszy wynik to 6 poniżej par. To dzień, który będę wspominał na bardzo, bardzo długo.”

McIlroy, który prawdopodobnie był najgłośniejszy krytyk LIV Golf Invitational Seriesnie mógł się powstrzymać od rzucenia strzału w szefa kontrowersyjnej ligi golfowej Grega Normana.

„Zwycięstwo 21. PGA Tour, o jedno więcej niż ktoś inny” – powiedział – „To dało mi dzisiaj trochę dodatkowej motywacji. Naprawdę cieszę się, że to zrobię ”.

McIlroy prowadził w niedzielę prawie przez całą drogę, po tym, jak zaczął, dzieląc prowadzenie z Tonym Finau. Zrobił pięć birdie na pierwszej dziewiątce, a następnie rozpoczął swoją tylną dziewiątkę od trzech prostych birdie, aby dostać się do 8-under tego dnia.

Jednak bogey na 13. par 3 otworzył drzwi dla reszty stawki, a McIlroy stracił na krótko prowadzenie na 16. miejscu po tym, jak wylądował w bunkrze na par 3, a następnie o włos minął swój par putt. Justin Thomas uratował swój par, co wysłało ich na 17. miejsce z remisem 17-under w tygodniu.

Wtedy znów przydała się gra wedge McIlroya. McIlroy wylądował na 17. zaledwie 2 stopy od dołka z odległości 125 jardów, co dało ptaszek z wpadki, aby wrócić do 18-under.

Z drugiej strony Thomas chybił swojego par putta i spadł z powrotem, co zaowocowało dwustrzałowym zamachem i dało McIlroyowi dwustrzałowe prowadzenie na ostatnim dołku. Był to pierwszy bogey Thomasa w 34 dołkach.

McIlroy zdobył 18. miejsce i odniósł dwustrzałowe zwycięstwo.

Zwycięstwo oznaczało 21. miejsce w karierze McIlroya i jego drugie w tym sezonie, po zwycięstwie w Pucharze CJ. Ma osiem miejsc w top-25 w sezonie, w tym drugie miejsce w The Masters i ósme miejsce w PGA Championship. McIlroy zajmuje czwarte miejsce w tabeli FedExCup.

Finau zajął drugie miejsce w finałowej rundzie 64 dzięki ogromnemu ptaszkowi, który zakończył jego dzień. Thomas zajął trzecie miejsce z wynikiem 15-under po finiszu bogey-bogey.

Rory McIlroy

Rory McIlroy z powodzeniem obronił swoje zwycięstwo w 2019 roku w Toronto w niedzielę i odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. (Vaughn Ridley / Getty Images)

Justin Rose właśnie tęskni za 59

Justin Rose był w doskonałej sytuacji, by w niedzielne popołudnie zapisać się w historii PGA Tour.

Jednak 18., mając 59 w zasięgu wzroku, Rose potknęła się.

Rose siedział na poziomie 11 poniżej par z jednym dołkiem do końca w niedzielę, co uczyniłoby go 13. graczem w historii Tour, który strzelił 59 lub więcej. Rose nie trafił na ostatni green z jego podejściem, a następnie musiał zagrać dwa putty za bogey.

Chociaż ten bogey był rozczarowujący i był jednym z dwóch, które udało mu się zdobyć na ostatnich trzech dołkach tego dnia, ostatnia runda Rose’a była niesamowita. Zrobił trzy orły, w tym jednego dzikiego, aby rozpocząć swój dzień, i miał siedem birdie w swojej rundzie, aby ukończyć 10 do 60.

Pobił rekord RBC Canadian Open i zremisował w swojej karierze, awansując o 15 miejsc w tabeli liderów, aby zająć czwarte miejsce.

Chociaż można było uniknąć jego potknięcia, trudno jest skrytykować rundę, którą przygotowała Rose – ale to nie znaczy, że Rose nie jest zła na siebie.

– Tak, jestem całkowicie rozczarowany – powiedział. „Ponieważ na pewno wiesz, o co toczy się gra. Naprawdę grasz tylko ostatni dołek – nigdy wcześniej nie strzeliłem 59 – więc byłby to piękny przypis w tym tygodniu. Nie wiem, ile było pod moją kontrolą czy nie, ale mogłem sprawić, że mamy rację pomiędzy dwoma klubami a decyzją, a ja poszłam w złą stronę i zapłaciłam za nią cenę.

Justin Rose z Anglii

Justin Rose prawie wylosował 59 w niedzielę podczas RBC Canadian Open. (Vaughn Ridley / Getty Images)

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.