13 czerwca: John Angelos wydał dziś rano oświadczenie, które całkowicie odrzuca ideę przemieszczenia wilgi i odrzuca wiele zarzutów postawionych przez jego brata (Link do Twittera)::

„…Moja matka urodziła się i wychowała w północno-wschodnim Baltimore, uczęszczała do miejskich szkół publicznych w Eastern High School i przez całe życie pracowała z moim ojcem, aby pomóc miastu, w tym przywracając klub do lokalnej własności i zapobiegając jego przeniesieniu. Dla nich, tak jak dla mnie, Orioles zawsze będą grać w Oriole Park i nigdy nie rozważaliśmy czegoś innego.

Odkąd zostałem mianowany prezesem i dyrektorem generalnym zgodnie z życzeniami moich rodziców i głosowałem jako osoba kontrolująca zespół przez 30 klubów Major League, podjąłem znaczące kroki, aby zapewnić, że przyszłość naszej ukochanej serii pozostanie w Charm City. Zaledwie dwa miesiące temu świętowaliśmy zgromadzenie ogólne stanu Maryland uchwaliło ustawę obiecującą przeznaczenie 1,2 miliarda dolarów na reinwestowanie i przeprojektowanie kompleksu sportowego Camden Yards, w tym Oriole Park, zapewniając, że zespół będzie kontynuował grę w centrum Baltimore przez kolejne pokolenia . Maryland dokłada wszelkich starań, aby utrzymać nasz zespół w tym wspaniałym stanie, a ja jestem równie oddany utrzymaniu Orioles w sercu naszego stanu. …

Chcę zapewnić naszych zawodników i trenerów Orioles, nasz oddany zespół kierownictwa wyższego szczebla i personel, a także naszych oddanych fanów, zaufanych partnerów, wybranych, obywatelskich i non-profit liderów oraz całą naszą społeczność, że Orioles nigdy nie odejdą. ”

12. czerwca: Ręce na dźwigniach Baltimore Orioles walczą ze sobą, według raportu Tima Prudente i Justina Fentona z The Baltimore Banner. Artykuł zawiera szczegóły procesu, w którym Louis Angelos pozywa swojego brata Johna Angelosa. Obaj mężczyźni są synami 92-letniego Petera Angelosa, który był głównym inwestorem grupy, która kupiła franczyzę w 1993 roku. John i Louis, aby dzielić kontrolę nad drużyną, ale od tego czasu John podjął kroki, aby przejąć kontrolę nad klubem wbrew jego niebiańskim życzeniom.

Według pozwu Peter upadł w 2017 roku z powodu awarii zastawki aortalnej. Wydaje się, że w kolejnych latach powstawały plany sukcesji, w której Peter założył wraz z żoną i dwoma synami trust, jako współpowierników do zarządzania majątkiem rodziny. Lou Angelos twierdzi, że John próbował przejąć stery wbrew woli brata. „John zamierza zachować absolutną kontrolę nad Orioles – zarządzać, sprzedawać lub, jeśli zechce, przenieść się do Tennessee (gdzie ma dom i gdzie znajduje się siedziba główna kariery jego żony) – bez konieczności odpowiadania przed nikim.” stwierdza skarga.

Wśród zarzutów Lou Angelosa jest to, że priorytetem Georgii jest sprzedaż zespołu, a doradca próbuje zorganizować sprzedaż w 2020 roku. Zgodnie z pozwem, John wkroczył i zerwał tę umowę. Lou oskarża również Johna o zwolnienie lub żądanie, by inni zwolnili kluczowych pracowników front office, w tym Brady’ego Andersona. Po dniach gry, Anderson służył w centrali w Baltimore, ostatecznie awansując na wiceprezesa ds. operacji baseballowych. Jednak opuścił organizację w 2019 roku.

Do listopada 2020 r. inni właściciele Major League Baseball zatwierdzili Johna Angelosa, aby przejął funkcję „osoby kontrolującej Os”, w świetle pogarszającego się stanu zdrowia Petera. Jak zauważono na końcu artykułu, według Forbesa, ta franczyza jest warta szacunkowo 1,375 miliarda dolarów. Prudente i Fenton zwracają również uwagę, że na początku tego roku ustawodawca stanu Maryland podjął inicjatywę, przeznaczając 1,2 miliarda dolarów na modernizację Oriole Park oraz stadionu M&T Bank Ravens, mając nadzieję, że obie marki nie opuszczą stanu. Umowa najmu klubu w Camden Yards trwa do 2023 roku, a zespół ma możliwość przedłużenia umowy o dodatkowe pięć sezonów w lutym przyszłego roku.

Oczywiście żaden z zarzutów Lou Angelosa nie został poparty w sądzie. Możliwe, że spór zakończy się rozstrzygnięciem lub odrzuceniem, zanim jeszcze staną przed ławą przysięgłych. Niemniej jednak warto zauważyć, że jedna z 30 franczyz baseballowych wydaje się być pogrążona w zamieszaniu na najwyższym poziomie, a w nadchodzących miesiącach jest wiele do naśladowania.

Orioles nie skomentowali tej sprawy. Artykuł zawiera wiele szczegółów nieomówionych tutaj, a zainteresowanych czytelników zachęcamy do dokładnego przeczytania w celu uzyskania pełnej historii.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.